اشتراک گذاری

تعمیر برد تیکان تلویزیون سامسونگ

تعمیر برد تیکان تلویزیون سامسونگ یکی از تخصصی ترین سرویس های خدماتی نمایندگی رسمی سامسونگ است. آیا تاکنون نام برد تیکان به گوشتان خورده است؟ شاید با مراجعه به مراکز تعمیراتی و آگاهی از خرابی این بخش از تلویزیون مورد استفاده ی خود کمی گیج شوید و نتوانید تشخیص دهید که مشکل اصلی دستگاه معیوب مورد بحث دقیقا چه بوده است. این موضوع امری طبیعیست.

چرا که تلویزیون دستگاه پر قطعه ای می باشد. اطلاع دقیق در مورد این قطعات از عهده ی کاربران عادی خارج است. یکی از این قطعات مهم تلویزیون که شاید نامی نااشنا برای بسیاری از افراد باشد، برد تیکان است. در این مقاله، ضمن معرفی برد تیکان، مشکلات و روش های تعمیر آن را بررسی کرده و اطلاعات جامعی را در مورد آن ارائه می نماییم. با ما همراه باشید.

تعمیر برد تیکان تلویزیون سامسونگ در محل و منزل

برد تیکان تلویزیون چیست؟

در انواع مدل های تلویزیون، نیاز به قطعه ای است که بین مین برد و فلت پنل ارتباط برقرار کرده و به این ترتیب، نمایش تصویر را امکان پذیر کند. برد تیکان تلویزیون سامسونگ یکی از اصلی ترین بردهای داخل تلویزیون است که وظیفه ی پردازش تصویر  و برقراری ارتباط میان فلت و مین برد را بر عهده دارد. اصطلاح تیکان T CON مخفف عبارت TFT CONTROLLER است. به طور کلی پردازش اطلاعات در برد تیکان به همراهی مین برد شکل می گیرد. ابتدا اطلاعات و سیگنال های وارد شده داخل مین برد تلویزیون پردازش می گردند و در ادامه کار از طریق کابل ارتباطی خاصی که (LVDS FLAT) نامیده می شود به برد تیکان تلویزیون انتقال می یابند.

سپس برد تیکان در این مرحله  اطلاعات مختلف سیگنال تصویر از جمله سیگنال رنگ و یا سطح روشنایی و سایر پارامترهای تصویر را پردازش می نماید. بدین شکل، اطلاعات مختلف برای انتقال به پنل آماده می شوند و پس از طی مراحل نهایی در صفحه ی نمایش به تصویر در می آیند. به عبارتی می توان گفت که برد تیکان جزیی از پنل تلویزیون است و خروجی استاندارد مین برد را به پنل منتقل می سازد. در نتیجه تعمیر برد تیکان تلویزیون سامسونگ و یا هر برند دیگری باید با ظرافت و دقت کاری بالایی انجام شود تا پنل دستگاه دچار اختلال نگردد.

دلایل خرابی برد تیکان تلویزیون سامسونگ

مهم ترین مشکل برد تیکان تلویزیون سامسونگ، از کار افتادن این قطعه است. متاسفانه این قطعه دارای ساختار حساسی است که در بسیاری از اختلالات ریز و درشت تلویزیون های گوناگون دخیل شده و در معرض خطر آسیب دیدگی قرار می گیرد. در اغلب موارد پیدایش نیاز به تعمیر برد تیکان تلویزیون سامسونگ با خاموشی ناگهانی تلویزیون نمایان می گردد. به طورکلی دلایل خرابی برد تیکان تلویزیون هم مسیر خرابی پنل می باشد. عوامل مخربی چون آبخوردگی پنل تلویزیون، ضربه، نوسانات برق و نفوذ مایعات شیمیایی می توانند موجب ناکارآمدی برد تیکان شوند.

تعویض و یا تعمیر برد تیکان تلویزیون سامسونگ

فرآیند تعمیر برد تیکان تلویزیون سامسونگ مستلزم ظرافت کاری بالای تعمیرکاران مجرب است. البته گاهی از کار افتادگی این قطعه، راهی به جز تعویض آن وجود ندارد. به هر حال آنچه که در این میان اهمیت دارد، انجام اقدامات تعمیر و یا تعویض برد تیکان در شرایطی کاملا تخصصی است. چراکه هر گونه اختلال و خطایی در طی انجام مراحل تعمیراتی این بخش پنل تلویزیون را نیز درگیر خواهد کرد.

در این راستا نمایندگی رسمی سامسونگ مناسب ترین گزینه ی انتخابی است. این مجموعه با استفاده از دانش به روز کارشناسان مجرب خود کلیه ی مراحل بازیابی کارکرد برد تیکان را در سطح کیفی بی نظیری انجام می دهد. لازم به ذکر است که در صورت نیاز به فرآیند تعویض، تعمیرکاران ما برد تیکان معیوب را با نمونه ی اورجینال سازگار با نوع تلویزیون مورد نظر جایگزین خواهند کرد.

نمایندگی تلویزیون سامسونگ

نمایندگی تلویزیون سامسونگ مرکز مجازی برای دریافت خدمات مرتبط با فروش و تعمیر انواع تلویزیون های ساخت سامسونگ می باشد. این مجموعه ضمن فروش تلویزیون های به روز سامسونگ در مناسب ترین تعرفه ی قیمتی، قادر به رفع کلیه ی اختلالات ساختاری این تجهیزات است. خاطرنشان می نماییم که توجه به پارامترهای استاندارد و ارائه ی ضمانت نامه های معتبر کتبی نیز از ویژگی های بارز نمایندگی تلویزیون سامسونگ بوده که مسبب پیدایش تجربه ی استفاده از سیستمی بی نقص برای کاربران گرامی است.

5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *