اشتراک گذاری

آموزش فارسی سازی تلویزیون سامسونگ

در بیشتر مواقع به صورت پیش فرض زمانی که یک تلویزیون سامسونگ را خریداری می کنید، احتمالا منوی آن انگلیسی است. اما کار با این منوی انگلیسی برای بسیاری از کاربران سخت است و اکثرا دنبال فارسی سازی تلویزیون سامسونگ خود هستند. تلویزیون های برند SAMSUNG دارای منوی فارسی نیز هستند و از زبان فارسی پشتیبانی می کنند. در نتیجه فارسی کردن منوی تلویزیون سامسونگ می تواند استفاده از این دستگاه ها را برای کاربران بسیار راحت تر کند.

در این مقاله می خواهیم به صورت مرحله به مرحله نحوه فارسی سازی تلویزیون سامسونگ را بررسی کنیم. برای دریافت راهنمایی بیشتر در این زمینه هم می توانید با نمایندگی سامسونگ در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید تا کارشناسان تعمیر تلویزیون سامسونگ، به شما مشاوره رایگان ارائه دهند.

آموزش فارسی سازی تلویزیون سامسونگ

چرا به فارسی سازی تلویزیون سامسونگ نیاز است؟

با فارسی کردن منوی تلویزیون SAMSUNG مزیت های زیادی به دست می آید. کار با منوی فارسی روی هم رفته برای کاربران راحت تر است. زمانی که منوی تلویزیون فارسی باشد، کاربر راحت تر می تواند با دکمه ها، قابلیت ها و تنظیمات مختلف دستگاه خود آشنا شود. تنظیم ساعت و تاریخ تلویزیون، صدا، کیفیت تصویر و مواردی از این دست زمانی که منوی تلویزیون فارسی است بسیار راحت تر است. مورد بعدی عیب یابی راحت تر دستگاه است.

زمانی که منوی تلویزیون فارسی باشد کاربر راحت تر می تواند ارورها و مشکلات تلویزیون را تشخیص دهد، چرا که پیام ها و ارورهای تلویزیون نیز به زبان فارسی نمایش داده می شود. بنابراین فارسی سازی تلویزیون سامسونگ قطعا برای کاربران مزیت های زیادی دارد.

مراحل فارسی سازی تلویزیون سامسونگ

برای فارسی کردن منوی تلویزیون باید ابتدا روی ریموت گزینه ریموت را زده و وارد بخش تنظیمات دستگاه شوید. 

  • در آن جا روی گزینه option رفته و سپس ok را بزنید. 
  • در ادامه یک پنجره برای شما باز می شود که باید در آن جا گزینه Local set را در حالت ed – Iran قرار دهید. 
مراحل فارسی سازی تلویزیون سامسونگ
  • در همان صفحه در پایین نیز گزینه ای تحت عنوان Tuner وجود دارد که باید آن را روی حالت auto قرار دهید. 
  • در زیر tuner گزینه دیگری تحت عنوان ch Table وجود دارد که باید آن را روی موقعیت Iran قرار دهید تا تنظیمات این بخش تمام شود.
آموزش فارسی کردن تلویزیون سامسونگ
  • حال وارد بخش sub option شوید و در آن جا تنظیمات زبان را روی Iran بگذارید. 
  • در بخش Arabic/Hbrw نیز قابلیت ttx group را انتخاب نمایید. 
  • در مرحله بعدی نیز باید بخش Region را روی حالت Asia – DTV قرار دهید. 
مراحل فارسی سازی تلویزیون سامسونگ
  • در آخرین مرحله برای فارسی سازی تلویزیون سامسونگ نیز باید در بخش PnP language، گزینه Per را انتخاب نمایید. به این ترتیب منوی تلویزیون سامسونگ روی حالت فارسی قرار می گیرد.
3.7/5 (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *