اشتراک گذاری

تعمیر پاور لپ تاپ در نمایندگی رسمی سامسونگ

دلیل ریستارت‌ شدن ناگهانی لپ تاپ سامسونگ چیست؟ چرا لپ تاپ سامسونگ روشن نمی‌شود؟ دلیل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ سامسونگ چیست؟ بروز هر یک از این مشکلات در لپ تاپ سامسونگ می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد منتهی یکی از مواردی که اکثر اوقات موجب بروز این مشکلات می‌شود، خرابی پاور لپ تاپ سامسونگ است که به آن برد پاور و منبع تغذیه لپ تاپ هم می‌گویند. اگر دوست دارید با نقش پاور در لپ تاپ، علائم و عوامل خرابی پاور لپ تاپ و مرکز معتبری جهت تعمیر پاور لپ تاپ آشنا شوید ادامه این مطلب را از دست ندهید.

تعمیر پاور لپ تاپ سامسونگ

نقش پاور در لپ تاپ چیست؟

لپ تاپ هم مانند سایر دستگاه‌های الکترونیکی برای روشن شدن و کار کردن به برق نیاز دارد. برق مورد نیاز لپ تاپ توسط پاور این دستگاه تامین می‌شود. به گونه‌ای که پاور لپ تاپ باید جریان برق شهری را دریافت کند و آن را به برق مورد نیاز برای لپ تاپ تبدیل کرده و از طریق مادربرد این دستگاه به قطعات و اجزاء آن انتقال دهد. داستان تبدیل برق شهری به برق مورد نیاز لپ تاپ این است که برق شهری 220 ولت است و ولتاژ آن از نوع AC می‌باشد یعنی جریان ولتاژ آن متناوب است.

در صورتی که لپ تاپ برای روشن شدن و کار کردن به برق 300 ولتی با ولتاژی از نوع DC یعنی جریان مستقیم نیاز دارد. به همین دلیل منبع تغذیه لپ تاپ جریان برق شهری را به برق مورد نیاز لپ تاپ تبدیل می‌کند و موجب روشن شدن این دستگاه و کار کردن آن می‌شود.

از کجا بفهمیم پاور لپ تاپ سامسونگ خراب شده است؟

شایع‌ترین نشانه خرابی پاور لپ تاپ خاموش شدن ناگهانی این دستگاه و روشن نشدن آن است. اما خرابی پاور لپ تاپ نشانه‌های دیگری هم دارد که به شرح زیر می‌باشند:

  • ریستارت شدن ناگهانی لپ تاپ
  • مشاهده ناگهانی صفحه آبی رنگ
  • شنیده شدن صدای اضافی از سیستم
  • خاموش شدن ناگهانی سیستم در حالی که فن‌های آن کار می‌کنند
  • کاهش نرخ فریم و ریستارت شدن سیستم هنگام اجرای بازی یا رندر گرفتن
  • شنیده شدن صدای بوق بوت هنگام روشن شدن سیستم و ریستارت شدن مجدد آن

در صورت بروز هر یک از این عوامل در لپ تاپ بهتر است این دستگاه را به نمایندگی تعمیرات لپ تاپ سامسونگ بسپارید تا تعمیرکاران این مرکز به عیب‌یابی لپ تاپ شما بپردازند و در صورتی که مشکل از پاور آن بود به صورت تخصصی پاور لپ تاپ را تعمیر کنند. البته گاهی اوقات آسیب وارد شده به پاور لپ تاپ به حدی است که امکان تعمیر پاور لپ تاپ وجود ندارد و باید تعویض گردد.

چه عاملی موجب خراب شدن پاور لپ تاپ می‌شود؟

مهم‌ترین و تنها عاملی که موجب خرابی پاور لپ تاپ می‌شود، نوسان برق است. همانطور که اشاره کردیم برد پاور لپ تاپ سامسونگ به دلیل نقشی که در این دستگاه دارد با جریان برق شهری و نوسانات آن سر و کار دارد. هر گونه نوسان برق و شوک الکتریکی به برد پاور آسیب وارد می‌کند. گاهی اوقات هم تنها برد پاور آسیب نمی‌بیند بلکه مادربرد و هارد لپ تاپ نیز به دلیل بروز نوسان برق در این دستگاه آسیب می‌بینند.

خدمات تخصصی نمایندگی: تعمیر مادربرد لپ تاپ

چطور باید از خراب شدن برد پاور لپ تاپ جلوگیری کنیم؟

جهت جلوگیری از خراب شدن و تعمیر پاور لپ تاپ اکیدا توصیه می‌شود که از محافظ برق برای اتصال لپ تاپ به جریان برق شهری استفاده کنید و هیچ گاه این دستگاه را به صورت مستقیم به پریز برق وصل نکنید. همانطور که می‌دانید وظیفه محافظ برق این است که از بروز نوسان برق و شوک الکتریکی به دستگاه‌های الکترونیکی خودداری می‌کند. بنابراین با اتصال لپ تاپ به محافظ برق می‌توانید از خراب شدن برد پاور و همچنین سایر قطعات لپ تاپ جلوگیری کنید.

تعمیر پاور لپ تاپ به صورت حرفه‌ای تنها در نمایندگی تعمیرات سامسونگ

در صورتی که از کاربران لپ تاپ سامسونگ هستید و با مشکلی در این دستگاه مواجه شده‌اید به شما پیشنهاد می‌کنیم که عیب‌یابی و تعمیرات لپ تاپ خود را به نمایندگی رسمی سامسونگ بسپارید. این مرکز خدمات عیب‌یابی و تعمیر پاور لپ تاپ سامسونگ، تعمیر مادربرد لپ تاپ، تعمیر و تعویض ال سی دی لپ تاپ و … را به کاربران ارائه می‌دهد.

جهت استفاده از خدمات تعمیرات نمایندگی سامسونگ بهترین راه استفاده از سرویس پذیرش و تحویل دستگاه در محل است. برای استفاده از این سرویس می‌توانید درخواست خود را هم اکنون در همین وب سایت ثبت کنید. پس از ثبت درخواست شما کارشناس مربوطه به درب منزل شما اعزام شده، لپ تاپ معیوب شده را از شما تحویل می‌گیرد و به واحد تعمیرات نمایندگی سامسونگ انتقال می‌دهد. پس از تعمیرات لپ تاپ شما کارشناس مربوطه این دستگاه را در درب منزل به شما تحویل می‌دهد.

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *