اشتراک گذاری

آیا نیاز به تعمیر موتور لباسشویی سامسونگ خود دارید؟

نخستین چیزی که در صورت خرابی ماشین لباسشویی سامسونگ ممکن است به ذهن هر کسی برسد آن است که خرابی پیش آمده مربوط به کدام بخش از لباسشویی است؟ دلیل اینکه ماشین لباسشویی سامسونگ نمی‌تواند به درستی لباس‌ها را بشوید و یا در مرحله‌ای از شستشو متوقف می‌شود چیست؟

بدیهی است داشتن اینهمه اطلاعات و تشخیص دقیق نوع خرابی پیش آمده تنها از عهده‌ی یک تعمیرکار لباسشویی خبره و البته مجرب برمی‌آید. اما با وجود اینترنت و در دسترس بودن حجم وسیعی از اطلاعات، امروزه، حتی کاربران عادی نیز می‌توانند تا حدی نوع اشکال پیش آمده را تشخیص داده و عیب‌یابی ماشین لباسشویی سامسونگ را انجام دهند. برای مثال یک جستجوی اینترنتی و دانستن اینکه موتور لباسشویی در صورت خرابی چه اشکالاتی را در ماشین ایجاد خواهد کرد در تشخیص خرابی این بخش به کاربر کمک خوبی خواهد کرد.

اگر شما نیز در طول روزهای اخیر متوجه وجود اشکال در بخش موتور ماشین لباسشویی خود شده‌اید و قصد عیب یابی و یا تعمیر موتور لباسشویی سامسونگ خود را دارید مطالب درج شده در بخش‌های آتی می‌تواند راهنمای شما باشد. در صورت نیاز به تعمیرکار لباسشویی می‌توانید با کارشناسان ما در نمایندگی ماشین لباسشویی سامسونگ تماس بگیرید.

تعمیر موتور لباسشویی سامسونگ

برای عیب‌یابی و تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ دست به کار شوید

اگر هنوز متوجه نشده‌اید که آیا خرابی پیش آمده به موتور ماشین ربط دارد یا خیر، می‌توانید با دقت در نشانه‌ها این موضوع را تشخیص دهید. موتور لباسشویی نشانه‌هایی دارد که  با مشاهده آنها می‌توان از خرابی این بخش مطمئن شد و جهت تعمیر موتور لباسشویی سامسونگ اقدام کرد. برخی از این نشانه‌ها عبارتند از:

پمپ نشدن آب و نچرخیدن ماشین، پمپ شدن آب و نچرخیدن ماشین، عدم چرخاندن لباس‌ها توسط ماشین لباسشویی، خشک نشدن لباس‌ها، بروز مشکل در هر چرخه. در صورت مشاهده هر یک از نشانه‌های درج شده در این بخش توصیه می‌شود دستگاه را خاموش کرده، از برق بکشید و با کارشناسان مرکز تعمیرات لباسشویی سامسونگ تماس بگیرید. در صورتی که دانش فنی تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ را دارید می‌توانید با رعایت نکات ایمنی، خودتان برای این کار دست به کار شوید.

چند نکته مهم درباره تعمیر موتور لباسشویی سامسونگ

مهم‌ترین نکته در ارتباط با تعمیر موتور لباسشویی سامسونگ، تشخیص نوع موتور بکاررفته در این ماشین و مکانیزم آن است. برای مثال بکار انداختن گیربکس، چرخاندن سبد شستشو و در برخی دستگاه ها تأمین نیروی پمپ کاری است که موتور در یک «ماشین لباسشویی سطلی» انجام می‌دهد است. این موتور در «ماشین‌های لباسشویی اتوماتیک»، وظیفه به کار انداختن پولی سبد شستشو از طریق تسمه را را برعهده دارد. خرابی این موتور معمولا سبب ایجاد صدایی شبیه به وزوو در ماشین می‌شود.

این صدا هنگامی شنیده می‌شود که موتور شروع به کار می‌کند (گاهی این صدا با بوی خفیف سوختگی نیز همراه است). اگر موتور محرک لباسشویی سامسونگ نتواند خودش آزادانه بچرخد، باید تعویض شود. اگر موتور شروع به کار نکند و صدایی شبیه به وزوزو ایجاد کند، این موضوع حاکی از خرابی موتور است. در این صورت تسمه های محرک و پمپ را از موتور جدا کرده و دوباره موتور را روشن کنید. در موتورهای دایرکت درایو یا بدون تسمه، باید پمپ و کوپلینگ را از گیربکس جدا کنید.

اگر موتور روشن شد، مشکل از گیربکس یا پمپ است. برای یافتن علت اشکال، به ترتیب پمپ و گیربکس را به موتور وصل کرده و روشن کنید. با هر کدام از آن‌ها اگر موتور روشن نشد، جهت تعویض آن قطعه اقدام کنید. (در حین تعمیر موتور لباسشویی سامسونگ احتیاط کنید. چرا که این بخش با مدار الکتریکی و قطعات متحرک در ارتباط است).

این مقاله را از دست ندهید: چرا ماشین لباسشویی آبگیری نمی کند؟

تعمیر موتور لباسشویی اتوماتیک سامسونگ

همانگونه که گفته شد نوع موتور بکاررفته در ماشین، تأثیر بسزایی در روش انتخابی جهت تعمیر موتور لباسشویی سامسونگ خواهد داشت. در ماشین‌های لباسشویی اتوماتیک، همانگونه که می‌دانید آنچه که سبد را به حرکت در می‌آورد تسمه است. بنابراین عیب یابی و تشخیص خرابی موتور را می‌توان از طریق این بخش آغاز کرد. برای این کار تسمه را جدا کنید و موتور را روشن کنید.

در صورت روشن شدن ماشین، مطمئن شوید که سبد آزادانه می‌چرخد و چیزی بین آن و دیگ گیر نکرده است. در صورت مشاهده شی خارجی و اضافی ماشین را خاموش کرده و آن شی را خارج کنید. در صورت جدی بودن اشکال پیش آمده بهتر است با کارشناسان تعمیر لباسشویی تماس گرفته و درخواست خود مبنی بر نیاز به تعمیر موتور لباسشویی سامسونگ را ثبت نمایید.

اشکالات موتور لباسشویی سامسونگ

گارانتی و کیفیت را با نمایندگی تعمیرات لباسشویی سامسونگ تجربه کنید

اگر دارنده یکی از لباسشویی های سامسونگ هستید و در طول روزهای اخیر، این دستگاه، اختلالاتی را در حین کار و شستشوی لباس نشان می دهد، توصیه ما به شما استفاده از حضور یک کارشناس جهت بررسی دستگاه است. توصیه می شود تا زمان حضور کارشناس از راه‌اندازی دستگاه خودداری کنید و دستگاه را خاموش نگاه دارید.

نمایندگی تعمیرات لباسشویی سامسونگ ارائه دهنده تخصصی ترین سرویس های مرتبط با تعمیر، بهسازی، ترمیم و تعویض قطعات لباسشویی های سامسونگ از جمله تعمیر موتور لباسشویی سامسونگ است. متقاضیان سرویس های مذکور می توانند از طریق تماس با این مرکز سرویس های مورد نیاز را دریافت نمایند. خدمات ارائه شده در نمایندگی تعمیرات لباسشویی سامسونگ منحصر به مدلی خاص از این دستگاه نیست و کلیه مدل ها، دوقلو، درب از جلو و … را شامل می گردد.

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *