اشتراک گذاری

علت قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون سامسونگ چیست؟

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای انواع تلویزیون های سامسونگ پیش بیاید، قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون سامسونگ است. قطع شدن ناگهانی تصویر آن هم در حین تماشای برنامه مورد علاقه می تواند ضدحالی بزرگ برای علاقه مندان به تماشای برنامه های تلویزیونی باشد .این مشکلی است که ممکن است برای همه اتفاق بیوفتد و شما با کمک این مقاله می توانید ایرادات احتمالی، که موجب قطع و وصل شدن تلویزیون سامسونگ شما شده باشد را بیابید.

قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون سامسونگ

بررسی علل قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون سامسونگ

  1. خرابی پنل تلویزیون سامسونگ
  2. ایراد در مین برد تلویزیون
  3. افزایش دمای تلویزیون سامسونگ
  4. خرابی برد پاور تلویزیون سامسونگ
  5. ایراد در بک لایت تلویزیون سامسونگ

در ادامه مقاله درمورد هرکدام از این دلایل توضیح داده ایم.

خرابی در پنل

پنل یکی از اصلی ترین قطعات هر تلویزیون است که آسیب دیدن این قسمت می تواند در کار دستگاه اختلال به وجود آورد. قطع اتصالات و ضعیف شدن پنل، می تواند در تصویر ال سی دس یا ال ای دی، اختلال به وجود آورد و یا حتی موجب قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون سامسونگ شما شود. وارد شدن ضربه، استفاده طولانی مدت و وصل کردن کنسول های بازی به دستگاه، از عوامل تاثیر گذار در تضعیف پنل، و در نهایت قطع و وصلی در تصویر شود.

برای تعمیر پنل تلویزیون سامسونگ خود، با ما تماس بگیرید.

خرابی مین برد

مین برد را می توان پایه ثابت مشکلات تصویری انواع LCD و LED ها دانست. ارتباط مستقیم این قطعه با سایر قطعاتی که در پخش تصویر نقش دارند باعث اهمیت مین برد در حل کردن مشکلات قطع و وصل شدن تلویزیون سامسونگ دانست. اختلال در عملکرد مین برد باعث خاموش روشن شدن اتوماتیک صفحه نمایش می شود و در صورت دیدن این مورد می توانید به ایراد در مین برد دستگاه شک کنید.

افزایش دما

تماشای طولانی مدت تلویزیون به صورت مداوم می توان باعث افزایش دما و داغ شدن دستگاه شما شود و  در آن اختلال تصویری به وجود آورد. داغ شدن های مداوم و طولانی مدت در اثر زیاد کار کردن، صدمات زیادی به قطعات دستگاه زده و قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون را به همراه دارد.

ایراد در برد پاور

از دیگر دلایل قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون سامسونگ می توان به برد پاور دستگاه اشاره کرد. انرژی و برق مورد نیاز قطعات مختلف تلویزیون، با تقسیم برق توسط برد پاور تامین می شود و به طبع ضعیف شدن و یا خرابی برد پاور می تواند تاثیر مستقیم بر روی صفحه نمایش داشته باشد. تیرگی تصویر هم میتواند نشان دهنده ضعیف شدن یا خرابی این قطعه در دستگاه باشد.

این مقاله را از دست ندهید: دلیل پرش تصویر تلویزیون چیست؟

ایراد در بک لایت

از دیدگاه کارشناسان منشاء اکثر مشکلات تصویری تلویزیون سامسونگ ایراد در قسمت بک لایت آن است. دلیل این اتفاق این است که وقتی در بک لایت، حتی یک لامپ LED می سوزد موجب خرابی سایر لامپ ها شده و به تدریج قطعه را از کار می اندازد و تصویر تلویزیون سامسونگ را قطع می کند. در صورت به وجود آمدن ایراد در این قطعه می توانید با تعویض آن، مشکل را برطرف کرد.

رفع مشکل قطع شدن تصویر تلویزیون سامسونگ

با هم به بررسی برخی از مشکلات رایجی که موجب قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون سامسونگ می شود پرداختیم. دلایلی که عنوان شد ممکن است فقط برخی از ایرادات دستگاه باشند و صرفا برای همه موارد صدق نمی کند. همچنین دیگر مسائل مانند وصل کردن مموری های ویروسی یا خراب بودن کابل HDMI می تواند از دلایل قطع تصویر تلویزیون باشد. برای رفع مشکلات قطعی تصویر در تلویزیون های سامسونگ با ما تماس بگیرید و از خدمات تعمیرات تخصصی تلویزیون سامسونگ با گارانتی بهره مند شوید.

5/5 (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *