اشتراک گذاری

چرا بدنه لباسشویی برق دارد؟

چرا بدنه لباسشویی برق دارد؟

وجود برق در بدنه لباسشویی، مسئله ای مهم است که بعضا زمینه ساز آسیب دیدگی افراد و خطرات جانی و مالی می شود. این مشکل، ناشی از عوامل مختلفی است که در ادامه آنها را معرفی می کنیم. اما صرف نظر از دلیل وجود برق در بدنه لباسشویی، باید این مشکل را هرچه زودتر برطرف کنید. 

در ادامه این مقاله ضمن بررسی دلایل برق داشتن بدنه لباسشویی سامسونگ، راهکارهای این وضعیت را نیز به شما آموزش می دهیم. بهتر است برای رفع مشکل به صورت تخصصی و رعایت تمامی جوانب و نکات ایمنی، از تیم تعمیر ماشین لباسشویی در نمایندگی سامسونگ مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

دلایل وجود برق در بدنه لباسشویی

اولین و اصلی ترین دلیلی که باعث ایجاد برق در بدنه ماشین لباسشویی می شود، خرابی اتصالات و سیم پیچی های این دستگاه است. ممکن است در اثر کارکرد طولانی مدت و یا سوختگی یکی از سیم ها جریان برق راهی برای انتقال به بدنه دستگاه پیدا کرده باشند. فراموش نکنید که اتصال نادرست سیم ارت ماشین لباسشویی به زمین هم می تواند موجب ایجاد برق در بدنه این دستگاه شود.

 گاهی وجود برق در بدنه لباسشویی سامسونگ و دیگر برندها مربوط به خرابی پریز برق و مشکلات آن است. امکان دارد ماشین لباسشویی شما دچار نشتی آب شد باشد که این نشتی عاملی برای قاطی شدن جریان آب و برق شده باشد. سوختن یا نیم سوز شدن موتور هم مسئله دیگری است که موجب ایجاد برق در بدنه ماشین لباسشویی می شود. از اتصالی برد و دیگر قطعات هم نباید غافل شد که گاها بر اثر وجود نم در دیوارها یا کف خانه ایجاد می شود.

رفع مشکل برق دار بودن بدنه لباسشویی

حالا که با دلایل وجود برق در لباسشویی آشنا شدید، نوبت شناختن راهکارهای این مشکل است. اگر بدنه ماشین لباسشویی شما برق دارد، پیش از هر کاری دوشاخه آن را از پریز جدا کنید. برای احتیاط بهتر است این کار را با استفاده از یک عایق، مثلا یک حوله انجام دهید. 

بهترین کار این است که با تیم تعمیرات لباسشویی سامسونگ در محل تماس بگیرید تا ضمن بررسی دقیق دستگاه، مشکل را به صورت ریشه ای برطرف کنند. با این حال، می توانید سیم ارت را از لباسشویی به لوله فلزی که در آشپزخانه وجود دارد وصل کنید. همچنین از سالم بودن قطعات الکترونیکی و المنت در دستگاه خود اطمینان حاصل نمایید. بدنه را با دقت چک کرده و مطمئن شوید که آبریزی در آن وجود ندارد. 

گاهی باید برای حل این مشکل، قطعاتی را تعمیر یا تعویض کنید. در این صورت، به هیچ عنوان خودتان ماشین را باز نکنید؛ دستگاه را از برق بکشید و در اولین فرصت با تکنسین های تعمیر لباسشویی Samsung تماس بگیرید.

چرا دیگ ماشین لباسشویی برق دارد؟

در برخی موارد علاوه بر وجود برق در بدنه لباسشویی، دیگ هم برق دارد. یعنی وقتی لباس ها را در دیگ گذاشته یا از آن خارج می کنید، احساس برق گرفتگی ایجاد می شود. در چنین شرایطی، ممکن است سیم های اتصالات داخلی ماشین لباسشویی از بین رفته باشد و در اثر آن شاهد برق گرفتگی در دیگ باشید. 

همچنین ممکن است خازن پارازیت گیر ماشین لباسشویی دچار مشکل شده باشد که در این صورت، هنگام لمس دیگ لباسشویی شاهد وجود برق در آن خواهید بود. کهنگی و یا از بین رفتن المنت دستگاه نیز دلیل دیگری است که موجب ایجاد برق در دیگ ماشین لباسشویی می شود.

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *