اشتراک گذاری

تعمیر تایمر لباسشویی سامسونگ

این مقاله، به نوعی راهنمای تعمیر تایمر لباسشویی سامسونگ است. اگر ماشین لباسشویی شما مطابق برنامه کار نمی کند و نمی دانید چطور باید این مشکل را حل کنید، مطالعه این مطلب به شما کمک می کند. از کار افتادن تایمر یا خرابی این قطعه، مشکلاتی را در روند کاری ماشین لباسشویی ایجاد می کند. مثلا ممکن است دکمه برنامه در یک مرحله خاص متوقف شده و دور دوم شستشو  انجام نشود. حتی گاهی پس از پایان چرخه شست و شو، مرحله خشک کن اجرا نمی شود.

تعمیر تایمر لباسشویی سامسونگ، این مشکلات را برطرف می کند. جالب است بدانید که تایمر، سطح آب را کنترل می کند و در تنظیم و اجرای زمان چرخه کار کردن و توالی ‌های تنظیم چرخه نیز تاثیر گذار است. تعمیر یا تعویض این قطعه زمانی انجام می شود که برنامه شستشوی دستگاه به هم ریخته و عملکرد آن مختل شود. اگر با چنین شرایطی مواجه شدید، می توانید برای تعمیر تایمر ماشین لباسشویی Samsung به شکل تخصصی، از تکنسین های تعمیرات لباسشویی در نمایندگی سامسونگ مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

تعمیر تایمر لباسشویی سامسونگ

نحوه تعمیر تایمر لباسشویی سامسونگ

معمولا عملیات تعمیر تایمر ماشین لباسشویی (از کلیه برندها) در چند مرحله به شرح زیر انجام می شود:

بررسی کلید یا سوئیچ درب

قبل از ترمیم تایمر لباسشویی samsung، باید کلید یا سوئیچ درب آن بررسی شود. کلید یا سوئیچ در واقع یک آپشن امنیتی است که اگر درست کار نکند، ماشین از کار خواهد افتاد. سوئیچ با درب دستگاه مرتبط است و باز یا بسته بودن آن را به تایمر اطلاع می دهد. اگر درب ماشین لباسشویی به هر دلیلی بسته نشود، سوئیچ با ارسال پیام به تایمر، مانع از روشن شدن دستگاه می گردد. در صورت از کار افتادن این قطعه، سوئیچ قادر به تشخیص باز یا بسته بودن درب نیست. بنابراین باید با تعمیر تایمر لباسشویی سامسونگ، عملکرد سوئیچ را به حالت عادی بازگرداند.

بیشتر بخوانید: ترفندهای تلویزیون هوشمند سامسونگ 

بررسی و تعمیر موتور تایمر

در دومین مرحله تعمیر تایمر ماشین لباسشویی، موتور این قطعه بررسی می شود. جالب است بدانید که موتور تایمر، توسط یک سری اتصالات الکتریکی و یک میله سربی به این قطعه متصل شده است. این اتصالات، موتور تایمر را کنترل کرده و موجب جلو رفتن تایمر طبق برنامه می شوند. اگر موتور تایمر از کار بیفتد، برنامه های شستشو به درستی اجرا نمی شوند. برای ترمیم تایمر، موتور و اتصالات آن به دقت بررسی می شوند. این کار معمولا با مولتی متر انجام شده و نیاز به نقشه مدارها دارد.

بررسی سنسور کنترل سطح آب

گاهی باید برای تعمیر تایمر لباسشویی سامسونگ، سنسور کنترل سطح آب را ترمیم یا تعویض کرد. یکی از مشکلاتی که خرابی تایمر لباسشویی ایجاد می کند، سرریز شدن آب است. سوئیچ یا سنسور کنترل آب، مسئول مستقیم این مشکل است. یک شلنگ کوچک به این قطعه متصل شده است که اگر شل شده یا بیفتد، آب داخل وان ماشین لباسشویی سرریز می کند. معمولا چند سانت از سر شلنگ جدا شده و این قطعه با استفاده از یک بست، به سنسور وصل می شود. البته گاهی خود سنسور آسیب دیده است؛ در این صورت باید این قطعه را با نمونه جدید جایگزین کرد.

تعویض تایمر لباسشویی سامسونگ

نحوه عیب یابی تایمر ماشین لباسشویی سامسونگ  

پیش از تعمیر تایمر لباسشویی سامسونگ، باید این قطعه را عیب یابی کرد. به این ترتیب که تعمیرکار ماشین را خاموش کرده و دوشاخه آن را از برق می کشد. در مرحله بعد، دستگیره ‌های کنترل و پنل برداشته می شوند تا دسترسی به تایمر امکان پذیر شود. پس از پیدا کردن تایمر، تکنسین اتصالات آن را چک کرده و مطمئن می شود که قطعی در آنها وجود ندارد. بهتر است برای این منظور از تجهیزاتی همچون اهم متر و ولت متر استفاده شود.

بیشتر بخوانید:  سفید شدن صفحه تلویزیون سامسونگ

تعویض تایمر لباسشویی سامسونگ   

گاهی امکان تعمیر تایمر لباسشویی سامسونگ وجود ندارد؛ مثل زمانی که این قطعه کاملا سوخته است. در این صورت تعمیرکاران اقدام به تعویض این قطعه می کنند. عملیات تعویض تایمر ماشین لباسشویی سامسونگ و سایر برندها به ترتیب زیر انجام می شود:

  1.  جدا کردن دستگاه از برق
  2.  باز کردن پنل جلویی لباسشویی
  3.  جدا کردن سیم های تایمر
  4. بیرون آوردن تایمر معیوب از دستگاه
  5. نصب تایمر جدید در ماشین لباسشویی
  6. بستن سیم ها و اتصالات مطابق قبل
  7. بستن پنل ماشین لباسشویی
امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *