اشتراک گذاری

چرا زیرنویس فیلم ها در تلویزیون نمایش داده نمی شود؟

اگر اهل فیلم دیدن هستید و به تماشای فیلم های خارجی و زبان اصلی علاقه دارید، بدون شک یکی از اولویت های شما فعال سازی زیرنویس در تلویزیون است. در بسیاری از مواقع حتی با وجودی که فایل زیرنویس را دانلود کرده اید و آن را با فیلم هماهنگ کرده اید، زیرنویس در تلویزیون نمایش داده نمی شود. در تلویزیون ها قابلیت فعال کردن زیرنویس تلویزیون وجود دارد و شما می توانید با فعال کردن این گزینه زیرنویس فیلم ها را روی فیلم ببینید. 

با این حال اگر برای دسترسی به این ویژگی مشکل دارید و نمی توانید زیرنویس فیلم ها را روی تلویزیون مشاهده کنید، احتمالا در تنظیمات زیرنویس تلویزیون مشکلاتی به وجود آمده و باید ابتدا آن را برطرف کرد و بعد از آن از زیرنویس فیلم در تلویزیون استفاده کرد. در این مقاله با ما همراه باشید تا به صورت ویژه نحوه فعال سازی زیرنویس در تلویزیون های سامسونگ را آموزش دهیم.

فعال سازی زیرنویس در تلویزیون

مراحل فعال سازی زیرنویس در تلویزیون سامسونگ

کارشناسان تعمیر تلویزیون سامسونگ می گویند : اگر می خواهید در تلویزیون سامسونگ خود زیرنویس را فعال کنید تا روی فیلم ها نمایش داده شود ابتدا باید مطمئن شوید که فایل زیرنویس را دانلود کرده اید و فایل زیرنویس به صورت هماهنگ با فیلم روی سیستم شما با یک پلیر مانند VLC یا KM PLAYER پخش می شود و مشکلی ندارد. 

حتما باید فایل زیرنویس با کیفیت و فرمت فیلم یکی باشد. در مرحله بعدی نیز باید نام فایل فیلم با فایل زیرنویس یکسان باشد. منظور از یکسان بودن این است که دقیقا همان نامی که برای فایل فیلم وجود دارد را دقیقا برای فایل زیرنویس هم کپی کنید. در ادامه با دنبال کردن مراحل زیر می توانید فعال سازی زیرنویس در تلویزیون سامسونگ را کامل کنید:

باز کردن زیرنویس در تلویزیون سامسونگ

  • روی ریموت تلویزیون روی گزینه منو زده و وارد بخش تنظیمات یا Setup دستگاه شوید.
  • با ورود به این بخش روی گزینه Caption بروید و اینتر را بزنید
  • در مرحله آخر قسمت Subtitle Setting را روی حالت on یا فعال قرار دهید. به این ترتیب مراحل فعال کردن زیرنویس در تلویزیون انجام شده و اگر مشکلی نباید باید فایل زیرنویس روی فیلم نمایش داده شود.

دلایل عدم نمایش زیرنویس در تلویزیون سامسونگ

تا اینجا شما فعال سازی زیرنویس در تلویزیون سامسونگ را انجام داده اید. گاهی حتی بعد از دنبال کردن این مراحل نیز ممکن است به دلایلی فایل زیرنویس روی تلویزیون نمایش داده نشود. به دلایل مختلفی ممکن است این اتفاق بیفتد. برای مثال ممکن است فرمت فایل در تلویزیون پشتیبانی نشود یا این که فایل انتخابی با فیلم هماهنگ نباشد. اگر نام فایل زیرنویس و فیلم با هم یکی نباشد هم ممکن است در نمایش زیرنویس در تلویزیون به مشکل بربخورید. بر این اساس می توانید از چند راه حلی که در ادامه توضیح می دهیم برای رفع این مشکل و فعال سازی زیرنویس در تلویزیون استفاده کنید.

دانلود فیلم با زیرنویس چسبیده

ساده ترین و بدون دردسرترین راه حلی که پیش روی شماست دانلود کردن فیلم با زیرنویس چسبیده است. در این شرایط دیگر با مشکل عدم نمایش زیرنویس یا دردسرهای انجام تنظیمات برای فعال سازی زیرنویس در تلویزیون مواجه نیستید.

تغییر فرمت فایل زیرنویس

یکی دیگر از کارهایی که می توانید برای فعال سازی زیرنویس در تلویزیون و رفع مشکل عدم نمایش آن انجام دهید این است که فایل زیرنویس دانلود شده با فرمت SRT را از اینترنت دانلود کرده و آن را با برنامه نوت پد باز کنید. 

تغییر فرمت فایل زیرنویس

حالا بدون این که هیچ گونه تغییر در فایل ایجاد کنید، از طریق منوی فایل، با زدن روی Save as، آن را ذخیره کنید. 

تغییر فرمت فایل زیرنویس در نوت پد

باید فایل را با زدن گزینه Unicode، در پوشه ای که فایل فیلم در آن قرار دارد ذخیره کنید. حالا روی فایل زیرنویس خود کلیک راست کنید و با انتخاب گزینه Rename، فرمت آن را از txt به srt تغییر دهید. 

تغییر فرمت فایل زیرنویس برای تلویزیون سامسونگ

به این ترتیب می توانید مشکل عدم نمایش زیرنویس در تلویزیون به علت عدم پشتیبانی از فرمت فایل را برطرف کنید.

تبدیل فرمت ویدئو به فرمت سازگار با تلویزیون سامسونگ

یکی از اصلی ترین دلایلی که با فعال سازی زیرنویس در تلویزیون باز هم زیرنویس در دستگاه نمایش داده نمی شود این است که در تلویزیون های سامسونگ از برخی فرمت های ویدئویی پشتیبانی نمی شود و به همین دلیل هم فایل ها در تلویزیون نمایش داده نخواهند شد. در این شرایط شما باید فرمت ویدئو را به فرمتی تبدیل کنید که در تلویزیون سامسونگ قابل اجرا باشد. برای انجام چنین کاری شما به نرم افزارهای اختصاصی شخص ثالث نیاز دارید تا بتوانید با کمک آنها فرمت فیلم ها را تغییر دهید و آنها را به فرمتی تبدیل کنید که در تلویزیون سامسونگ از آنها پشتیبانی می شود. نرم افزارهای مختلفی در این زمینه کاربرد دارند و می توان از آنها کمک گرفت. یکی از این نرم افزارها، برنامه WonderFox HD Video Converter Pro است. با کمک این برنامه می توان فرمت فایل ها را بر اساس فرمت هایی که در تلویزیون سامسونگ از آنها پشتیبانی می شود تغییر داد.

استفاده از نرم افزارهای چسباندن زیرنویس

یکی دیگر از کارهایی که می توانید برای رفع مشکل عدم نمایش زیرنویس در تلویزیون های سامسونگ انجام دهید، استفاده از نرم افزارهای اختصاصی است که با کمک آنها می توانید زیرنویس ها را به فیلم ها بچسبانید. انتخاب این برنامه ها باید متناسب با فرمت فیلم انجام شود. برای مثال اگر فرمت فیلم شما AVI باشد، می توانید از نرم افزار MKV Merge برای چسباندن زیرنویس به فیلم ها استفاده کنید. به این ترتیب با فعال سازی زیرنویس در تلویزیون دیگر مشکلی برای نمایش زیرنویس ها نخواهید داشت.

زیرنویس در تلویزیون سامسونگ

به روز رسانی سیستم عامل تلویزیون

در صورتی که از تلویزیون های هوشمند سامسونگ استفاده می کنید و با فعال سازی زیرنویس در تلویزیون باز هم با نمایش آن در تلویزیون مشکل دارید، با توجه به تفاوت تلویزیون هوشمند و معمولی سامسونگ، بهتر است در صورت وجود نسخه جدیدی از سیستم عامل برای تلویزیون سامسونگ مورد نظر حتما نسخه جدید آن را دانلود کرده و با به روز رسانی سیستم عامل مشکلات دستگاه از جمله عدم نمایش زیرنویس در تلویزیون سامسونگ را برطرف کنید.

اگر نیاز به خدمات تخصصی تلویزیون سامسونگ دارید ، با کارشناسان ما در نمایندگی سامسونگ تماس بگیرید.

3.7/5 (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *