اشتراک گذاری

آموزش افزایش سرعت استریم در تلویزیون

از قابلیت های جذابی که در تلویزیون های هوشمند وجود دارد و در واقع دلیل اصلی استفاده از نسل جدید تلویزیون ها، امکان استریم کردن محتواهای آنلاین روی این دستگاه هاست. اما گاهی اوقات سرعت شبکه اینترنت تلویزیون بسیار پایین است و عملکرد آن را نامطلوب می کند. در نتیجه باید با ترفندهایی برای افزایش سرعت استریم تلویزیون، سرعت و عملکرد پخش را در این دستگاه ها بهبود بخشید.

دلایل مختلفی می تواند عامل افت سرعت شبکه و اتصال اینترنت تلویزیون های هوشمند باشد. از محدودیت های خود شبکه اینترنت گرفته تا اختلالات خود دستگاه. در نتیجه برای افزایش سرعت شبکه تلویزیون باید ابتدا دلیل این افت سرعت را فهمید. در این مقاله با ما همراه باشید تا با روش های موثر افزایش سرعت استریم تلویزیون بیشتر آشنا شویم.

افزایش سرعت استریم در تلویزیون

روش های موثر برای افزایش سرعت استریم تلویزیون

اگر می خواهید محتواهای آنلاین را با سرعت بیشتری روی تلویزیون هوشمند خود مشاهده کنید و سرعت دانلود اینترنت را افزایش دهید، به افزایش سرعت استریم تلویزیون نیاز دارید. بهترین روش ها و ترفندهایی که با آنها می توان سرعت استریم در تلویزیون را تا حدودی بهبود بخشید، شامل روش های زیر می شود:

 • کم کردن تعداد دیوایس های متصل به اینترنت
 • خاموش و روشن کردن تلویزیون
 • محدودیت دسترسی دیگران به شبکه وای فای
 • استفاده از کابل اترنت به جای وای فای
 • جا به جا کردن روتر یا مودم وای فای
 • تغییر دادن کانال وای فای
 • قرار دادن تنظیمات استریم روی کیفیت پایین تر
 • پاکسازی فایل های کش
 • اندازه گیری سرعت اتصال اینترنت روی تلویزیون
 • از دستگاه های مخصوص استریم استفاده کنید
 • استفاده از یک شبکه وای فای مناسب
 • بررسی کابل ها و در صورت نیاز تعویض آنها

کم کردن تعداد دیوایس های متصل به اینترنت

اولین گزینه برای افزایش سرعت استریم تلویزیون، کم کردن تعداد دستگاه هایی است که به صورت همزمان به اینترنت متصل اند. اگر به صورت همزمان چندین دستگاه به اینترنت وصل باشند و از آن استفاده کنند، بدون شک سرعت نیز کمتر است و همین موجب کاهش سرعت استریم روی تلویزیون می شود.

دلیل آن هم کاهش پهنای باند به دلیل مصرف اینترنت توسط این دستگاه هاست. بنابراین ساده ترین و اولین کاری که می توانید برای افزایش سرعت شبکه اینترنت تلویزیون انجام داد، کم کردن تعداد دستگاه هایی است که به صورت همزمان به اینترنت مورد استفاده توسط تلویزیون وصل هستند. با این کار بیشتر پهنای باند اینترنت در دسترس تلویزیون است و قطعا موجب بهبود سرعت استریم در تلویزیون می شود. 

کم کردن تعداد دیوایس های متصل به اینترنت

خاموش و روشن کردن تلویزیون

کار بعدی برای افزایش سرعت استریم تلویزیون خاموش و روشن کردن تلویزیون است. یک بار تلویزیون را خاموش کرده و آن را از برق بکشید. چند ثانیه صبر کنید و مجدد آن را به برق بزنید و تلویزیون را روشن کنید. مجددا سرعت استریم را بررسی کنید، احتمالا سرعت آن بهبود بیاید. اگر با این روش نتوانستید سرعت استریم تلویزیون را افزایش دهید می توانید با تکنسین های تعمیر تلویزیون سامسونگ تماس بگیرید.

محدودیت دسترسی دیگران به شبکه وای فای

علاوه بر این که باید تعداد دستگاه های متصل به شبکه وای فای را محدود کنید، دسترسی دیگران را هم چک کرده و از دسترسی آنها به اینترنت جلوگیری کنید.

استفاده دیگران و خصوصا هکرها از شبکه وای فای بدون اطلاع شما قطعا روی سرعت آن تاثیر می گذارد. بنابراین برای افزایش سرعت استریم تلویزیون مطمئن شوید که افراد دیگری از اینترنت شما استفاده نمی کنند.

محدودیت دسترسی دیگران به شبکه وای فای

استفاده از کابل اترنت به جای وای فای

یکی دیگر از کارهایی که می توانید برای افزایش سرعت استریم تلویزیون انجام دهید، استفاده از کابل اترنت به جای کابل های دیگر است. اتصال با کابل اترنت می تواند یک گزینه عالی جهت افزایش سرعت شبکه اینترنت تلویزیون باشد. استفاده از تجهیزات جانبی بی سیم و اتصالات وایرلس تاثیرات زیادی روی بهبود سرعت خواهد داشت.

کابل های اترنت جدید حتی از سرعت بالای 10 گیگابایت بر ثانیه هم پشتیبانی می کنند و به این ترتیب قطعا سرعت بسیار بهتری را ارائه می دهند.

جا به جا کردن روتر یا مودم وای فای

یکی دیگر از راه حل های افزایش سرعت استریم تلویزیون، تغییر محل قرارگیری روتر یا مودم وای فای است. بهترین جایی که می توانید روترها را قرار دهید جایی است که آنتن دهی بهتری داشته باشد و بهتر بتواند سیگنال ها را دریافت کند. دور از دیوارهای ضخیم، خارج از کمدها و هر جایی است که مانعی برای انتقال امواج وای فای وجود نداشته باشد. در صورت سیگنال نداشتن تلویزیون سامسونگ می توانید برای رفع مشکل از ترفندهای این مطلب کمک بگیرید.

تغییر دادن کانال وای فای

بعد از جا به جا کردن روتر کار دیگری که برای افزایش سرعت استریم تلویزیون خود باید انجام دهید، تغییر دادن کانال وای فای است. اتصال وای فای شما در یک کانال مشخص پخش می شود و می توانید با تغییر آن سرعت را نیز بهبود ببخشید.

آیا می دانید: علت وصل نشدن تلویزیون سامسونگ به وای فای چیست؟

قرار دادن تنظیمات استریم روی کیفیت پایین تر

گاهی اوقات به صورت پیش فرض تنظیمات پخش روی حالت بالاترین کیفیت قرار گرفته است. کیفیت های 4k و HD قطعا به اینترنت بیشتری نیاز دارند و تاثیر زیادی هم روی سرعت استریم خواهند داشت. این در حالی است که همیشه شما به این سطح از وضوح و کیفیت تصویر نیاز ندارید. با کم کردن میزان کیفیت پخش می توانید میزان مصرف داده را نیز کمتر کنید. همین امر می تواند به افزایش سرعت استریم تلویزیون کمک زیادی کند.

پاکسازی فایل های کش

یک سری فایل های موقت به نام کش وجود دارند که می توانند سیستم دیجیتالی را به بریزند و با مسدود کردن دایرکتوری های محلی موجب کاهش سرعت استریم شوند. بنابراین یکی از گزینه های دیگری که برای افزایش سرعت استریم تلویزیون پیشنهاد می شود، حذف این فایل های کش موقتی است.

این فایل ها در حافظه ویندوز، مرورگر یا اندروید باکس وجود دارند و برای پاک سازی آنها می توان تمام این بخش ها را پاک سازی کرد.

اندازه گیری سرعت اتصال اینترنت روی تلویزیون

گاهی اوقات سرعت اینترنت هم روی گوشی و سایر دستگاه ها و هم تلویزیون پایین است. این یعنی مشکل از خود شبکه است و ربطی به تلویزیون ندارد. اما اگر سرعت شبکه روی گوشی زیاد بود و تنها سرعت استریم پایین بود، یعنی عملکرد تلویزیون مشکل دارد و کم بودن سرعت استریم به تلویزیون ربط دارد. برای این منظور می توانید با استفاده از ابزارهای تست سرعت بخش فروشگاه تلویزیون هوشمند سرعت اینترنت را تست کنید.

از دستگاه های مخصوص استریم استفاده کنید

بهترین و موثرترین گزینه برای افزایش سرعت استریم تلویزیون استفاده از دستگاه های جانبی برای پخش محتواست. اندروید باکس یکی از آنهاست. با استفاده از اندروید باکس می توان حتی یک تلویزیون غیر هوشمند را هم به یک تلویزیون هوشمند تبدیل کرد و از تماشای بی نهایت فیلم و سریال لذت برد. این دستگاه ها در حال حاضر محبوبیت بسیار زیادی دارند و کاربران زیادی استفاده از آنها را ترجیح می دهند.

استفاده از یک شبکه وای فای مناسب

اگر مشکل کندی اینترنت و کم بودن سرعت استریم روی تلویزیون به دلیل مشکلات خود شبکه وای فای و سیستم ارائه دهنده آن باشد، هیچ یک از روش های بالا نمی تواند به افزایش سرعت استریم تلویزیون کمکی کند.

خصوصا اگر از روترهای قدیمی استفاده کنید، قطعا به دلیل فناوری قدیمی و محدود کننده ای که دارند سرعت استریم بسیار پایینی را تجربه خواهید کرد. بنابراین استفاده از یک شبکه وای فای مناسب و پر سرعت می تواند تاثیر زیادی در افزایش سرعت شبکه اینترنت تلویزیون داشته باشد.

استفاده از یک شبکه وای فای مناسب

بررسی کابل ها و در صورت نیاز تعویض آنها

در صورت استفاده از شبکه های وای فای با سیم این احتمال وجود دارد که کم شدن سرعت استریم روی تلویزیون به دلیل خرابی کابل ها و اتصالات باشد. در این صورت برای افزایش سرعت استریم تلویزیون باید این کابل ها را بررسی کرده و در صورت معیوب بودن یا خرابی آنها را تعویض کنید. مطمئن شوید که از کابل های اصلی و با کیفیت استفاده می کنید تا سرعت اینترنت مشکلی نداشته باشد.

5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *