اشتراک گذاری

چرا لباسشویی سامسونگ آبگیری نمی کند؟

آبگیری نکردن ماشین لباسشویی سامسونگ و سایر برندها، دلایل و راهکارهایی دارد که در ادامه این مقاله، آنها را به شما آموزش می دهیم. اگر با این مشکل مواجه شده اید، تیم تعمیرات ماشین لباسشویی در نمایندگی سامسونگ مرکز سخت افزار ایران، دستگاه را عیب یابی کرده و مشکل عدم آبگیری لباسشویی را برطرف می کنند. البته شما می توانید پیش از اقدام تخصصی برای حل مشکل آبگیری نکردن لباسشویی سامسونگ، راه حل هایی را که در ادامه این مطلب از نمایندگی سامسونگ مطرح می کنیم امتحان کنید.

آبگیری نکردن لباسشویی سامسونگ

دلایل آبگیری نکردن لباسشویی سامسونگ

آبگیری نکردن ماشین لباسشویی، دلایل متعددی دارد که یکی از آنها انسداد صافی هایی است که در انتهای شیلنگ های آبگیری وجود دارند. همچنین ممکن است خود این شیلنگ ها دچار خمیدگی یا پیچ خوردگی شده باشند و آب را به درستی به داخل دستگاه انتقال ندهند. البته قبل از بررسی این مورد، باید مطمئن شوید که شیر آب باز است! گاهی همین مسئله به ظاهر ساده را فراموش کرده و موجب آبگیری نکردن لباسشویی سامسونگ می شوید.

خرابی شیربرقی، عامل دیگری است که می تواند مانع از آبگیری درست ماشین لباسشویی شود. همچنین اگر سوئیچ سطح آب ایراد داشته و یا از کار افتاده باشد، مشکلاتی در عملکرد ماشین لباسشویی ایجاد می شود که یکی از آنها آبگیری نکردن است. در نهایت، گاهی هیچ آسیب دیدگی در ماشین لباسشویی وجود ندارد و تنها دلیل عدم ورود آب به این دستگاه، فشار پایین آب است.

راهکارهای رفع مشکل آبگیری نکردن لباسشویی سامسونگ

بررسی شیلنگ ها و فیلترها

اگر ماشین لباسشویی شما عملیات آبگیری را درست انجام نمی دهد یا به طور کلی آب وارد آن نمی شود، اول شیلنگ های ورود آب را چک کنید. چنانچه روی این شیلنگ ها پارگی یا ترک خوردگی مشاهده کردید، آنها را تعویض کنید تا مشکل حل شود. همچنین اگر متوجه مسدود بودن فیلترها شدید، آنها را شستشو داده و یا در صورت نیاز، تعویض کنید.

این مقاله کاربردی را از دست ندهید: چرا بدنه ماشین لباسشویی برق دارد؟

بررسی شیرها و فشار آب

راهکار دیگر برای حل مشکل آبگیری نکردن لباسشویی سامسونگ و سایر برندها، بررسی شیر آب و البته فشار آب ساختمان است. شما باید مطمئن شوید که شیر آب باز است و مانعی در مسیر ورود آب به ماشین لباسشویی وجود ندارد. همچنین شیرهای آب بخش های دیگر خانه را باز کرده و اطمینان پیدا کنید که فشار آب ساختمان کم نیست.

تعمیر شیر برقی لباسشویی

گاهی باید برای حل مشکل آبگیری نکردن ماشین لباسشویی سامسونگ، شیربرقی این دستگاه را تعمیر یا تعویض کنید. البته این کار نیاز به مهارت و استفاده از ابزار مخصوص دارد و به هیچ عنوان نباید توسط کاربران انجام شود. بهتر است برای عیب یابی و تعمیر شیر برقی لباسشویی سامسونگ یا هر برند دیگری، از تکنسین های مجرب تعمیرات ماشین لباسشویی در نمایندگی Samsung کمک بگیرید.

تعویض سوئیچ سطح آب یا سوئیچ فشار

سوئیچ سطح آب که یک سوئیچ فشاری است، ولتاژ برق ورودی به شیر برقی را کنترل می کند. درواقع جریان از تایمر یا برد الکترونیکی به سوئیچ فشار و از این قطعه به شیر برقی می رسد. بعد از این که حجم آب موجود در دیگ ماشین لباسشویی به حد استاندارد رسید، سوئیچ فشاری جریان را از شیر برقی قطع و آبگیری را متوقف می کند. پس از آن، جریان به موتور هدایت شده و مرحله چرخش آغاز می شود.

اگر سوئیچ درست کار نکند، ممکن است پیش از رسیدن آب به مقدار مناسب، جریان را از شیر برقی قطع نماید و یا از همان ابتدا این کار را انجام دهد که در این حالت می بایست تعویض شود. تکنسین های تعمیر ماشین لباسشویی برای بررسی این قطعه از اهم استفاد کرده و در نهایت، آن را تعویض می کنند تا مشکل آبگیری نکردن لباسشویی سامسونگ برطرف شود.

تعمیر تایمر ماشین لباسشویی

یکی دیگر از روش های حل ایراد عدم آبگیری ماشین لباسشویی سامسونگ، تعمیر یا تعویض تایمر است. تایمر یا برد (در مدل های جدید) وظیفه هدایت جریان الکتریکی به قطعات مختلف از جمله شیر برقی را برعهده دارد و این کار را در حین مرحله آبگیری انجام می دهد.

خرابی تایمر یا برد، مانع از رسیدن ولتاژ لازم برای عملکرد شیر برقی به آن می شود. در نتیجه آبگیری انجام نشده و باید برای حل مشکل، تایمر را تعمیر یا تعویض کرد. دقت کنید که تشخیص عملکرد نادرست تایمر و برد الکتریکی، باید توسط تعمیرکاران مجرب و با استفاده از تجهیزات مخصوص این کار انجام شود.

3.5/5 (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *