اشتراک گذاری

علت قفل شدن درب لباسشویی سامسونگ چیست؟

علت قفل شدن درب لباسشویی سامسونگ چیست؟ اگر شما هم با مشکل باز نشدن قفل درب لباسشویی خود مواجه شده اید، لازم است بدانید که بروز چنین مشکلی می تواند دلایل متعددی داشته باشد از تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی گرفته تا خراب شدن قفل درب لباسشویی، خراب شدن زبانه و لولا درب ماشین لباسشویی و خراب شدن دستگیره درب لباسشویی. اگر دوست دارید بدانید که دقیقا کدام یک از این مشکلات باعث شده است که درب لباسشویی شما باز نشود، ادامه این مطلب از نمایندگی سامسونگ را دست ندهید.

علت قفل شدن درب لباسشویی سامسونگ چیست؟

بررسی علت قفل شدن درب لباسشویی سامسونگ

تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی

مهم ترین علت قفل شدن درب لباسشویی سامسونگ، تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی است؛ چراکه بعد از گذشت یک الی دو دقیقه از اتمام کار شستشو لباسشویی باید بتوانید به راحتی درب آن را باز کنید. بنابراین اولین کاری که باید درصورت بروز چنین مشکلی انجام دهید این است که مخزن لباسشویی را بررسی کنید. درصورتی که داخل مخزن لباسشویی هنوز هم آب وجود داشت به احتمال زیاد علت قفل شدن درب لباسشویی، تخلیه نشدن آب مخزن این دستگاه است. بهترین راهکاری که می توانید با تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی انجام دهید این است که یک بار دیگر تنظیمات آبکشی لباسشویی را انجام دهید. اینگونه ماشین لباسشویی پروسه آبکشی را از سر می گیرد.

این بار لباسشویی باید پس از پایان پروسه آبکشی، آب داخل مخزن را تخلیه کند تا قفل درب آن باز شود. اگر این راهکار را امتحان کردید اما لباسشویی باز هم مخزن آب را تخلیه نکرد به این معناست که مسیر تخلیه آب لباسشویی مسدود شده است. برای رفع این مشکل باید فیلترها یا مسیر تخلیه آب لباسشویی شسته شوند که این  پروسه به تخصص بالایی نیاز دارد. بنابراین بهتر است با نمایندگی تعمیرات لباسشویی سامسونگ تماس بگیرید تا تکنسین های این مرکز به آدرس مورد نظر شما اعزام شده و مشکل مسدود شدن مسیر تخلیه آب لباسشویی را برطرف کنند. اینگونه از شر مشکل قفل شدن درب لباسشویی خلاص می شوید.

خراب شدن قفل درب لباسشویی

خراب شدن قفل درب لباسشویی که به آن میکروسوئیچ نیز می گویند دیگر علت قفل شدن درب لباسشویی سامسونگ است. درواقع تمامی لباسشویی ها دارای قفل درب یا میکروسوئیچ هستند که وظیفه آن بسته نگه داشتن درب لباسشویی در حین کار کردن این دستگاه است. بنابراین اگر زمانی که لباسشویی را روشن می‌کنید، درب آن را به طور کامل نبسته باشید، میکروسوئیچ اجازه روشن شدن لباسشویی را نخواهد داد. حتی برخی از لباسشویی‌های پیشرفته و مدرن درصورتی که درب آن‌ها باز باشد، پیغام خطایی را به کاربر نمایش می‌دهند. ولی گاهی اوقات درب لباسشویی را به طور کامل بسته‌اید اما لباسشویی هیچ کاری انجام نمی‌دهد یا اینکه پروسه شستشو و آبکشی لباس‌ها به پایان رسیده است اما نمی‌توانید درب لباسشویی را باز کنید. در این صورت به احتمال زیاد علت قفل شدن درب لباسشویی، خرابی میکروسوئیچ است.

زمانی که قفل درب لباسشویی خراب می شود می توانید با استفاده از ضامن دستی برای غیر فعال کردن میکروسوئیچ استفاده کنید. این ضامن یا زیر قفل لباسشویی قرار گرفته است یا در بخش مواد شوینده. بنابراین باید ضامن دستی میکروسوئیچ را پیدا کنید تا با استفاده از آن بتوانید لباس‌ها را از لباسشویی خارج کنید. سپس با نمایندگی تعمیر لباسشویی سامسونگ تماس بگیرید تا تکنسین‌های این مرکز پس از حاضر شدن در محل، میکروسوئیچ را به صورت تخصصی تعمیر یا تعویض کنند.

این مقاله کاربردی را از دست ندهید: چرا لباسشویی روشن می شود، اما کار نمی کند؟

بروز مشکل در زبانه یا لولا درب لباسشویی

درب همه ماشین‌های لباسشویی دارای زبانه و لولا است. درواقع کاربرد زبانه و لولا در لباسشویی، قفل شدن و چفت شدن درب این دستگاه است. بنابراین خرابی زبانه و لولا درب لباسشویی نیز می‌تواند، علت قفل شدن درب لباسشویی سامسونگ باشد. با این وجود بهتر است زبانه و لولا درب لباسشویی را مورد بررسی قرار دهید درصورتی که یکی از این دو قطعه یا هر دوی آن‌ها خراب شده بودند، تعمیر یا تعویض آن‌ها را به تکنسین‌های متخصص نمایندگی تعمیر لباسشویی سامسونگ بسپارید.

خراب شدن دستگیره درب لباسشویی

خرابی دستگیره درب لباسشویی، رایج‌ترین علت قفل شدن درب لباسشویی است. اگر دستگیره لباسشویی شما شل شده است، احتمال اینکه شکسته باشد وجود دارد که در این حالت راهی جز تعویض دستگیره درب لباسشویی وجود ندارد. در این صورت بهتر است برای تعویض دستگیره درب لباسشویی از تکنسین های نمایندگی تعمیرات لباسشویی سامسونگ کمک بگیرید.

ویدیوی آموزشی قفل شدن درب ماشین لباسشویی

4.7/5 (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *