اشتراک گذاری

دلیل خاموش و روشن شدن پشت سر هم گوشی

کاربران گوشی های موبایل ممکن است با برخی مشکلات از جمله روشن و خاموش شدن پشت سر هم گوشی حتی زمانی که باطری گوشی پر است مواجه شوند که این به ظاهر بی دلیل روشن و خاموش شدن پشت سر هم گوشی اتفاق ازار دهنده ای برای صاحبان گوشی موبایل است . دلیل روشن و خاموش شدن گوشی موبایل می تواند موضوعات مختلفی باشد.

خاموش و روشن شدن پشت سر هم گوشی ، هم میتواند مشکل سخت افزار گوشی باشد و هم میتواند مشکل نرم افزار گوشی باشد. که در صورت نرم افزاری بودن آن مشکل خیلی جای نگرانی نیست . چرا که علت این مشکل می تواند بخاطر نصب کردن یک برنامه ناامن روی گوشی اتفاق بیفتد. که این مشکل را می توان با اجرای یک ریکاوری یا یک بوت لودر بر روی گوشی موبایل حل کرد .

خاموش و روشن شدن پشت سر هم گوشی

آیا دلیل خاموش و روشن شدن پشت سر هم گوشی در انواع گوشی ها متفاوت است؟

دلیل خاموش و روشن شدن پشت سر هم گوشی های موبایل بین همه برندها (ال جی ، سامسونگ ، هوواوی و … ) بخاطر نزدیک بودن تکنولوژی ساخت گوشی های موبایل معمولا مشابه و مشترک است. درطی این مقاله به طور خلاصه به معرفی برخی دلیل روشن و خاموش شدن پشت سرهم گوشی موبایل می پردازیم:

1. پر بودن حافظه داخلی گوشی

2. نصب برنامه های مخرب روی گوشی (ویروس و بدافزار)

3. ناسازگاری برنامه های نصب شده با سیستم عامل گوشی

4. خرابی باتری گوشی

پر بودن حافظه داخلی گوشی سامسونگ

توجه نکردن به این موضوع باعث می شود گوشی موبایل حافظه لازم برای اجرای برنامه ها را نداشته باشد و مشکلاتی از این قبیل به وجود آید.

ویروسی بودن گوشی سامسونگ

نکته ای که خیلی از کاربران گوشی موبایل به آن بی توجه هستند نصب یک آنتی ویروس خوب بر روی گوشی موبایل است. ویروسی بودن گوشی هم ممکن است دلیل روشن خاموش شدن پشت سر هم گوشی باشد.

خرابی باتری گوشی دلیل روشن خاموش شدن پشت سر هم گوشی

خراب شدن باتری گوشی به چند دلیل ممکن است رخ دهد مهم ترین دلیل نحوه استفاده کاربر از باطری و گوشی است اما چگونه؟؟؟چرا باتری گوشی های موبایل زودتر از موعد خراب می شوند و کارایی خود را از دست می دهند؟ در جواب این سوال ها باید گفت که در این مسئله جدا از کیفیت باتری و اورجینال یا تقلبی بودن آن ها ، ما به عنوان مصرف کنندگان این باتری ها با استفاده ناصحیح از این باتری ها باعث کوتاهی عمر باتری می شویم در واقع رفتار غلط و نادرست ما هم دلیل روشن خاموش شدن پشت سر هم گوشی موبایل به شمار می رود.

ما می توانیم با رفتار درست مثل استفاده نکردن گوشی وقتی گوشی در حال شارژ شدن است، جلوی این مشکل را بگیریم که بعدها دنبال دلیل روشن خاموش شدن پشت سرهم گوشی نگردیم. از طرفی قرار دادن گوشی موبایل در زیر نور مستقیم آفتاب به مدت زیاد (بیشتر از چند دقیقه) هم، به باطری گوشی آسیب وارد می کند.

پس این هم یک دلیل خاموش و روشن شدن پشت سر هم گوشی در دراز مدت است که در این مورد هم کاربر استفاده کننده می تواند با استفاده صحیح جلوی این مشکل (روشن خاموش شدن پشت سرهم گوشی) را بگیرد. البته نا گفته نماند که این کار فقط به باطری گوشی آسیب نمیزند چون در این مقاله موضوع مورد بحث ما دلیل خاموش و روشن شدن پشت سر هم گوشی است و باطری هم که می تواند یکی از این دلایل باشد، باطری را ذکر کردیم. 

حل مشکل خاموش و روشن شدن موبایل سامسونگ

اولین کاری که وقتی گوشی شما مدام روشن و خاموش شد باید انجام دهید این است که باتری گوشی را چک کنید که درست در جای خود قرار بگیرد ممکن است یک حرکت باتری از جای خود یا شل بودن نگهدارنده باتری، دلیل پشت سر هم روشن و خاموش شدن گوشی موبایل باشد.

در این مواقع ما هیچ وقت فلش کردن گوشی را برای حل کردن این مشکل به کاربران گوشی های موبایل توصیه نمی کنیم ، چرا که مشکلات بعدی که این کار به وجود بیاورد ممکن است احتیاج به بررسی بیشتر از بررسی برای دلیل روشن خاموش شدن پشت سر هم گوشی موبایل داشته باشد. اما اگر دلیل خاموش و روشن شدن پشت سر هم گوشی ، علت سخت افزاری داشته باشد حتما باید به یک فرد مطمئن و متخصص در این زمینه مراجعه کنید و علت این مشکل را جویا شوید.

3.8/5 (9 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *