اشتراک گذاری
  • خانه
  • مقالات
  • خوانده نشدن فلش در تلویزیون سامسونگ؛ دلایل و راهکارها

خوانده نشدن فلش در تلویزیون سامسونگ؛ دلایل و راهکارها

خوانده نشدن فلش در تلویزیون سامسونگ و سایر برندها معمولا ناشی از فرمت فلش است. با این حال در برخی موارد مشکل از تلویزیون است و ایرادی در تنظیمات یا حتی قطعات این دستگاه، موجب باز نشدن فلش می شوند. در مجموع می توان گفت که شناسایی نشدن فلش در تلویزیون، معمولا مشکل حادی نیست و جای نگرانی ندارد. با این حال بهتر است برای جلوگیری از بروز مشکلات جدی تر، هرچه زودتر مسئله را عیب یابی کرده و اقدامات لازم برای برطرف کردن آن را انجام دهید. در ادامه این مقاله، دلایل خوانده نشدن فلش در تلویزیون سامسونگ را بررسی می کنیم.

البته این مشکل منحصر به یک برند خاص نیست و دلایل و راهکارهای آن در تلویزیون های دیگر برندها نیز مشترک هستند. در پایان راهکارهای رفع مشکل عدم شناسایی فلش در تلویزیون را نیز به شما معرفی می کنیم تا این ایراد را حل کنید. اگر نیاز به دریافت خدمات تخصصی در زمینه تعمیر تلویزیون ساموسنگ داشتید، می توانید در هرساعتی از شبانه روز با کارشناسان نمایندگی Samsung در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

خوانده نشدن فلش در تلویزیون سامسونگ

دلایل خوانده نشدن فلش در تلویزیون سامسونگ

عوامل مختلفی مانع از شناسایی شدن فلش در تلویزیون می شوند که اگر به موقع شناخته شوند، می توان آنها را در زمان مناسب و به شکل درست برطرف کرد. مواردی همچون خرابی تلویزیون و قطعات داخلی، آسیب دیدگی فلش، ایرادات نرم افزاری، خرابی پورت usb، ویروسی بودن فلش، عدم تطابق فرمت فلش با تنظیمات تلویزیون، خرابی سوکت ها، خرابی مین برد و … مهم ترین دلایل خواندن نشدن فلش در تلویزیون هستند که در ادامه هریک از آنها را مفصل تر بررسی می کنیم.

آسیب دیدگی فلش

نخواندن فلش در تلویزیون در بسیاری از موارد ناشی از خرابی یا آسیب دیدگی خود فلش است. اگر فلش از نظر سخت افزاری ایراد داشته و یا بخش های مختلف آن آسیب دیده باشند، ممکن است در تلویزیون شناسایی نشود. شکستن فلش، خمیدگی و یا سوختن آن، مانع از شناسایی فلش و خوانده شدن اطلاعات در تلویزیون و دیگر دستگاه ها می شود.

فرمت نامناسب فلش

یکی دیگر از دلایل خوانده نشدن فلش در تلویزیون Samsung و سایر برندها فرمت نامناسب آن است. به این معنی  که فرمت ها با یکدیگر همخوانی نداشته و به همین دلیل، فلش در تلویزیون شناسایی نمی شود. جالب است بدانید که بیشتر تلویزیون ها تنها فرمت FAT32 را در فلش ها شناسایی می کنند. البته تلویزیون های هوشمند جدید، قابلیت شناسایی دیگر فرمتها را هم دارند؛ اما هنوز استفاده از این مدل ها چندان فراگیر نشده است.

آسیب دیدگی پورت تلویزیون

اگر پورت USB تلویزیون آسیب دیده و یا شکسته باشد، ممکن است فلش در آن شناسایی نشود. برای تست دقیق تر این مسئله، بد نیست که فلش را در دستگاه های دیگر هم امتحان کنید. اگر فلش در دیگر سیستم ها شناسایی شد، احتمالا ایراد از پورت یو اس بی تلویزیون شماست و باید به فکر تعمیر یا حتی تعویض آن باشید.

بیشتر بخوانید: نحوه اتصال هارد اکسترنال به تلویزیون سامسونگ چگونه است؟

خرابی مین برد تلویزیون

به عنوان یکی دیگر از دلایل مهم خوانده نشدن فلش در تلویزیون سامسونگ باید به خرابی برد اصلی اشاره کرد. مین برد، به نوعی مغز تلویزیون است و قطعات دیگر را به شکلی، تحت کنترل دارد. اگر این قطعه درست کار نکند، یکی از مشکلات ایجاد شده در تلویزیون، شناسایی نشدن فلش، هارد اکسترنال و دیگر دستگاه ها و ابزار جانبی است.

رفع مشکل شناسایی نشدن فلش در تلویزیون سامسونگ

خوشبختانه در بسیاری از موارد می توان مشکل خوانده نشدن فلش در تلویزیون سامسونگ و سایر برندها را با راهکارهایی ساده و کم هزینه برطرف کرد. اگر با این مشکل مواجه شدید، قبل از هر کاری از فرمت فلش مطمئن شده و در صورت امکان، آن را اصلاح کنید. بهتر است از اطلاعاتی که داخل فلش دارید بکاپ یا نسخه پشتیبان بگیرید و سپس آن را فرمت کنید.

اگر فلش در لپ تاپ و دیگر دستگاه ها هم شناسایی نمی شود، یعنی یک ایراد داخلی دارد و باید به شکل تخصصی، تعمیر شود. در صورت خرابی پورت یو اس بی، برای تعمیر یا تعویض آن با یک تعمیرکار مجرب تماس بگیرید. نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ برای تعمیر یا تعویض پورت یو اس بی به شکل تخصصی در خدمت شماست.

4.5/5 (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *