اشتراک گذاری

تعمیر داکتر بلید پرینتر سامسونگ

[vc_row content_placement=”middle”][vc_column css=”%7B%22default%22%3A%7B%22background-color%22%3A%22%23f4f4f4%22%2C%22padding-left%22%3A%2215px%22%2C%22padding-top%22%3A%2215px%22%2C%22padding-bottom%22%3A%2215px%22%2C%22padding-right%22%3A%2215px%22%2C%22border-style%22%3A%22solid%22%2C%22border-radius%22%3A%225px%22%2C%22border-left-width%22%3A%221px%22%2C%22border-top-width%22%3A%221px%22%2C%22border-bottom-width%22%3A%221px%22%2C%22border-right-width%22%3A%221px%22%2C%22border-color%22%3A%22%23e8e8e8%22%7D%7D”][vc_column_text]

علت افت کیفیت چاپ در پرینتر سامسونگ چیست؟ چرا اسناد چاپ شده به رنگ خاکستری هستند؟ دلیل چاپ خطوط افقی و عمودی بر روی برگه چیست؟ یکی از احتمالاتی که می‌توان درصورت بروز هر یک از این مشکلات در پرینتر سامسونگ، در نظر گرفت خرابی داکتر بلید پرینتر سامسونگ است. خیلی از کاربران تصور می‌کنند که داکتر بلید پرینتر همان بلید است درصورتی که بین این دو تفاوت وجود دارد. در ادامه علاوه‌بر اینکه شما را بیشتر با داکتر بلید، عوامل و نشانه‌های خرابی آن آشنا خواهیم کرد، یکی از بهترین مراکز تعمیر داکتر بلید پرینتر را نیز به شما معرفی خواهیم کرد. پس ادامه این مطلب را از دست ندهید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row content_placement=”middle”][vc_column width=”2/3″][vc_column_text]

داکتر بلید چیست و چه تفاوتی با بلید پرینتر دارد؟

قبل از اینکه به سراغ معرفی داکتر بلید برویم لازم است شما را با عملکرد بلید در پرینتر آشنا کنیم. درواقع بلید نوعی لاستیک الکتریکی خنثی است که هنگام پایان روند چاپ، تونر اضافه را از سطح درام که موظف به انتقال تونر به سطح کاغذ است تمیز می‌کند تا در نوبت بعدی عملیات چاپ، تونر اضافه روی سطح کاغذ نریزد. این تونرهای اضافی به مخزن خاصی که در کارتریج قرار دارد منتقل می‌شود و لازم است مخزن فوق، به تناوب باز و تخلیه شود. در حقیقت تیغه‌ی بلید باعث می‌شود که همواره تونر به  مقدار مشخص و حساب‌شده‌ ای  به مگنت برسد.

اما در مقابل داکتر بلید به نوعی همکار بلید بوده و کارش تمیز کردن تونر موجود بر سطح مگنت رولر است. وظیفه‌ خود مگنت رولر هدایت تونر بر سطح درام است. اصطکاک ایجاد شده توسط داکتر بلید که در جهت مخالف مگنت رولر است، باعث تجدید شارژ تونر می‌گردد. ایجاد خراش یا زدن ضربه به بلید و خصوصاً به داکتر بلید کل کیفیت چاپ را دچار مشکل می‌کند. با این وجود بدیهی است که کیفیت چاپ افت کند. اگر پرینتر شما هم با چنین مشکلی مواجه شده، بهتر است تعمیر داکتر بلید پرینتر سامسونگ را به نمایندگی سامسونگ بسپارید.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][us_image image=”9111″ size=”full” align=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

عوامل خراب شدن داکتر بلید پرینتر

[/vc_column_text][us_separator][vc_column_text]

  • قفل شدن بلید

گاهی‌اوقات امکان دارد، زمانی که بلید در حال پاک کردن تونرهای اضافی از روی درام است با آن برخورد کرده و همین مسئله موجب قفل شدن آن شود که درنهایت موجب خراب شدن داکتر بلید نیز می‌شود. در این صورت بهتر است با نمایندگی تعمیرات پرینتر سامسونگ تماس بگیرید تا تکنسین‌های این مرکز در آدرس موردنظر شما حاضر شده و با تعمیر بلید پرینتر سامسونگ مشکل آن را برطرف کنند.

[/vc_column_text][us_separator show_line=”1″ line_width=”50″ color=”primary”][vc_column_text]

  • تخلیه نکردن مخزن ضایعات تونر

پس از گذشت مدت زمانی مخزن ضایعات تونر در پرینتر پر می‌شود و اگر آن را خالی نکنید، مجبور می‌شوید به تعمیر داکتر بلید پرینتر سامسونگ تن دهید. به همین دلیل است که توصیه می‌شود، سرویس پرینتر را در بازه‌های زمانی منظم جدی بگیرید؛ چراکه یکی از خدماتی که در سرویس پرینتر ارائه می‌شود، تخلیه کردن مخزن ضایعات تونر است. می‌توانید جهت سرویس پرینتر خود از کارشناسان نمایندگی سامسونگ کمک بگیرید.

[/vc_column_text][us_separator show_line=”1″ line_width=”50″ color=”primary”][vc_column_text]

  • استفاده از محلول‌های تمیزکننده برای تمیز کردن بلید

برخی از کاربران سرویس کردن پرینتر را به تکنسین‌های کاربلد نمی‌سپارند و معتقد هستند که خودشان می‌توانند، این دستگاه را سرویس کنند اما چون از تکنیک‌های انجام این کار مطلع نیستند کمی خرابکاری می‌کنند. یکی از این خرابکاری‌ها این است که برای تمیز کردن بلید پرینتر از محلول‌های تمیزکننده استفاده می‌کنند؛ درصورتی که اگر بلید پرینتر به محلولی آغشته شود، اجزاء آن که شامل داکتر بلید و وایپر بلید هستند سریع خراب می‌شوند و باید برای تعمیر داکتر بلید پرینتر سامسونگ، این دستگاه را راهی مرکز تعمیرات کنید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

نشانه خرابی داکتر بلید پرینتر چیست؟

همانطور که اشاره کردیم، چاپ خط نازک در انتهای برگه و همچنین چاپ اسناد به رنگ خاکستری از مهم‌ترین نشانه‌های خرابی بلید و داکتر پرینتر هستند که به شما نشان می‌دهد زمان تعویض یا تعمیر داکتر بلید پرینتر سامسونگ رسیده است. با این وجود اگر هر یک از علائم را در پرینتر خود مشاهده کردید، با نمایندگی تعمیرات پرینتر سامسونگ تماس بگیرید تا تکنسین‌های این مرکز به آدرس موردنظر شما اعزام شده و پروسه عیب‌یابی و تعمیرات پرینتر را در محل به شما ارائه دهند. اینگونه دیگر مجبور نیستید زمان و پول زیادی را برای مراجعه به مرکز تعمیرات حیف و میل کنید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *