اشتراک گذاری

آموزش نحوه کالیبره کردن ماشین لباسشویی سامسونگ

برای هر دستگاهی یکی از اصلی ترین کارهایی که باید انجام داد، کالیبراسیون است. کالیبره کردن به این معنی است که دستگاه تنظیم شود به نحوی که بهترین عملکرد را داشته باشد. اگر از کاربران لباسشویی های سامسونگ هستید، یکی از کارهایی که باید انجام دهید کالیبره کردن ماشین لباسشویی سامسونگ است. انجام این کار پس از نصب لباسشویی یا جا به جا کردن این دستگاه ها ضرورت دارد و توصیه می شود که قبل از شروع شست و شو و استفاده از لباسشویی حتما عملیات کالیبراسیون را اجرا کنید. این عملیات می تواند سنسورهای وزن را در ماشین لباسشویی تنظیم و کالیبره کند. حتی در مواردی کالیبراسیون می تواند مشکلات دستگاه را به بدون نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ نیز برطرف کند. در این مقاله با نحوه کالیبره کردن ماشین لباسشویی سامسونگ آشنا می شویم.

آموزش نحوه کالیبره کردن ماشین لباسشویی سامسونگ

روش های مختلف کالیبره کرده ماشین لباسشویی سامسونگ

قبل از انجام این کار باید به چند مورد توجه کرد. اول این که مراحل اجرای کالیبراسیون بسته به مدل ماشین لباسشویی متفاوت است. بهتر است با توجه به مدل دستگاه از سایت یا دفترچه راهنمای آن برای اجرا کردن مراحل کالیبراسیون کمک گرفت. نکته مهم بعدی این که قبل از اجرای حالت کالیبراسیون مطمئن شوید که درام لباسشویی خالی است و هیچ وسیله ای نیز روی آن قرار ندارد. بعد از آن می توان مراحل کالیبره کردن ماشین لباسشویی سامسونگ را اجرا کرد. برای کالیبره کردن لباسشویی بسته به مدل دستگاه می توان از چندین راهکار مختلف برای انجام اینکار استفاده کرد. این گزینه ها شامل موارد زیر است:

  • کالیبراسیون با دکمه های Temp و Delay End+
  • استفاده از Prefer Mode یا Smart Control
  • کالیبراسیون از طریق تنظیمات لباسشویی
  • با استفاده از دکمه ناوبری Laundry U

در ادامه نحوه کالیبراسیون لباسشویی از طریق هر یک از این گزینه ها را توضیح می دهیم.

کالیبراسیون با دکمه های Temp و Delay End+

برای کالیبره کردن ماشین لباسشویی سامسونگ از طریق دکمه های Temp و Delay End+، ابتدا یک بار ماشین لباسشویی را خاموش کرده و مجددا روشن کنید. در مرحله بعدی دکمه های Temp و Delay End+ را به صورت همزمان به مدت 3 ثانیه نگه دارید تا کد CB روی صفحه ظاهر شود. لطفاً توجه داشته باشید که اگر چیزی روی صفحه نمایش شما ظاهر نشد، ماشین لباسشویی خود را خاموش کرده و در حالی که دکمه های Temp و Delay End + را به طور همزمان به مدت 3 ثانیه نگه می دارید، دستگاه را دوباره روشن کنید. دکمه ها را برای کالیبره کردن ماشین لباسشویی فشار دهید. حالا دکمه START روی دستگاه را فشار دهید تا چرخه کالیبراسیون اجرا شود. درام تا 3 دقیقه در جهت عقربه های ساعت و خلاف جهت عقربه های ساعت می چرخد. هنگامی که چرخه کامل شد، 0 بر روی صفحه نمایش ظاهر می شود و ماشین لباسشویی به طور خودکار خاموش می شود. اکنون لباسشویی کالیبره شده و آماده استفاده است.

تنظیمات کالیبره کردن ماشین لباسشویی سامسونگ

استفاده از Prefer Mode یا Smart Control

در این روش نیز ابتدا یک بار لباسشویی را خاموش و روشن کرده و سپس دکمه Prefer Mode یا Smart Control را به مدت 3 ثانیه فشار دهید و آن را نگه دارید. از فلش های بالا و پایین برای انتخاب گزینه کالیبراسیون استفاده کنید. حالا دکمه تایید را زده و دکمه شروع یا مکث را فشار دهید تا حالت کالیبره کردن ماشین لباسشویی سامسونگ شما در این روش نیز ابتدا یک بار لباسشویی را خاموش و روشن کرده و سپس دکمه Prefer Mode یا Smart Control را به مدت 3 ثانیه فشار دهید و آن را نگه دارید. از فلش های بالا و پایین برای انتخاب گزینه کالیبراسیون استفاده کنید. حالا دکمه تایید را زده و دکمه شروع یا مکث را فشار دهید تا حالت کالیبره کردن ماشین لباسشویی سامسونگ شما شروع شود. با زدن این دکمه درب ماشین لباسشویی قفل می شود و درام برای چند دقیقه در جهت عقربه های ساعت و خلاف جهت عقربه های ساعت می چرخد. وقتی کالیبراسیون ماشین لباسشویی شما تمام شد،  دستگاه به طور خودکار خاموش می شود.

چگونه ماشین لباسشویی را کالیبره کنیم؟

کالیبراسیون از طریق تنظیمات لباسشویی

در برخی از لباسشویی های سامسونگ برای کالیبره کردن دستگاه می توانید از گزینه تنظیمات روی لباسشویی استفاده کرد. ابتدا دکمه تنظیمات صفحه نمایش ماشین لباسشویی را زده و حالا روی کالیبراسیون ضربه بزنید. حالا روی Start ضربه بزنید. درب ماشین لباسشویی قفل می شود و درام برای چند دقیقه در جهت عقربه های ساعت و خلاف جهت عقربه های ساعت می چرخد. وقتی کالیبراسیون ماشین لباسشویی شما تمام شد، دستگاه به طور خودکار خاموش می شود و به این ترتیب فرایند کالیبره کردن ماشین لباسشویی سامسونگ شما با موفقیت به اتمام می رسد.

با استفاده از دکمه ناوبری Laundry U

برای کالیبره کردن ماشین لباسشویی سامسونگ از این طریق ابتدا دکمه functions را روی دستگاه فشار داده و نگه دارید. حالا برای انتخاب گزینه کالیبراسیون از کلید ناوبری یا Navigation dial استفاده کنید. با استفاده از دکمه دایره روی لباسشویی تایید را بزنید تا کالیبراسیون شروع شود. توجه کنید که اگر درب به درستی بسته نشده باشد، کالیبراسیون نیز شروع نمی شود. بعد از شروع کالیبراسیون درام در جهت عقربه و خلاف آن می چرخد تا به این ترتیب دستگاه کالیبره شود. بعد از اتمام کالیبراسیون، لباسشویی به صورت خودکار خاموش می شود. در صورت نیاز به مشاوره رایگان با ما در نمایندگی لباسشویی سامسونگ تماس بگیرید.

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *