اشتراک گذاری

آموزش ریست کردن ماشین ظرفشویی سامسونگ

درست مانند هر دستگاه برقی دیگری یکی از راه حل های کاربردی برای رفع مشکلات و اختلالات ماشین های ظرفشویی، ریست کردن ماشین ظرفشویی است. ریست کردن ماشین ظرفشویی سامسونگ در مواردی که این دستگاه به درستی کار نمی کند، خصوصا زمانی که سیستم برقی آن به مشکل می خورد، کارامد است و معمولا می تواند مشکل را برطرف کند. با این حال این بدان معنا نیست که همیشه و در هر حالتی باید این دستگاه ها را ریست کرد.

گاهی اوقات ریست ظرفشویی سامسونگ و دیگر برندها، مشکل این دستگاه را بیشتر می کند. بنابراین برای استفاده از این راه حل بهتر است حتما ابتدا ماشین ظرفشویی را عیب یابی کرده و بعد از آن برای استفاده از این روش تصمیم بگیرید. در ادامه این مطلب نکات کاربردی را در خصوص ریست کردن ماشین ظرفشویی سامسونگ به شما آموزش می دهیم. برای دریافت خدمات تخصصی در این زمینه هم می توانید با نمایندگی سامسونگ در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

آموزش ریست کردن ماشین ظرفشویی سامسونگ

ریست کردن ماشین ظرفشویی سامسونگ چه موقع انجام می شود؟

ابتدا بهتر است ببینیم در چه شرایطی می توان از راهکار ریست ماشین ظرفشویی برای برطرف کردن ایرادات این دستگاه استفاده کرد. یکی از مواقعی که انجام این کار می تواند نتیجه بخش باشد، زمانی است که در اثر نوسانات برقی سیستم الکترونیکی ماشین ظرفشویی به هم می ریزد. برخی از کدهای خطای ماشین ظرفشویی سامسونگ را نیز می توان با استفاده از گزینه ریست برطرف کرد.

کدهای خطایی که در صفحه نمایش ماشین ظرفشویی سامسونگ نمایش داده می شوند، هریک مربوط به یک مشکل به خصوص هستند. می توان ابتدا دلیل کدهای خطا را با کمک دفترچه راهنمای دستگاه بررسی کرد و بعد از این که اقدامات لازم برای رفع خطا انجام شد، در صورت باقی ماندن ارور و رفع نشدن آن از گزینه ریست کردن ماشین ظرفشویی سامسونگ برای برطرف کردن خطاها کمک گرفت. می توان با کمک گرفتن از راهنمای ارورهای ماشین ظرفشویی سامسونگ و نحوه برطرف کردن آنها، کار عیب یابی کدهای خطای این دستگاه ها را انجام داد.

نحوه ریست کردن ماشین ظرفشویی samsung

ریست ماشین ظرفشویی سامسونگ که کاری بسیار ساده و راحت است که می توان از آن در هر شرایطی که نیاز باشد استفاده کرد. برای ریست کردن این دستگاه کافی است ابتدا پریز ماشین ظرفشویی را از برق بکشید تا به این ترتیب مدار برق آن قطع شود. بعد از این باید حداقل 5 دقیقه دقیقه صبر کنید تا بار الکتریکی از دستگاه خارج شود. بعد از این مرحله باید مجددا ماشین ظرفشویی را به برق وصل کرده و آن را روشن کنید.

برای روشن کردن ماشین ظرفشویی به منظور ریست کردن آن باید دکمه پاور را به مدت 30 ثانیه نگه دارید تا دستگاه روشن شود. در ادامه باید ماشین ظرفشویی را مجددا راه اندازی کنید. بسته به مدل دستگاه این مرحله متفاوت است. اگر ظرفشویی به دکمه ریست مجهز باشد، می توان از این دکمه برای راه اندازی مجدد آن استفاده کرد. در سایر مدل ها نیز برای ریست کردن ماشین ظرفشویی سامسونگ باید از دکمه های start یا start- pause استفاده کرد.

نحوه ریست کردن ماشین ظرفشویی samsung

در چه مواردی نباید ماشین ظرفشویی را ریست کرد؟

همانطور که گفته شد، ریست کردن ماشین ظرفشویی سامسونگ همیشه بهترین راه حل نیست؛ در یکسری از موارد نباید دستگاه را ریست کرد. برای مثال زمانی که در درجه اول با کدهای خطا روی دستگاه مواجه می شوید احتمالا حتی با ریست کردن نیز این خطاها باقی می مانند. در نتیجه باید ابتدا مشکل را برطرف کرد. گاهی اوقات ممکن است درب ماشین ظرفشویی به درستی بسته نشده باشد یا این که نصب این دستگاه به درستی انجام نشده باشد؛

در نتیجه ریست کردن هیچ نتیجه ای به دنبال ندارد. خرابی شیلنگ تخلیه، پمپ تخلیه یا مواردی از این دست که ماشین ظرفشویی تخلیه نمی شود، از جمله مشکلاتی هستند که نمی توان آنها را با ریست کردن ظرفشویی سامسونگ برطرف کرد. در بسیاری از مواقع ممکن است به تعمیر ظرفشویی سامسونگ نیاز باشد و در نتیجه ریست کردن دستگاه نتواند مشکل را برطرف کند.

5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *