اشتراک گذاری
  • خانه
  • آموزش
  • آموزش فعال و غیرفعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی سامسونگ

آموزش فعال و غیرفعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی سامسونگ

اگر دائم نگران این مسئله هستید که بعد از روشن کردن لباسشویی، کودک بازیگوشتان به سراغ لباسشویی می رود و با دستکاری کردن دکمه های لباسشویی هم برای خودش و هم برای این دستگاه مشکل ایجاد می کند، می توانید از قفل کودک لباسشویی استفاده کنید. قفل کودک یکی از بهترین قابلیت های لباسشویی است که فعال کردن آن موجب می شود تمامی کلیدهای لباسشویی به جز کلید پاور این دستگاه از کار بیفتند.

بنابراین با فعال کردن قفل کودک لباسشویی، هیچ خطری کودک شما را تهدید نمی کند. اگر از ماشین لباسشویی سامسونگ استفاده می کنید با نحوه فعال کردن قفل کودک در این دستگاه آشنایی ندارید یا اینکه قفل کودک لباسشویی سامسونگ را فعال کرده اید اما نمی دانید چطور باید آن را غیرفعال کنید، ادامه این مطلب از نمایندگی مجاز سامسونگ را از دست ندهید. قرار است نحوه فعال و غیرفعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی سامسونگ را به شما آموزش دهیم.

قفل کودک ماشین لباسشویی

طرز کار قفل کودک لباسشویی چگونه است؟

قفل کودک لباسشویی با این هدف طراحی شده است که اگر کودک دل بند شما تصمیم به شیطنت گرفت و به سراغ کلیدهای ماشین لباسشویی رفت، هیچ مشکلی رخ ندهد؛ چراکه مکانیزم قفل کودک به این شکل است که وقتی آن را فعال می کنید، تمامی کلیدهای ماشین لباسشویی به جز پاور آن غیرفعال شده و از کار می افتند؛ از این رو هر چقدر که کودک شما بازیگوش باشد باز هم نمی توانید بلایی سر ماشین لباسشویی بیاورد.

اما این تمام داستان نیست! زمانی که قفل کودک ماشین لباسشویی فعال است حتی با خاموش شدن این دستگاه یا اتمام پروسه شستشوی لباس ها باز هم درب لباسشویی باز نمی شود. با این وجود هیچ خطری کودک شما را تهدید نمی کند.

مراحل فعال و غیرفعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی

چگونه قفل کودک لباسشویی سامسونگ را باز کنیم؟

از آن جایی که امکان دارد فعال و غیرفعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی سامسونگ در برخی از مدل های این دستگاه یکسری تغییرات جزئی داشته باشد، بهترین راه برای پی بردن به مراحل فعال یا غیرفعال کردن آن استفاده از دفترچه راهنمای لباسشویی است که از آن استفاده می کنید؛ منتهی اگر دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی در دسترستان نیست، می توانید از مراحلی که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم استفاده کنید؛ چراکه این روش ها، عمومی ترین روش هایی هستند که برای فعال و غیرفعال کردن قفل کودک لباسشویی سامسونگ استفاده می شوند.

فعال و غیرفعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی سامسونگ به یکی از سه روش زیر امکان پذیر است:

  • فشردن دکمه‌های temp و spin/rinse با هم به مدت 3 ثانیه
  • فشردن دکمه‌های temp و spin با هم به مدت 3 ثانیه
  • فشردن دکمه‌های – و + با هم به مدت 3 ثانیه

معمولا با فعال شدن قفل کودک لباسشویی سامسونگ می توانید کد CL را بر روی پنل آن مشاهده کنید.

غیرفعال کردن child lock لباسشویی

اگر قفل کودک غیرفعال نشد چکار کنیم؟

اگر قفل کودک غیرفعال نشد، ابتدا باید مطمئن شوید که مراحل غیرفعال کردن قفل کودک را به درستی انجام داده اید. مراحل غیرفعال کردن قفل کودک لباسشویی در دستگاه های مختلف متفاوت است. برای اطلاع از مراحل غیرفعال کردن قفل کودک دستگاه خود، می توانید دفترچه راهنمای دستگاه را مطالعه کنید یا از سایت سازنده دستگاه کمک بگیرید.

اگر مطمئن هستید که مراحل غیرفعال کردن قفل کودک را به درستی انجام داده اید، اما باز هم قفل کودک غیرفعال نشد، ممکن است مشکلی در دستگاه شما وجود داشته باشد.

نکات غیرفعال کردن قفل کودک لباسشویی

معمولاً برای غیرفعال کردن قفل کودک باید دکمه های خاصی را همزمان فشار دهید. برای اطلاع از دکمه های مورد نیاز برای غیرفعال کردن قفل کودک، می توانید دفترچه راهنمای دستگاه را مطالعه کنید.

در برخی از دستگاه ها، ممکن است لازم باشد برای غیرفعال کردن قفل کودک، کد خاصی را وارد کنید. اگر کد قفل کودک را نمی دانید، می توانید از دفترچه راهنمای دستگاه یا سایت سازنده دستگاه کمک بگیرید.

اگر دستگاه شما به اینترنت متصل است، ممکن است بتوانید از طریق تنظیمات دستگاه قفل کودک را غیرفعال کنید. برای انجام این کار، مراحل زیر را دنبال کنید:

  • به تنظیمات دستگاه خود بروید.
  • گزینه Security یا Lock را انتخاب کنید.
  • گزینه Child Lock یا Parental Controls را انتخاب کنید.
  • گزینه Off را انتخاب کنید.

اگر با انجام مراحل فوق باز هم قفل کودک غیرفعال نشد، برای تعمیر لباسشویی سامسونگ اقدام نمایید.

3.2/5 (13 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *