اشتراک گذاری

علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ

در این مقاله، دلایل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ و راه حل های رفع این مشکل را معرفی می کنیم. اگر دیگ ماشین لباسشویی از کار بیفتد و نچرخد، عملا چرخه های شستشو اجرا نشده و دستگاه کار نمی کند. عوامل مختلفی باعث نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ و دیگر برندها می شوند که در ادامه، همه آنها را بررسی می کنیم.

دقت کنید که عدم چرخش دیگ لباسشویی، منحصر به یک مدل یا برند خاص نیست؛ این مشکل ممکن است در تمامی مدل های ماشین لباسشویی ایجاد شود. اگر با راهکارهایی که در ادامه معرفی می کنیم موفق به حل مشکل نشدید، می توانید از تیم تعمیر ماشین لباسشویی در نمایندگی سامسونگ مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ

دلایل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ

یکی از عواملی که باعث از کار افتادن دیگ ماشین لباسشویی می شود، حجم غیر استاندارد لباس هاست. اگر حجم لباس هایی که در ماشین اندازید بیشتر از ظرفیت تعیین شده برای آن باشد، تعادل ماشین بهم می خورد. در این صورت موتور قدرت کافی برای چرخاندن دیگ را نخواهد داشت.

خراب شدن سوئیچ درب هم می توانید باعث نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ و سایر برندها شود. خرابی مجموعه قفل درب، بهم ریختن تنظیمات، آسیب دیدگی پمپ تخلیه، از کار افتادن تسمه ها و خرابی موتور هم دیگر دلایل کار نکردن دیگ لباسشویی سامسونگ به شمار می روند.

روش های حل مشکل نچرخیدن دیگ لباسشویی سامسونگ

کاهش حجم لباسها

اولین و بهترین کاری که می توانید هنگام نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی Samsung انجام دهید، کاهش حجم لباسهاست. با این کار، فشار مضاعف و چندبرابری موتور را کم می کنید و دیگ مشکلی برای چرخیدن نخواهد داشت. دقت کنید که با چینش درست لباسها هم می توان این مشکل را حل  کرد.

تعمیر و تعویض سوئیچ ها

سوئیچ درب، نوعی محافظ است که از ورود دست به داخل دیگ، هنگام چرخش این قطعه جلوگیری می کند. اگر سوئیچ خراب شده باشد، قابل ترمیم نبوده و باید حتما تعویض شود. البته پیش از اقدام به تعمیر یا تعویض این قطعه، حتما تنظیمات را چک کنید تا مطمئن شوید سوئیچ انتخاب‌گر سرعت، به درستی تنظیم شده است.

ترمیم و تعویض قفل درب

برای رفع مشکل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ، بد نیست سری هم به مجموعه قفل درب بزنید. اگر درب لباسشویی باز باشد، کلید درب، از چرخش دستگاه جلوگیری می کند. بنابراین در صورتی که مجموعه قفل درب آسیب دیده و در ماشین قفل نشود، دیگ کار نمی کند. البته برای عیب یابی و ترمیم یا تعویض این بخش باید از تعمیرکار مجرب در زمینه تعمیرات ماشین لباسشویی کمک بگیرید.

تعمیر پمپ تخلیه

چنانچه جسمی خارجی در پمپ تخلیه ماشین لباسشویی گیر کرده و یا این قطعه آسیب دیده باشد، دیگ نمی چرخد و عملیات شستشو انجام نمی شود. جالب است بدانید که علامت و نشانه اصلی خرابی پمپ تخلیه، صدایی شبیه به وزوز است که حین کار، از دستگاه شنیده می شود.

تعویض تسمه ها

تسمه های ماشین لباسشویی، به مرور زمان شل شده و یا به طور کلی پاره می شوند. در این صورت دیگ بسیار کند کار می کند و یا نمی چرخد. پس می توان برای  حل مشکل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ، تسمه ها را تعویض کرد.

تعمیر و تعویض موتور لباسشویی

آنچه دیگ ماشین لباسشویی را به حرکت درمی آورد، موتور است. پس هنگام نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ و سایر برندها ممکن است موتور آسیب دیده باشد. مثلا ممکن است چرخ دنده ها درست کار نکنند یا درام، مشکل داشته باشد.

همچنین اگر کلاچ ساییده و خراب شده باشد، دیگ نمی چرخد. از بین رفتن اسپیلن ها و خرابی موتور معکوس یا پوسیدگی کوپلر هم در بروز این مشکل تاثیرگذار هستند. در این شرایط، نیاز به تعمیر یا تعویض موتور لباسشویی است. تعمیرکار بخش های مذکور را بررسی کرده و در صورت نیاز، موتور را ترمیم می کنند. چنانچه موتور سوخته باشد و یا به هر دلیل دیگری قابل ترمیم نباشد، باید آن را تعویض کرد.

3.8/5 (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *