اشتراک گذاری

علت سفید شدن صفحه تلویزیون سامسونگ

اگر با مشکل سفید شدن صفحه تلویزیون سامسونگ مواجه شده اید، این مقاله برای شما کاربردی است. در ادامه این مطلب، دلایل سفید شدن نمایشگر تلویزیون سامسونگ را بررسی می کنیم. ما با کمک تکنسین های تعمیر تلویزیون نمایندگی سامسونگ در مرکز سخت افزار ایران، راهکارهایی را نیز برای برطرف کردن این مشکل معرفی می کنیم. البته سفید شدن صفحه تلویزیون سامسونگ ممکن است نشان دهنده خرابی یکی از قطعات داخلی باشد که در این صورت باید به فکر تعمیر تلویزیون به شکل تخصصی باشید. اما گاهی هم مسئله چندان جدی نیست و با راهکارها و روش هایی که در ادامه ذکر می کنیم، برطرف می شود.

سفید شدن صفحه تلویزیون سامسونگ

بررسی دلایل سفید شدن صفحه تلویزیون سامسونگ

یکی از دلایل اصلی سفید شدن تصویر تلویزیون سامسونگ و دیگر برندها، خرابی برد تی کان است. در این صورت هم صفحه تلویزیون سفید است و هم صدایی از دستگاه پخش نمی شود. ضمن این که هیچ یک از دستورهای ریموت کنترل هم اجرا نمی شوند. گاهی این مشکل، نشان دهنده آسیب دیدگی مین برد است. البته خرابی مین برد، نشان های دیگری هم دارد که در مطالب قبلی، مفصلا در مورد آنها صحبت کرده ایم. سفید شدن تصویر در تلویزیون های LCD و LED می توان به دلیل داغ شدن آی سی های برد اتفاق بیفتد.

حتی خرابی پنل یا عملکرد نادرست این قطعه هم ممکن است باعث سفید شدن تصویر تلویزیون سامسونگ شود. در هر دو صورت عدم ارسال سیگنال از مین برد به پنل LCD دلیل اصلی تصویر سفید و یا پرپر زدن تصویر است. بالا رفتن درجه حرارت برد منطقی، خطوطی سفید رنگ را در نمایشگر تلویزیون ایجاد می کند. متورم شدن یا باد کردن خازن های موجود در برد تغذیه هم دیگر دلیل سفید شدن تصویر در تلویزیون به شمار می رود. بهتر است هنگام مشاهده این مشکل، با یک تعمیرکار تلویزیون تماس گرفته و بخواهید که دستگاه را عیب یابی کند. امیدواریم ایراد تلویزیون شما از پنل نباشد؛ چون در این صورت باید هزینه زیادی را صرف تعویض پنل تلویزیون سامسونگ کنید.

راهکارهای رفع مشکل سفید شدن تصویر تلویزیون سامسونگ

برای رفع مشکل سفید شدن صفحه تلویزیون سامسونگ، باید بر اساس دلایل بروز این مشکل اقدام کرد. اگر ایراد از برد تی کان است، با ترمیم و تعویض این قطعه، مشکل حل می شود. البته برخی از کارشناسان تعمیر تلویزیون Samsung ابتدا کابل LVDS را بررسی و تمیز یا تعویض می کنند. گاهی تنها با بررسی و تمیز کردن منافذ گردش هوا در تلویزیون، مشکل تصویر سفید برطرف می شود. اگر این مشکل ناشی از افزایش دمای قطعات باشد، این راه حل تاثیرگذار خواهد بود.

اگر هم زمان با سفید شدن تصویر تلویزیون سامسونگ، پیغام خطای V3.41.0 هم به نمایش درآمد، ابتدا دکمه های  Exit و OK را همزمان فشار دهید تا منوی input/source ظاهر شود. در مرحله بعدی، ورودی HDMI مورد نظر را انتخاب کنید تا تصویر نمایان شود. در انتها اگر ایراد با هیچ یک از این موارد برطرف نشود، بهتر است برای تعمیر و تعویض مین برد یا پنل، از تعمیرکاران مجرب تلویزیون کمک بگیرید.

3.5/5 (2 امتیاز)

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *