اشتراک گذاری
  • خانه
  • مقالات
  • آموزش نحوه تنظیم تاریخ و زمان در تلویزیون های سامسونگ

آموزش نحوه تنظیم تاریخ و زمان در تلویزیون های سامسونگ

بسیاری از کاربران، چندان به تنظیم تاریخ و ساعت در تلویزیون اهمیت نمی دهند و معمولا تنها تنظیماتی که در دستگاه خود اعمال می کنند، تنظیمات مربوط به صدا و تصویر است. با این حال با تنظیم کردن تاریخ و ساعت تلویزیون می توان برخی از قابلیت های مهم دستگاه، از جمله تنظیم خاموش شدن خودکار دستگاه یا مواردی از این دست را در اختیار داشت. برای مثال می توان با تنظیم کردن تاریخ و ساعت، از زمان پخش برخی برنامه ها مطلع شد و آنها را ضبط کرد. 

به هر حال بدون در نظر گرفتن دلیل نیاز به اعمال تنظیماتی در تاریخ و ساعت دستگاه، در ادامه این مطلب نحوه انجام این کار را آموزش می دهیم تا در صورت نیاز به تنظیم تاریخ و ساعت در تلویزیون سامسونگ خود، به راحتی این کار را انجام دهید. این مراحل را می توان در مدل های مختلف تلویزیون مورد استفاده قرار داد. البته ممکن است بسته به مدل دستگاه، نام گزینه ها و دکمه ها کمی متفاوت باشد.

آموزش نحوه تنظیم تاریخ و زمان در تلویزیون های سامسونگ

مراحل تنظیم تاریخ و ساعت در تلویزیون سامسونگ

برای تنظیم کردن تاریخ و ساعت تلویزیون خود کنترل یا ریموت دستگاه را برداشته و گزینه منو را انتخاب کنید. با ورود به منوی تنظیمات تلویزیون، می توانید به گزینه تنظیمات تاریخ و ساعت دست یابید. ابتدا روی روی گزینه TIME بروید و آن را انتخاب کنید. در این جا گزینه هایی برای ست کردن تایمر یا تایمر خاموش شدن دستگاه را نیز مشاهده می کنید. 

برای تنظیم تاریخ و ساعت در تلویزیون سامسونگ مورد نظر باید ابتدا منطقه مکانی خود را مشخص کنید. منطقه زمانی را به نحوی تنظیم کنید که با قرار دادن تنظیمات تاریخ و ساعت روی حالت خودکار، به صورت اتوماتیک این تایم با ساعت و تاریخ رسمی ایران تنظیم شود. البته می توانید تاریخ و ساعت را بر اساس تاریخ میلادی نیز تنظیم کنید. 

برای این منظور باید منطقه زمانی را به صورت سفارشی انتخاب کنید تا به این ترتیب تاریخ و زمان به صورت خودکار بر اساس تاریخ میلادی ست شوند. گزینه دیگری که می توانید از آن استفاده کنید، وارد کردن تاریخ و ساعت به صورت دستی است. در اینجا می توانید تاریخ را به صورت میلادی و ساعت را بر اساس زمان منطقه ای که در آن هستید تنظیم کنید.

مراحل تنظیم تاریخ و ساعت در تلویزیون سامسونگ
2/5 (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *