اشتراک گذاری

پیش از تعمیر موتور یخچال سامسونگ ، عیب‌یابی کنید

خرابی موتور یخچال نشانه هایی دارد که با دقت در آنها می‌توان از وجود ایراد در این بخش مطمئن شده و جهت تعمیر موتور یخچال اقدام کرد. تجربه کارشناسان ما در ارتباط با تعمیر موتور یخچال سامسونگ نشان می‌دهد که بروز اشکال در این بخش عمدتا با مواردی چون کار کردن یا نکردن فن خنک‌کننده یخچال فریزر، کاهش درجه برودت و خنکی یخچال و در نهایت بالا و پایین شدن میزان سر و صدای ایجاد شده توسط موتور یخچال همراه بوده است.

بنابراین در صورت مشاهده هر یک از این موارد توصیه می‌شود یکی از احتمالات خود را مبنی بر خرابی موتور یخچال قرار داده و درست کار کردن یا نکردن این قطعه را بررسی کنید. بدیهی است مراحل عیب یابی و تعمیر موتور یخچال سامسونگ به دلیل تخصصی بودن این بخش می‌بایست توسط کارشناسان تعمیر یخچال انجام شود. در صورت نیاز به سرویس‌های تخصصی این بخش می‌توانید با کارشناسان ما در نمایندگی سامسونگ در کرج، تهران ، مشهد و سایر شهرستان ها تماس بگیرید.

تعمیر موتور یخچال

برای عیب‌یابی و تعمیر موتور یخچال سامسونگ به نکات ذکر دقت کنید

همانگونه که گفته شد خرابی موتور یخچال همواره با نشانه هایی همراه است که با درنظر داشتن آنها می‌توان پی به وجود خرابی و اشکال در این بخش از یخچال برد. برای مثال در صورتی که موتور یخچال کار نمی‌کند و سرما ندارد و بعد از چند لحظه موتور یخچال صدای چیک چیک می‌دهد، این موضوع می‌تواند به دلیل خرابی رله استارت، موتور یخچال و یا وجود اشکال در کمپرسور یا سیکل گردش گاز باشد. بد نیست بدانید که اگر موتور یخچال خوب کار می‌کند، سرما مناسب است اما لامپ روشنایی یخچال روشن نمی‌شود این موضوع می‌تواند به دلیل سوخته بودن لامپ باشد و ارتباطی با موتور نداشته باشد.

البته وجود اشکال در کنتاکت‌های اتصال سر پیچ به لامپ، شستی معکوس لامپ و نیز سیم‌کشی روشنایی نیز می‌تواند سبب بروز این اشکال باشد. در صورتی که موتور یخچال کم کار می‌کند و سرمای یخچال کم شده است این مورد می‌تواند به دلیل درست تنظیم نشدن درجه ترموستات روی شماره مناسب باشد. نکته آخر آنکه اگر موتور یخچال مدت زیادی کار می‌کند، سرما مناسب نیست ولی گاز یخچال کامل باشد می‌بایست فاصله کندانسور با دیوار چک شود. البته موارد دیگری نیز وجود دارد که در صورت خرابی و درست کار نکردن موتور یخچال می‌بایست چک شود. در صورت نیاز به سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعویض و تعمیر موتور یخچال سامسونگ می‌توانید با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیرات یخچال سامسونگ تماس بگیرید.

آموزش تعویض موتور یخچال سامسونگ

در صورتی که امکان تعمیر موتور یخچال سامسونگ وجود نداشته باشد و خرابی های پیش آمده در این قطعه امکان تعمیر ان منتفی ساخته می‌تواند با دنبال کردن مراحل زیر کار تعویض موتور یخچال را انجام دهید. در صورت عدم آشنایی با این کار و نداشتن دانش تخصصی برای تعمیر یخچال بهتر است با کارشناسان و متخصصان حوزه تعمیرات لوازم خانگی تماس بگیرید و درخواست خود مبنی بر نیاز به دریافت خدمات تعویض و تعمیر موتور یخچال سامسونگ را ثبت نمایید. تعویض موتور یخچال، در صورت وجود اشکال مکانیکی و فشار مثبت در سیستم، به روش زیر انجام می‌شود:

1. تهیه موتور جدید

موتور جدیدی تهیه و لوله پروسس و شیر پروسس بر روی آن نصب می‌گردد (در صورت نیاز) و در انتهای لوله، درپوش گذاشته می‌شود و عملیات تخلیه مبرد انجام می‌شود.

2. خارج کردن موتور قبلی

موتور یخچال که دچار خرابی شده است، برداشته می‌شود. به وسیله لوله‌بر، لوله های متصل به موتور در فاصله 25 میلیمتری از لوله های اصلی موتور بریده می‌شود. درپوش بر روی لوله‌های موتور گذاشته می‌شود.

3. دمیدن نیتروژن

از طریق لوله ساکشن و لوله ورودی کندانسور، نیتروژن خشک به داخل سیستم دمیده می‌شود.

4. خارج کردن فیلتر کثیف

درایر یا فیلتر کثیف، از خروجی کندانسور جدا می‌شود. در حین جداسازی (که توسط شعله انجام می‌شود)، نیتروژن خشک به داخل سیستم دمیده می‌شود تا از طریق درایر خارج گردد.

5. تمیز کردن موتور و محل موتور

در این مرحله، محل اتصال با دقت تمیز می‌شود به صورتی‌که مواد زائد وارد سیستم نشود.

6. نصب موتور جدید

در این مرحله موتور جدید یخچال و درایر جدید نصب می‌گردد. در ادامه سیستم وکیوم می‌گردد و در ادامه شارژ می‌‌شود.

تعمیرات یخچال در منزل با گارانتی خدمات

تعمیر یخچال به دلیل ابعاد بالای این دستگاه و دشواری‌های حمل آن، معمولاً به صورت سرویس در محل انجام می‌پذیرد. در این سرویس، کارشناسان تعمیر پس از ثبت درخواست، توسط متقاضی، به آدرس ذکر شده مراجعه کرده و تعمیرات تخصصی مورد نیاز را بر روی دستگاه اعمال می‌نمایند.

تعمیرات یخچال در منزل و محل کار یکی از سرویس‌های ارائه شده توسط نمایندگی تعمیرات سامسونگ است که توسط تیمی از برترین کارشناسان تعمیر یخچال انجام می‌پذیرد. شما کاربران گرامی می توانید در صورت نیاز به سرویس تعمیر یخچال ال جی در منزل، از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در وب سایت با ما تماس بگیرید و درخواست خود را ثبت نمایید. کلیه خدمات ارائه شده جهت تعمیرات یخچال در منزل با گارانتی معتبر انجام خواهد شد.

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *