اشتراک گذاری

علت نشتی لباسشویی سامسونگ چیست؟

چرا ماشین لباسشویی آب می‌دهد؟ علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی چیست؟ علت نشت آب از جاپودری لباسشویی چیست؟ در کل نشتی لباسشویی یا از قسمت جاپودری آن است یا از زیر این دستگاه. فرقی نمی‌کند که لباسشویی شما از کدام یک از این دو قسمت دچار نشتی شده باشد، به هر حال شما می‌توانید با دنبال کردن این مطلب با دلایل نشتی ماشین لباسشویی سامسونگ چه از جاپودری و چه از زیر این دستگاه آشنا شوید و با راهکارهایی که به شما پیشنهاد می‌کنیم این مشکل را برطرف کنید. پس ادامه این مطلب را از دست ندهید.

نشتی لباسشویی

دلایل نشتی لباسشویی از جاپودری

1. فرسوده شدن جاپودری به دلیل استفاده زیاد از مایع سفید کننده لباس

اگر منشأ نشتی لباسشویی شما از جاپودری آن است خیلی خوش شانس هستید؛ چراکه نشت آب از جاپودری ماشین لباسشویی مشکل رایجی است که رفع آن ساده است و به این معنا نیست که باید تعمیرات اساسی بر روی این دستگاه صورت بگیرد و جیب شما خالی شود. یکی از دلایلی که موجب خراب شدن جاپودری لباسشویی و نشتی آب از این قسمت می‌شود، مایع سفیدکننده لباس است. درواقع مایع سفیدکننده لباس، یک ماده شیمیایی بسیار خورنده است و به مرور زمان در اثر استفاده زیاد، باعث می‌شود قطعات پلاستیکی جاپودری ترک بخورند و یا حتی بشکنند که در این حالت آب از جاپودری نشتی می‌کند.

2. انسداد جنت زیر جاپودری

علاوه‌بر اینکه استفاده زیاد از مایع سفیدکننده لباس به مرور زمان موجب فرسودگی جاپودری لباسشویی و نشتی آب از این قسمت می‌شود، مورد دومی هم وجود دارد که موجب خروج آب از جاپودری ماشین لباسشویی می‌شود. این مورد مسدود شدن جاپودری است که به دلیل انسداد جنت زیر جاپودری توسط جرم یا خرده آشغال و تجمع پودرهای اضافی شستشو می‌باشد. درواقع جنت زیر جاپودری، به عنوان یک قطعه پلاستیکی وظیفه دارد تا پودر و آب را به داخل دیگ لباسشویی انتقال دهد. برای دسترسی به جنت زیر جاپودری باید پنل بالای لباسشویی یا پنل جلویی این دستگاه در برخی از مدل‌ها، باز شود.

دلایل نشتی آب از زیر لباسشویی

1. آسیب‌دیدگی شیلنگ تخلیه آب

یکی از مهم‌ترین دلایل نشتی لباسشویی از زیر این دستگاه، آسیب دیدن شیلنگ تخلیه آب لباسشویی است. البته خراب شدن یا متصل نبودن شیلنگ تخلیه آب لباسشویی زمانی مشخص می‌شود که این دستگاه در حال کار کردن است. در این حالت باید شیلنگ تخلیه آب لباسشویی را از جوانب مختلف از متصل بودن به لباسشویی گرفته تا عدم وجود ترک یا پارگی بر روی آن، عدم مسدود شدن شیلنگ با جسم خارجی و … مورد بررسی قرار دهید. اگر شیلنگ تخلیه آب لباسشویی شما دچار پارگی یا ترک‌خوردگی شده است باید آن را تعویض کنید.

2. معیوب شدن پمپ تخلیه

معیوب شدن پمپ تخلیه آب، عامل دیگری است که موجب نشتی ماشین لباسشویی می‌شود. البته گاهی‌اوقات مشکل از معیوب شدن پمپ تخلیه نیست، بلکه مشکل از پوسیدگی لاستیکی است که بر روی پولی آن نصب شده است. درواقع پمپ تخلیه بر روی پولی خود یک لاستیک دارد که به دلیل پوسیدگی می‌تواند باعث آبریزش ماشین لباسشویی شود. در این حالت بهترین کار این است که با نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ تماس بگیرید تا تکنسین‌های این مرکز در آدرس موردنظر شما حاضر شده و به عیب‌یابی پمپ تخلیه لباسشویی شما بپردازند.

3. معیوب شدن بلبرینگ و کاسه نمد

بلبرینگ، همان یاتاقان توپی است. برای اینکه دیگ لباسشویی به راحتی و به نرمی بچرخد از بلبرینگ در این دستگاه استفاده می‌شود. کاسه نمد نیز برای آب‌بندی در لباسشویی مورد استفاده قرار می‌گیرد و از نشت آب به بیرون از این دستگاه جلوگیری می‌کند. عدم تراز نبودن لباسشویی موجب خرابی بلبرینگ آن می‌شود و همچنین ریختن لباس‌های زیاد در لباسشویی که بیشتر از ظرفیت این دستگاه باشند، موجب خراب شدن کاسه نمد آن می‌شوند. معیوب شدن هر یک از این قطعات موجب نشتی لباسشویی می‌شود.

خدمات تخصصی نمایندگی سامسونگ: تعمیر شیر برقی لباسشویی

4. خرابی سوئیچ فشار

یکی دیگر از دلایل نشتی ماشین لباسشویی، خراب شدن سوئیچ فشار و لوله هیدروستات این دستگاه است. وظیفه سوئیچ فشار در لباسشویی، کنترل میزان آب در دیگ این دستگاه است. به گونه‌ای که با پر شدن دیگ لباسشویی به اندازه مناسب و رسیدن فشار هوا به نقطه تنظیم، سوئیچ فشار وارد عمل شده و شیر برقی را قطع می‌کند تا از ورود بیشتر آب به داخل دیگ لباسشویی خودداری کند. به سوئیچ فشار، سوئیچ کنترل سطح آب هم می‌گویند که معمولا در پشت کنترل پنل لباسشویی قرار دارد و دارای یک محفظه پلاستیکی همراه با با یک لوله و سیم کشی جداگانه است. البته محل قرارگیری این سوئیچ در ماشین لباسشویی‌هایی که دارای برد الکترونیکی هستند، در زیر دیگ است.

با این وجود بروز هر گونه خرابی در سوئیچ فشار آب یا سوئیچ کنترل سطح آب موجب می‌شود که با پر شدن دیگ لباسشویی و رسیدن فشار هوا به نقطه تنظیم، شیر برقی قطع نشده و آب بیش از اندازه وارد دیگ لباسشویی شود و از زیر آن نشت کند.

5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *