اشتراک گذاری
  • خانه
  • مقالات
  • به هم ریختگی رنگ تلویزیون سامسونگ؛ دلایل و راهکارها

به هم ریختگی رنگ تلویزیون سامسونگ؛ دلایل و راهکارها

به هم ریختگی رنگ تلویزیون سامسونگ و سایر برندها در بیشتر موارد ناشی از خرابی قطعات این دستگاه است. این مشکل معمولا به شکل های مختلفی ظاهر می شود و گاهی حتی مانع از دیده شدن تصاویر می شود. خوشبختانه راهکارهای زیادی هم برای حل مشکل قاطی شدن رنگ تلویزیون Samsung و دیگر برندها وجود دارد که در ادامه مفصلا آنها را بررسی می کنیم. بهتر است برای جلوگیری از آسیب دیدگی بیشتر دستگاه، هنگام مشاهده رنگ های به هم ریخته و غیر عادی با تیم تعمیرات تلویزیون سامسونگ در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

همکاران ما ضمن مراجعه به آدرس شما و بررسی و عیب یابی دقیق تلویزیون، اقدامات تعمیراتی مورد نیاز را انجام داده و مشکل را برطرف می کنند. در ادامه مطلب ضمن بررسی دلایل به هم ریختگی رنگ تلویزیون سامسونگ، راهکارهای رفع این ایراد را نیز به شما آموزش می دهیم.

دلایل به هم ریختگی رنگ تلویزیون سامسونگ

بررسی دلایل به هم ریختگی رنگ تلویزیون سامسونگ  

یکی از مهم ترین دلایل قاطی شدن رنگها در تلویزیون سامسونگ یا هر برند دیگری، خرابی پنل است. گاهی استفاده بیش از حد از تلویزیون یا مجاورت این دستگاه با حرارت بالا هم می تواند باعث قاطی شدن و بهم ریختگی رنگها شود. در برخی موارد هم به هم ریختگی رنگ تلویزیون سامسونگ، مربوط به آسیب دیدگی فلت های انتقال تصویر است. عوامل دیگری همچون خرابی بک لایت تلویزیون سامسونگ، پیکسل سوختگی، خرابی ترانزیستورهای پیکسل ها و موارد مشابه هم موجب قاطی شدن رنگ در تلویزیون می شوند.

شکل های مختلف قاطی شدن رنگ در تلویزیون سامسونگ

دو رنگ شدن تصاویر

گاهی به هم ریختگی رنگ تلویزیون Samsung به این شکل اتفاق می افتد که تصاویر دو رنگ می شوند. یعنی وقتی تلویزیون را روشن می کنید، قسمتی از تصویر تیره و کم نور‌تر از کل تصویر است. در این صورت احتمالا بک لایت دچار ایراد شده و باید در اولین فرصت، تعمیر یا تعویض شود.

وجود رنگ اضافه در تصویر

یکی دیگر از شکل های به هم ریختگی رنگ تلویزیون سامسونگ، وجود رنگ اضافه در تصویر است. گاهی تصاویر درست نمایش داده می شوند، اما رنگها واقعی نیستند و یک رنگ غیر عادی یا اضافی در تصویر وجود دارد. در این صورت احتمالا پنل آسیب دیده و ا به هر دلیل دیگری، درست کار نمی کند. دقت کنید که عیب یابی و تعمیر یا تعویض پنل، نیاز به مهارت بالایی دارد و باید تنها توسط تعمیرکاران دوره دیده و مجرب انجام شود.

قرمز شدن رنگ تلویزیون

گاهی قاطی شدن رنگ در تلویزیون، به این شکل است که نقطه های قرمز در تصاویر دیده می شوند. باید بدانید که پیکسل های نمایشگر، دارای تعدادی ساب و ترانزیستور هستند. اگر یک پیکسل همیشه روشن باشد یا ترانزیستورها برق دریافت نکنند، به نور اجازه می دهند تا از لایه RGB عبور کند. در نتیجه پیکسل قرمز شده و نقاط قرمز رنگ در تصویر به وجود می آیند. با گرم کردن پیکسل معیوب، می توان مشکل به هم ریختگی رنگها در تلویزیون سامسونگ و دیگر برندها را برطرف کرد.

سبز شدن رنگ تلویزیون

اگر شاهد به هم ریختگی رنگ تلویزیون سامسونگ و سبز شدن تصاویر هستید، احتمالا پنل ضربه خورده و یا امواج مغناطیسی در دستگاه ایجاد شده اند. حتی گاهی ممکن است تصاویر رنگین کمانی شوند و رنگ های مختلف در نمایشگر ایجاد گردند. در این شرایط بهترین کار، بررسی و عیب یابی پنل و تعمیر این قطعه است.

سیاه شدن تصویر

در نهایت آخرین شکل بهم ریختگی رنگها در تلویزیون سامسونگ و دیگر برندها سیاه شدن تصاویر است. البته سیاه شدن همه یا بخشی از تصویر تلویزیون، به آسیب دیدگی پیکسل ها هم مربوط است. اگر پیکسل ها بسوزند، نقاط سیاه رنگ در تصویر دیده می شود. در این شرایط می توان ضمن حرارت دادن پیکسل های آسیب دیده، آنها را احیا کرده و مشکل را برطرف نمود.

رفع مشکل قاطی شدن رنگ در تلویزیون سامسونگ

به هم ریختگی رنگ تلویزیون سامسونگ، مشکل غیر قابل حلی نیست و در بیشتر موارد می توان آن را برطرف کرد. با توجه به این که قاطی شدن رنگ تلویزیون، بیشتر ناشی از خرابی پنل است، با تعمیر پنل می توان مشکل را حل کرد.

البته این قطعه در بیشتر موارد قابل تعمیر نیست و باید آن را با یک پنل جدید تعویض کرد. گاهی با تعمیر فلت های انتقال دهنده تصویر یا بک لایت هم می توان این مشکل را از بین برد. هر صورت لازم است که تلویزیون توسط تعمیرکاران مجرب بررسی شود تا مسئله به صورت تخصصی و اصولی برطرف گردد.

5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *