اشتراک گذاری

تعمیر پمپ تخلیه ظرفشویی سامسونگ

یکی از قطعات موجود در ظرفشویی‌های امروزی که امکان بروز اشکال و خرابی در آن وجود دارد، پمپ تخلیه است. در شرایطی که پمپ تخلیه ظرفشویی کار خود را به درستی انجام ندهد عملاً استفاده از این دستگاه کاری عبث خواهد بود زیرا کثیفی ظرف ها برطرف نخواهد شد.

بهتر است سرویس های مرتبط با تعویض پمپ تخلیه ظرفشویی سامسونگ به تعمیرکاران و متخصصان حوزه تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ محول شود تا از بروز خرابی های دوچندان در دستگاه پیشگیری شود. تعمیر و تعویض پمپ تخلیه ظرفشویی شامل این مراحل خواهد بود:

به پشت قرار دادن ماشین ظرفشویی، خارج‌سازی صفحه زیرین، خارج‌سازی سنسور آنتیفلود، بررسی واشر (کاسه نمد) پمپ جدید، تعویض پمپ تخلیه، بستن پیچ و نصب اتصالات الکتریکی و در نهایت نصب مجدد صفحه و سنسور آنتی‌فلود. در بخش‌های آتی روش انجام هر یک از این مراحل شرح داده خواهد شد. سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعمیر و تعویض قطعات ظرفشویی سامسونگ از طریق تماس با نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی سامسونگ قابل دریافت است.

تعمیر پمپ تخلیه ظرفشویی سامسونگ

پیش از تعمیر ظرفشویی به این نکات دقت نمایید

پیش از اقدام به تعمیر ظرفشویی سامسونگ به این مسئله حتما دقت داشته باشید که ارتباط دستگاه با برق را قطع کنید. برای این کار دوشاخه‌ی ماشین را از پریز خارج کنید. این کار از بروز خطرات احتمالی – هم برای شما و هم برای دستگاه- جلوگیری می‌کند. پس از جدا کردن دو شاخه دستگاه از برق، توجه کنید که ابزار ذکر شده در بخش آتی را در اختیار داشته باشید:

پمپ تخلیه جدید مطابق با مدل ماشین ظرفشویی، پیچ گوشتی و انبردست. بعلاوه توصیه می شود شیلنگ آب از ماشین ظرفشویی خارج شود. با این کار جابجایی ماشین ظرفشویی بسیار آسان تر است. اکیدا توصیه می‌شود در صورت عدم داشتن تخصص از انجام این کار خودداری کرده و با کارشناسان نمایندگی تعمیرات ظرفشویی سامسونگ تماس بگیرید.

پس از تماس شما کارشناسان ما در بخش تعمیر ظرفشویی در منزل، در محل مورد نظر حضور یافته و اقدامات مورد نیاز جهت تعمیر و بهسازی ظرفشویی شما را آغاز می‌نمایند. در صورت داشتن مهارت و تخصص این کار نیز می‌توانید مراحل درج شده در بخش زیر را جهت تعمیر پمپ تخلیه ظرفشویی سامسونگ دنبال نمایید.

آموزش تعمیر پمپ تخلیه ظرفشویی سامسونگ

ماشین ظرفشویی را به پشت قرار دهید

برای دسترسی به پمپ تخلیه ظرفشویی سامسونگ باید صفحه‌ی زیری را درآورید. برای این کار لازم است که از یک نفر دیگر کمک بخواهید تا برای به شپت قرار دادن ماشین ظرفشویی به شما کمک کند. این کار می بایست با احتیاط انجام شود تا آسیبی به ماشین ظرفشویی وارد نشود.

صفحه زیرین ماشین ظرفشویی را خارج کنید

در این مرحله از تعمیر پمپ تخلیه ظرفشویی سامسونگ، پس از اینکه ماشین ظرفشویی به پشت قرار داده شد، می بایست پیچ‌های صفحه باز شده و صفحه به سادگی در آورده شود. البته در برخی از مدل‌های ماشین ظرفشویی لازم است که پایه‌ها نیز خارج شود.

سنسور آنتیفلود را خارج کنید

در این مرحله از تعویض پمپ تخلیه ظرفشویی سامسونگ می بایست سنسور آنتیفلود از دستگاه خارج شود. خارجسازی سنسور آنتیفلود را می توان با باز کردن کل سنسور و یا با در آوردن اتصالات الکتریکی انجام داد. توصیه می شود که اگر راه انتخاب شده شما، باز کردن اتصالات الکتریکی سنسور است، یک عکس از آن گرفته شود.

واشر (کاسه نمد) پمپ جدید را بررسی کنید

پمپ جدید را وارسی کنید و ببینید که دارای واشر آب بندی (کاسه نمد) می‌باشد یا نه، اگر نداشت نگران نباشید می‌توانید از واشر پمپ قبلی استفاده کنید.

پمپ تخلیه ظرفشویی را تعویض کنید

پیچ‌های پمپ تخلیه ظرفشویی سامسونگ را باز کنید و اتصالات الکتریکی را جدا کنید. حالا پمپ جدید را به همراه واشر در جای پمپ قبلی قرار دهید.

پیچ و اتصالات الکتریکی را نصب کرده و ببندید

این مرحله از تعمیر پمپ تخلیه ظرفشویی سامسونگ اختصاص به بستن پیچ و نصب اتصالات الکتریکی دارد. در این مرحله می بایست پیچ‌ها را سفت کرده و اتصالات الکتریکی را به پمپ جدید وصل کرد.

صفحه و سنسور آنتی‌فلود را نصب کنید

در این مرحله از تعویض پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی می بایست سنسور آنتی فلود را مانند قبل سرجایش نصب کرده و در نهایت صفحه را سرجایش برگردانده و پیچ‌هایش را سفت کنید. با انجام این موارد، می توان ماشین ظرفشویی را به حالت اولیه برگرداند و و شیلنگ آب و برق را مجدداً وصل کرد.

تعمیرات سامسونگ در تهران

نمایندگی تعمیرات سامسونگ در تهران ارائه دهنده تخصصی ترین سرویس های مرتبط با تعمیر، بهسازی، ترمیم و بازیابی دستگاه های سامسونگ به مراجعان محترم است. در نمایندگی تعمیرات سامسونگ تمرکز عمده‌ی متخصصان بر تعمیر و ترمیم محصولات معیوبی است که به هر دلیل دچار اختلال در عملکرد گشته‌ و کیفیت نخستین خویش را از دست داده اند.

شناسایی اشکالات شایع، گامی مؤثر در سرعت‌بخشی و تعمیر تخصصی دستگاه‌های Samsung قلمداد می‌گردد زیرا از ورود کارشناسان تعمیر به دیگر حوزه‌های نامرتبط پیشگیری نموده و راهنمای آن‌ها جهت پیاده‌سازی تعمیرات تخصصی در بخش معیوب و ناکارآمد دستگاه است.

نمایندگی تعمیرات سامسونگ در تهران این با تکیه بر مهندسان باسابقه و متعهد خود، از معدود شرکت‌های حال حاضر کشور است که در زمینه ارائه‌ی خدمات تخصصی و فوق تخصصی تعمیرات سامسونگ و سیستم‌های هوشمند پیشرفته مشغول به کار است و خدمات متنوعی را در زمینه‌های مختلفِ فناوری اطلاعات عرضه می‌دارد. شایان ذکر است کلیه خدمات ارائه شده در مرکز تعمیرات Samsung در تهران–جز در مواردی معدود- مشمول گارانتی و ضمانت است.

5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *