اشتراک گذاری

چرا تبلت روشن نمی شود؟

دلیل روشن نشدن تبلت چیست؟ اگر شما هم با مشکل روشن نشدن تبلت سامسونگ مواجه شده اید، لازم است بدانید که این مشکل هم می تواند به دلایل ساده و پیش پا افتاده ای مانند فریز شدن تبلت و خرابی کابل شارژ، شارژر و باتری تبلت باشد هم به دلایل پیچیده ای مانند: خرابی منبع تغذیه و خرابی مین برد تبلت. ادامه این مطلب از نمایندگی سامسونگ دست ندهید تا بیشتر با عواملی که مانع روشن شدن تبلت می شوند آشنا شوید.

دلیل روشن نشدن تبلت

بررسی دلایل روشن نشدن تبلت سامسونگ

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

فریز شدن یا هنگ کردن تبلت

اگر بخواهیم خیلی خوشبینانه به مسئله روشن نشدن تبلت سامسونگ نگاه کنیم، می توانیم بگوییم که گاهی اوقات این مشکل نرم افزاری است و به دلیل فریز شدن این دستگاه می باشد؛ اما منظور از فریز شدن تبلت چیست؟ فریز شدن تبلت به معنای هنگ کردن تبلت است که گاهی اوقات مانع از روشن شدن این دستگاه می شود؛ اما چه عواملی موجب فریز شدن تبلت می شود؟

اختلالات نرم افزاری، عدم بروزرسانی اپلیکیشن‌ ها، عدم بروزرسانی سیستم عامل تبلت، ویروسی شدن تبلت، پر شدن حافظه داخلی و نصب بازی ‌های سنگین بر روی تبلت، همه از عواملی هستند که در فریز شدن تبلت دست دارند. اما چطور باید در این حالت تبلت را روشن کرد؟ برای روشن کردن تبلت در این حالت تنها کافیست دکمه پاور آن را به مدت 15 ثانیه برای چندین بار نگه دارید تا تبلت شما روشن شود.

خراب شدن شارژر تبلت یا کابل آن

همیشه مشکل روشن نشدن تبلت نمی تواند از خود این دستگاه باشد و گاهی اوقات خرابی کابل شارژ و شارژر تبلت در بروز این مشکل دست دارند؛ به گونه ای که اگر تبلت شما به دلیل اتمام شارژ باتری خاموش شده است و اکنون وقتی که آن را به شارژرش متصل می کنید، نه شارژ می شود و نه روشن می شود، یعنی اینکه یا مشکل از شارژر یا کابل شارژ این دستگاه است. برای اطمینان از این مسئله که کدام یک از این دو جز دچار آسیب دیدگی شده اند، می توانید یک بار تبلت خود را به شارژر دیگری وصل کرده و آن را تست کنید و یه بار هم آن را با کابل شارژ دیگری تست کنید و ببینید که مشکل از شارژر تبلت است یا کابل شارژ آن.

البته اگر هر دو یعنی هم شارژر و هم کابل شارژ آن سالم باشند اما تبلت شارژ نشود یا اینکه زمان تست، تبلت شما با هیچ شارژر و کابل شارژ دیگری شارژ نشود، این احتمال وجود دارد که سوکت شارژ آن خراب شده باشد؛ که اکثر اوقات به دلیل نفوذ رطوبت در آن دچار خرابی می شود و از کار می افتد. در این صورت بهتر است تبلت سامسونگ را جهت عیب یابی به نمایندگی تعمیرات تبلت سامسونگ بسپارید. چرا تبلت سامسونگ شارژ نمی شود؟ این مطلب را بخوانید.

خرابی مین برد تبلت

حالا میرسیم به غم انگیزترین قسمت داستان! اگر تبلت شما پس از اینکه دچار آبخوردگی، ضربه و نوسان برق شده باشد، روشن نشود یعنی اینکه به مین برد آن آسیب رسیده است. مین برد یا همان برد تبلت به عنوان مهم ترین قطعه این دستگاه که تمامی قطعات دیگر بر روی آن سوار شده اند، درصورت خرابی موجب روشن نشدن تبلت می شود؛

چراکه مین برد نه تنها تمامی دستورات کاربر را دریافت کرده و به قطعات مختلف تبلت منتقل می کند و اینگونه نقش و مسئولیت تمامی بخش های تبلت را تعیین می کند، بلکه ارتباط لازم بین تک تک اجزا این دستگاه را برقرار می کند؛ با این وجود بدیهی است که درصورت خراب شدن مین برد، تبلت به یک دستگاه بلااستفاده تبدیل شود. بنابراین اگر تبلت شما پس از ضربه خوردگی، آبخوردگی یا نوسان برق روشن نشد، آن را به نمایندگی تبلت سامسونگ بسپارید.

خرابی منبع تغذیه تبلت

اما نوسان برق تنها موجب خرابی مین برد تبلت نمی شود؛ به گونه ای که ابتدا منبع تغذیه تبلت را از کار می اندازد و سپس به سراغ مین برد می رود؛ چراکه منبع تغذیه به عنوان تامین کننده جریان مورد نیاز تبلت، جریان برق را به مین برد ارسال می کند تا مین برد این جریان را به تمامی قطعات تبلت انتقال داده و موجب روشن شدن و کار کردن این دستگاه شود.

اگر بخواهیم کمی دقیق تر به نقش منبع تغذیه نگاه کنیم باید بگوییم که منبع تغذیه برق شهری را دریافت کرده و آن را به برق مورد نیاز قطعات تبلت تبدیل می کند، سپس این جریان را به مین برد انتقال می دهد. با توجه به نقشی که منبع تغذیه دارد اگر زمانی که جریان برق شهری را دریافت می کند با نوسان برق مواجه شود، خراب می شود. از این رو همیشه توصیه می شود که تبلت خود را هنگام شارژ کردن به محافظ برق متصل کنید؛ چراکه محافظ برق می تواند از بروز نوسان برق در این دستگاه جلوگیری کند. بنابراین نه منبع تغذیه و نه مین برد تبلت، هیچ کدام در صورت بروز نوسان برق آسیب نمی بینند.

3/5 (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *