اشتراک گذاری

ارورهای ماشین ظرفشویی سامسونگ و نحوه برطرف کردن آن ها

خوشبختانه هر مشکلی که برای ماشین ظرفشویی شما به وجود بیاید با توجه به کد خطایی که بر روی نمایشگر آن نمایش داده می شود و یک سرچ ساده در گوگل می توانید، بفهمید که دقیقا چه مشکلی برای آن به وجود آمده است. به همین دلیل تصمیم داریم برخی از رایج ترین ارورهای ماشین ظرفشویی سامسونگ که هر کدام نشان دهنده بروز مشکلی منحصربه فرد در این دستگاه هستند را به شما معرفی کنیم. پس ادامه این مطلب از نمایندگی سامسونگ را از دست ندهید.

ارورهای ماشین ظرفشویی سامسونگ

آشنایی با ارورهای ماشین ظرفشویی سامسونگ

ارور 4E؛ نشان دهنده عدم وجود آب

خطا 4E یکی از رایج ترین ارورهای ماشین ظرفشویی سامسونگ است که پس از 6 دقیقه از شروع کار ماشین ظرفشویی نشان می دهد که هیچ آبی در این دستگاه جریان ندارد. با نمایش چنین اروری در ظرفشویی سامسونگ اولین کاری که باید انجام دهید این است که شیر آب ماشین ظرفشویی را بررسی کنید و مطمئن شوید که در سلامت کامل به سر می برد. سپس قطع کن شیر آب، دریچه ورودی آب و اتصالات سیم کشی روی شیر ورودی را با دقت بررسی کنید. اگر خودتان نمی توانید تمامی این کارها را انجام دهید و اصلا وارد نیستید، بهتر است با نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی سامسونگ تماس بگیرید تا تکنسین های این مرکز با حاضر شدن در آدرس مورد نظر شما به بررسی تمامی عوامل مذکور بپردازند و منشا مشکل را پیدا کنند.

ارور OE؛ نشان دهنده سرریز شدن آب

خطا OE یکی از حساس ترین ارورهای ماشین ظرفشویی سامسونگ است که در اثر مواجه شدن با آن باید اول از همه ماشین ظرفشویی را از برق بکشید. چراکه این ارور نشان دهنده سرریز شدن آب از ماشین ظرفشویی است. با بروز چنین اروری در این دستگاه حتما با نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی سامسونگ تماس بگیرید تا تکنسین های این مرکز به آدرس مورد نظر شما اعزام شوند. چراکه با نمایش خطا OE لازم است که دریچه شیر ورودی آب و برد اصلی PBA ماشین ظرفشویی با دقت بررسی شود.

ارور TE1؛ نشان دهنده بروز مشکل در ترموستات

یکی دیگر از ارورهای ماشین ظرفشویی سامسونگ که ممکن است گریبان گیر ظرفشویی شما هم شده باشد، ارور TE1 است. این ارور نشان دهنده بروز مشکل در ترموستات ماشین ظرفشویی است که درصورت مواجه شدن با آن باید بررسی تمامی اتصالات و سیم های ترموستات را به تکنسین های نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی سامسونگ واگذار کنید. سپس هر کدام از اتصالات و سیم های ترموستات که دچار مشکل شده اند را تعویض کنند.

ارور LE؛ نشان دهنده نشت آب از ماشین ظرفشویی

ارور LE در ماشین ظرفشویی سامسونگ نشان می دهد که این دستگاه با مشکل نشت آب مواجه شده است که در این حالت باید تمامی شلنگ ها، لوله ها و پمپ تخلیه آب مورد بررسی و عیب یابی قرار بگیرد. چراکه بروز هر گونه آسیب و ترک خوردگی در شلنگ ها و لوله های ظرفشویی موجب نشت آب از ماشین ظرفشویی می شود.

این مقاله را از قلم نیندازید: ترفندهای بالا بردن عمر ماشین ظرفشویی

ارور 4E1؛ نشان دهنده بالا بودن دمای آب ورودی به ماشین ظرفشویی

اگر شاهد نمایش ارور 4E1 بر روی نمایشگر ماشین ظرفشویی سامسونگ بودید، بدانید که دمای آب ورودی به این دستگاه بیشتر از 80 درجه سانتی گراد است. در این حالت باید دمای شیر آب گرم آشپزخانه بررسی  شود؛ درصورتی که دمای آب بیش از 80 درجه سانتی گراد باشد، باید دمای آب را پایین بیاورید؛ اما اگر دمای آب زیر 50 درجه سانتی گراد باشد، ترموستات معیوب شده است و باید تعویض گردد..

ارور 5E یا SE؛ نشان دهنده تخلیه نشدن آب ظرفشویی یا پایین بودن سرعت تخلیه آب در آن

ارور 5E یا SE در ماشین ظرفشویی سامسونگ، نشان می دهد که آب این دستگاه تخلیه نمی شود یا اینکه سرعت تخلیه آب در ماشین ظرفشویی خیلی پایین است. در این حالت باید پمپ تخلیه آب ماشین ظرفشویی که وظیفه تخلیه کردن آب کثیف حاصل از شستشو ظروف در این دستگاه را برعهده دارد، مورد عیب یابی قرار بگیرد و از طرفی لوله ها و شلنگ های تخلیه نیز باید بررسی شوند. چراکه انسداد هر یک از آن ها در بروز مشکل تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی دست دارد.

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *