اشتراک گذاری

آموزش تعویض تسمه ماشین لباسشویی سامسونگ

چرا بعد از اینکه آب وارد لباسشویی می‌شود، دیگ آن نمی‌چرخد؟ چرا لباسشویی همزمان با عملیات شست‌وشو، آب را تخلیه نمی‌کند؟ چرا دیگ لباسشویی بعد از پایان عملیات شست‌وشو، آب را تخلیه می‌کند اما نمی‌چرخد؟ چرا سرعت چرخش دیگ لباسشویی پایین است؟ چرا بعد از پایان برنامه شست‌وشو لباس‌ها خیلی خیس هستند؟ اگر ماشین لباسشویی شما هم به یکی از این مشکلات دچار شده است، احتمال دارد که تسمه آن فرسوده یا پاره شده باشد و به تعویض نیاز داشته باشد. درصورتی که فراتر از یک کاربر معمولی هستید و همیشه آچار به دست، در حال تعمیر لوازم خانه هستید، می‌توانید با دنبال کردن این مطلب نحوه تعویض تسمه لباسشویی را یاد بگیرید چراکه تصمیم داریم در ادامه آموزش تعویض تسمه ماشین لباسشویی سامسونگ را به شما ارائه دهیم. پس ادامه این مطلب از نمایندگی مجاز سامسونگ را از دست ندهید.

تعویض تسمه ماشین لباسشویی سامسونگ

علائم خرابی تسمه ماشین لباسشویی

قبل از اینکه به سراغ آموزش تعویض تسمه ماشین لباسشویی برویم، لازم است که درمورد بروز یکسری مشکلات در ماشین لباسشویی سامسونگ که نشان می‌دهد، زمان تعویض تسمه این دستگاه رسیده است صحبت کنیم. البته تعویض تسمه ماشین لباسشویی، جای تعجب ندارد چراکه تسمه لباسشویی یکی از قطعات مصرفی این دستگاه است که دیر یا زود فرسوده شده و باید عوض شود. 

  • مهم‌ترین نشانه‌ فرسودگی یا پارگی تسمه لباسشویی این است که باوجود وارد شدن آب به داخل لباسشویی، دیگ آن نمی‌چرخد. البته این مشکل می‌تواند از گیربکس یا موتور ماشین لباسشویی هم باشد بنابراین پیدا کردن دلیل اصلی چنین مشکلی به عیب‌یابی تخصصی نیاز دارد. در این صورت بهتر است با نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ تماس بگیرید تا تکنسین‌های این مرکز به آدرس موردنظر شما اعزام شده و به عیب‌یابی دقیق این دستگاه بپردازند.
  • مورد دیگری که نشان می‌دهد تسمه لباسشویی با مشکل مواجه شده است، این است که همزمان با عملیات شست‌وشو، آب ماشین لباسشویی تخلیه نمی‌شود. باوجود اینکه این مشکل می‌تواند از پمپ تخلیه لباسشویی باشد اما امکان دارد از پاره شدن یا فرسوده شدن تسمه لباسشویی نیز باشد. 
  • علاوه‌بر تمامی این‌ها اگر دیگ لباسشویی بعد از پایان عملیات شست‌وشو آب را تخلیه می‌کند اما نمی‌چرخد یا اینکه سرعت چرخش دیگ آن خیلی کند شده است، به این معناست که تسمه آن فرسوده شده است و زمان تعویض آن رسیده است.

مراحل آموزش تعویض تسمه ماشین لباسشویی سامسونگ

  1. قبل از شروع آموزش تعویض تسمه ماشین لباسشویی سامسونگ، لازم است که ایمنی را رعایت کنید. ابتدا ماشین لباسشویی را خاموش کنید و حتماً دوشاخه لباسشویی را از پریز برق جدا کنید.
  2. حالا باید پنل و درب پشت ماشین لباسشویی را باز کنید تا بتوانید به قطعات داخلی این دستگاه و تسمه آن دسترسی داشته باشید. همانطور که مشاهده می‌کنید تسمه لباسشویی دور قرقره دیگ قرار دارد و همچنین از پایین به دور یک پولی کوچک که به موتور وصل شده، قرار گرفته است. درواقع سیستم قرقره و پولی به همراه تسمه وظیفه دارند تا دیگ لباسشویی را بچرخانند.
  3. اکنون باید تسمه لباسشویی که فرسوده یا پاره شده است را بردارید. برای این کار کافیست بخشی از تسمه را با دست بگیرید و آن را از دور قرقره آزاد کنید.
  4. حالا که تسمه معیوب‌شده را برداشتید، باید یک تسمه نو جایگزین آن کنید. برای قراردادن تسمه جدید به جای تسمه قبلی، ابتدا باید آن را به دور پولی موتور ماشین لباسشویی بیاندازید و سپس تسمه را بدون کوچکترین فشاری در اطراف قرقره لباسشویی فیکس کنید. برای راحت‌تر انجام دادن این کار تنها کافیست که قرقره را به آرامی بچرخانید تا تسمه خود به خود در شیار آن، جا بیافتد. اینگونه نیازی نیست با فشار آن را جا بیاندازید و خدایی نکرده به قرقره لباسشویی آسیب وارد کنید.
  5. حالا پنل و درب ماشین لباسشویی را ببندید و با خیال راحت از آن استفاده کنید.

یکی از علائم خرابی تسمه، می تواند نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی باشد. اگر چنین علامتی مشاهده کردید، هرچه سریعتر لباس ها را از دستگاه خارج کنید.

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *