اشتراک گذاری

تعویض فیلتر یخچال سامسونگ

تعویض فیلتر یخچال سامسونگ باید در دوره‌ های زمانی 6 ماهه انجام گیرد تا مانع آلودگی آب شود. ممکن است عوض کردن فیلتر ساده و پیش پا افتاده به نظر برسد؛ در صورتی که قلق‌ های خاص خود را دارد. به همین دلیل برای انجام این کار حتما از طریق نمایندگی تعمیر یخچال سامسونگ اقدام نمایید. بعد از ثبت درخواست شما بلافاصله یک تعمیرکار مجرب به محل اعزام می ‌شود و فیلتر را با نمونه نو جایگزین می ‌کند. در ادامه به نحوه تعویض فیلتر یخچال samsung خواهیم پرداخت.

تعویض فیلتر یخچال سامسونگ

اهمیت تعویض فیلتر یخچال سامسونگ

ممکن است از خود بپرسید که اصلاً تعویض فیلتر یخچال سامسونگ چه ضرورتی دارد؟ همان طور که می ‌دانید، در آب آشامیدنی ناخالصی‌ هایی همچون باکتری ها و مواد شیمیایی وجود دارد. چنانچه فیلتر را به طور مرتب عوض کنید، آب آشامیدنی عاری از مواد مضر و میکروارگانیسم ها می شود. علاوه بر آن فیلتر می ‌تواند کلر و رسوبات موجود در آب را نیز جدا سازد و از این طریق مانع بو و طعم بد آن گردد.

در کنار تمام این موارد پس از مدتی در فیلتر انبوهی از آلودگی‌ ها تجمع می یابند. در چنین شرایطی یخچال مجبور است که برای حفظ دمای بهینه با شدت بیشتری کار کند. این امر ضمن کاهش عمر مفید دستگاه، باعث افزایش بیشتر مصرف برق نیز خواهد شد.

نحوه تعویض فیلتر داخلی در یخچال

ساختار یخچال‌ های سامسونگ به نحوی است که دو فیلتر داخلی و خارجی در این تجهیزات تعبیه شده است. البته محل قرارگیری این فیلترها در مدل‌ های مختلف ساید بای ساید و یخچال فریزر متفاوت خواهد بود. در هر صورت جهت تعویض فیلتر یخچال سامسونگ می‌ توانید مطابق مراحل زیر عمل کنید:

مرحله اول : پیدا کردن جای فیلتر

قبل از هر اقدامی به دنبال محل جایگذاری فیلتر آب بگردید. معمولاً در اکثر مدل ها این قطعه در قسمت پشتی یخچال یا داخل کابین قرار دارد. پس از پیدا کردن فیلتر، جریان آب دستگاه را قطع کنید تا از نشت آب به هنگام خارج کردن قطعه پیشگیری شود.

مرحله دوم : باز کردن محفظه فیلتر یخچال

در گام بعدی محفظه فیلتر را به دقت باز نمایید. در بعضی از مدل ‌ها محفظه با پیچاندن پوشش آن یا کشیدن اهرم باز می‌ شود. در حالی که در برخی مدل ‌های دیگر کافی است دکمه روی پوشش را بفشارید تا بتوانید به فیلتر دسترسی داشته باشید.

مرحله سوم : خارج کردن قطعه قدیمی

اکنون باید فیلتر قدیمی را از محل آن خارج کنید. به این منظور قطعه را در خلاف جهت چرخش عقربه های ساعت بچرخانید. البته ممکن است با توجه به مدل فیلتر نیاز باشد که دکمه‌ ای را بفشارید تا این بخش جدا شود.

مرحله چهارم : جایگذاری فیلتر جدید در یخچال

در گام بعدی جهت تعویض فیلتر یخچال سامسونگ، قطعه جدید را داخل محفظه قرار دهید و آن را تراز کنید.  سپس برای جایگذاری دقیق، آن را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید. در مدل های دکمه ‌ای نیز دکمه مورد نظر را فشار دهید تا فیلتر درون پوشش قفل شود.

مرحله پنجم : بستن محفظه

محفظه فیلتر را به طور کامل ببندید؛ سپس شیر آب دستگاه را باز کنید. منتظر بمانید تا آب از درون دیسپنسر عبور نماید تا ناخالصی ها و هوای درون فیلتر از بین بروند. در نهایت فیلتر یخچال سامسونگ را ریست کنید.

چگونه فیلتر یخچال را تعویض کنیم؟

شیوه تعویض فیلتر آب بیرونی یخچال

نحوه تعویض فیلتر خارجی با توجه به مدل دستگاه شما می ‌تواند اندکی متفاوت باشد. اما در حالت کلی طی کردن گام‌ های زیر برای اکثر مدل‌ ها جواب می ‌دهد:

مرحله اول : پیدا کردن محفظه بیرونی

نخست محفظه بیرونی فیلتر یخچال را بیابید. این قسمت اکثراً در قسمت پشت و پایین دستگاه قرار گرفته است. سپس جریان آب یخچال را به طور کامل قطع کنید.

مرحله دوم : خارج کردن فیلتر آلوده

فیلتر آلوده قدیمی را بر اساس مدل آن خارج سازید. به این صورت که در مدل‌ های چرخشی و کششی باید قطعه را برای بیرون آوردن در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید. در حالی که در مدل‌ های دکمه ‌ای، دکمه را بفشارید تا فیلتر آزاد گردد.

مرحله سوم : بررسی اجزای جانبی فیلتر

در گام بعدی از تعویض فیلتر یخچال سامسونگ باید حلقه های اورینگ را که روی محفظه آن تعبیه شده ‌اند، چک کنید. اگر این بخش ‌ها شکسته شده یا ترک خورده باشند، لازم است که تعویض شوند.

مرحله چهارم : جایگذاری فیلتر نو

فیلتر جدید را آماده کنید و آن را درون محفظه بگذارید. اکنون برای محکم شدن قطعه آن را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید.

مرحله پنجم: تست عملکرد فیلتر 

شیر آب دستگاه را باز کنید و مطمئن شوید که هیچ گونه نشتی در اطراف محفظه فیلتر وجود ندارد. حدود 5 دقیقه منتظر بمانید تا آب حباب‌ های هوا و ناخالصی های موجود در فیلتر را خارج سازد. نهایتاً فیلتر را بر اساس دستورالعملی که در دفترچه راهنمای یخچال آمده است، ریست کنید.

زمان تعویض فیلتر یخچال

برای این که بفهمید مناسب‌ ترین زمان جهت فیلتر یخچال چه موقع است، ابتدا دفترچه راهنمای دستگاه را مطالعه نمایید. معمولا در دفترچه راهنمای برخی مدل ‌ها زمان معینی جهت تعویض قطعه پیشنهاد می ‌شود.

در صورتی که هیچ نکته ‌ای در این مورد مطرح نشده بود، بازه‌ های زمانی 6 ماهه را برای تعویض فیلتر یخچال سامسونگ انتخاب کنید. با این حال اگر شدت آلودگی ‌های آب زیاد باشد، ممکن است که زودتر از 6 ماه چراغ قرمز مربوط به فیلتر یخچال روشن شود. در چنین شرایطی باید حتماً اقدام به خریداری قطعه جدید کنید.

هزینه تعویض فیلتر یخچال Samsung

نرخ تعویض فیلتر یخچال samsung با توجه به نوع قطعه و همچنین مدل دستگاه تغییر می ‌کند. علاوه بر آن دستمزد تکنسین هم هزینه نهایی کار را تحت تاثیر قرار می‌ دهد. شایان ذکر است در نمایندگی سامسونگ به هنگام تعمیر یخچال، برای بهبود کیفیت آب از فیلتر اورجینال استفاده می شود.

5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *