اشتراک گذاری

مقایسه تلویزیون سامسونگ و ال جی

تلویزیون سامسونگ بهتر است یا ال جی؟ پاسخ دادن به این سوال آنقدرها هم راحت نیست چراکه هر یک از این تلویزیون‌ها نسبت به دیگری مزایایی دارند با این وجود به صورت قطعی نمی‌توان گفت تلویزیون سامسونگ بهتره یا ال جی؟

از این‌رو تصمیم داریم در ادامه این مطلب با بررسی هر یک از این تلویزیون‌ها و بدون هیچ گونه جانبداری (برخلاف برخی از فروشنده‌ها) به این نتیجه برسیم که هر یک از تلویزیون‌های سامسونگ و ال جی نسبت به یکدیگر چه ویژگی‌ها و مزیت‌هایی دارند و کدام یک از این تلویزیون‌ها از جوانب مختلف برای خرید مناسب‌تر هستند.

تلویزیون سامسونگ بهتر است یا ال جی؟ کدام یک را بخریم؟

وجه تمایز:

  • ال جی در طراحی پایه تلویزیون نسبت به سامسونگ خلاقانه‌تر عمل می‌کند.

قرار شد برای پاسخ به سوال ” تلویزیون سامسونگ بهتر است یا ال جی؟” این دو تلویزیون را از جوانب مختلفی با یکدیگر بررسی کنیم از این‌رو ابتدا از طراحی تلویزیون ال جی و سامسونگ شروع می‌کنیم. سامسونگ از همان طراحی ساده و همیشگی در تلویزیون‌هایش استفاده می‌کند به گونه‌ای که می‌توان تلویزیون سامسونگ بر روی دیوار را جایگزین یک تابلوی نقاشی بسیار زیبا کرد. درواقع ضخامت تلویزیون‌های جدید سامسونگ به حدی باریک است که اگر آن‌ها را بر روی دیوار نصب کنید کسی نمی‌تواند تفاوت آن را با یک تابلوی نقاشی تشخیص دهد.

البته تلویزیون ال جی هم در این زمینه چیزی از تلویزیون سامسونگ کم ندارد چراکه تلویزیون‌های ال جی نیز مانند تلویزیون‌های سامسونگ با ضخامت بسیار کم طراحی می‌شوند. با این وجود هر دو تلویزیون سامسونگ و ال جی از نظر ضخامت فوق‌العاده هستند و  تفاوتی با یکدیگر ندارند منتهی تفاوت اصلی این تلویزیون‌ها در طراحی پایه آن‌ها است و به نظر می‌رسد که ال جی نسبت به سامسونگ از ایده‌های خلاقانه‌تری برای طراحی پایه تلویزیون استفاده می‌کند.

وجه تمایز:

  • کیفیت تصویر بالای تلویزیون سامسونگ نسبت به ال جی 

یکی از سوالات پرتکراری که بین مشتریان تلویزیون مطرح می‌شود این است که کیفیت تلویزیون سامسونگ بهتر است یا ال جی؟ همانطور که اشاره کردیم هر یک از تلویزیون‌های سامسونگ و ال جی ویژگی‌های منحصربه‌فردی نسبت به یکدیگر دارند برای مثال تلویزیون سامسونگ نسبت به تلویزیون ال جی دارای کنتراست بالاتری است. منظور از کنتراست نسبتی بین بیشترین میزان روشنایی رنگ سفید با کمترین میزان روشنایی رنگ سیاه است. درواقع کنتراست تاثیری مستقیمی بر روی کیفیت تصویر در تلویزیون که مهم‌ترین چیز است دارد.

به همین دلیل تلویزیون‌های سامسونگ نسبت به تلویزیون‌های ال جی رنگ‌ها را طبیعی‌تر و زنده‌تر نشان می‌دهند. البته ال جی در طراحی و تولید تلویزیون‌های OLED کنتراست بالا را لحاظ کرده اما به نظر می‌رسد باز هم تلویزیون‌های سامسونگ در این مورد کمی جلوتر از تلویزیون‌های ال جی هستند. اگر کنتراست بالای تلویزیون اهمیت ویژه‌ای برای شما دارد با پرفروش‌ترین مدل‌های تلویزیون سامسونگ آشنا شوید.

وجه تمایز:

  • سیستم عامل WebOS تلویزیون ال جی دارای الگوریتم جستجوی پیشرفته است درصورتی که سیستم عامل تایزن تلویزیون سامسونگ فاقد این الگوریتم می‌باشد.

هر یک از تلویزیون‌های سامسونگ و ال جی دارای یک سیستم عامل اختصاصی هستند به گونه‌ای که تلویزیون سامسونگ به سیستم عامل اختصاصی تایزن مجهز شده است و تلویزیون ال جی نیز به سیستم عامل اختصاصی WebOS مجهز شده است. کمپانی ال جی از سال 2014 است که در حال کار کردن بر روی سیستم عامل WebOS تلویزیون‌های هوشمند خود است.

به جرات می‌توان گفت که یکی از بهترین پلتفرم‌ها بر روی تلویزیون هوشمند، پلتفرم WebOS ال جی است چراکه کاربر را با خود به دل اپلیکیشن‌های پرکاربرد، سرویس‌های استریمینگ و … می‌برد. در مقابل سیستم عامل تایزن تلویزیون‌های سامسونگ نیز مانند سیستم عامل WebOS حرف‌های زیادی برای گفتن دارد اما نقطه ضعفی که این پلتفرم نسبت به پلتفرم WebOS دارد این است که فاقد الگوریتم جستجوی پیشرفته می‌باشد. درصورتی که پلتفرم WebOS دارای الگوریتم جستجوی پیشرفته است.

وجه تمایز:

  • تلویزیون ال جی مجهز به فناوری Dolby Vision است که از گستره رنگی 12 بیتی پشتیبانی می‌کند درصورتی که تلویزیون سامسونگ مجهز به فناوری +HDR10 است که از گستره رنگی 10 بیتی پشتیبانی می‌کند.

تلویزیون‌های ال جی و سامسونگ از دو فناوری متفاوت در تلویزیون خود استفاده کرده‌اند تا نمایش تصاویر بیش از پیش طبیعی‌تر به نظر برسد. ال جی از فناوری Dolby Vision در تلویزیون‌های خود استفاده کرده است که یکی از بهترین فناوری‌هایی شناخته می‌شود که می‌تواند از گستره رنگی 12 بیتی پشتیبانی کند.

در مقابل فناوری +HDR10 که در تلویزیون‌های سامسونگ استفاده شده است قابلیت پشتیبانی از گستره رنگی 10 بیتی را دارد. از آن جایی که گستره رنگی 12 بیتی شایع‌تر و پرکاربردتر است می‌توان گفت که تلویزیون ال جی در این زمینه از تلویزیون سامسونگ پیشی گرفته است.

قیمت تلویزیون سامسونگ بیشتر است یا ال جی؟

این پرسش برای خیلی از کاربران وجود دارد که قیمت تلویزیون سامسونگ بیشتر است یا ال جی؟ نمی‌توان گفت که قیمت کدام یک از این تلویزیون‌ها بیشتر است چراکه قیمت هر یک از تلویزیون‌های سامسونگ و ال جی متناسب با امکانات و ویژگی‌هایی که دارند برآورد می‌شود. برای مثال یک تلویزیون سه بعدی سامسونگ از یک تلویزیون معمولی ال جی گران‌تر است. از این‌رو پیشنهاد می‌شود که اگر قابلیت سه بعدی برایتان کاربردی ندارد یا اینکه هیچ فرد کودک یا نوجوانی در خانواده خود ندارید از خرید تلویزیونی با چنین قابلیت صرف نظر کنید چراکه تنها باعث می‌شود که پولتان را دور بریزید.

از طرفی یک تلویزیون هوشمند ال جی از یک تلویزیون سامسونگ گران‌تر است. همانطور که می‌دانید به تلویزیون‌هایی که قابلیت اتصال به اینترنت را دارند و همچنین دارای سیستم عامل و مرورگر هستند تلویزیون هوشمند گفته می‌شود. شاید فکر کنید که داشتن یک تلویزیون هوشمند پول دور ریختن است اما تلویزیون هوشمند نیاز هر خانه‌ای است چراکه امکانات متعددی را در اختیار شما قرار می‌دهد و از همه مهم‌تر می‌توانید طعم شیرین وب‌گردی و استفاده از سرویس‌های فیلم و موسیقی را بر روی تلویزیون خود بچشید. البته این انتخاب هم بستگی به نوع نیاز شما دارد اگر شما یک فرد میانسال هستید و در خانواده خود فرد نوجوانی ندارید و از طرفی کاملاً با وبگردی و اینترنت غریبه هستید خرید تلویزیون هوشمند نمی‌تواند برای شما سودمند باشد. برای اینکه بتوانید متناسب با نیاز و بودجه‌ای که دارید یک تلویزیون مناسب خریداری کنید به شما پیشنهاد می‌کنیم که مطلب “راهنمای خرید تلویزیون ارزان قیمت” را مطالعه کنید.

نمایندگی سامسونگ ارائه دهنده خدمات فروش، عیب‌یابی و تعمیرات تلویزیون سامسونگ

اگر تمایل به خرید تلویزیون سامسونگ دارید اما به دنبال مرکز معتبری می‌گردید تا علاوه‌بر ارائه خدمات فروش تلویزیون سامسونگ خدمات پس از فروش آن را نیز ارائه دهد، نمایندگی تلویزیون سامسونگ را فراموش نکنید. کارشناسان نمایندگی فروش تلویزیون سامسونگ شما را راهنمایی می‌کنند تا متناسب با نیاز و بودجه‌ای که دارید بتوانید بهترین مدل تلویزیون سامسونگ را خریداری کنید.

از طرفی این مرکز خدمات عیب‌یابی و تعمیرات تلویزیون سامسونگ را در محل به شما ارائه می‌دهد. بنابراین اگر از کاربران تلویزیون‌های سامسونگ هستید و با مشکلی در این دستگاه مواجه شده‌اید با نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ تماس بگیرید تا کارشناسان این مرکز به آدرس مورد نظر شما اعزام شده و خدمات تعمیر تلویزیون سامسونگ در محل را به شما ارائه دهند.

2/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *