اشتراک گذاری
 • خانه
 • مقالات
 • معنی کلمات روی نمایشگر و دکمه های یخچال سامسونگ چیست؟

معنی کلمات روی نمایشگر و دکمه های یخچال سامسونگ چیست؟

اگر از یخچال فریزرهای سامسونگ استفاده می کنید باید برای استفاده هر چه بهتر از آن با معنی دکمه های یخچال سامسونگ آشنا باشید. در اکثر موارد ممکن است معنی کلمه ها یا دکمه های روی یخچال هایی از برندهای مختلف با هم یکی باشد. اما معمولا در هر برندی این دکمه ها و کلمه ها معنای متفاوتی دارند که البته کاربردشان معمولا یکی است. البته برای مطلع شدن از معنی هر یک از این دکمه ها و کلمه هایی که روی نمایشگر دستگاه می بینید می توانید از دفترچه راهنمای یخچال کمک بگیرید، چرا که معمولا آنها به صورت کامل برای هر دستگاه توضیح داده شده اند. 

اما اگر به هر دلیلی به دفترچه راهنمای یخچال فریزر سامسونگ مورد نظر دسترسی ندارید می تواند با کمک آموزش زیر معنی دکمه های یخچال سامسونگ را یاد بگیرید. آشنایی با این دکمه ها حتی در زمانی که به تعمیر یخچال سامسونگ نیاز دارید هم می تواند به شما کمک زیادی کند.

دکمه های یخچال سامسونگ

معنی  دکمه های یخچال سامسونگ

در یخچال فریزرهای سامسونگ کلمات و دکمه های مختلفی وجود دارد که البته بسته به مدل دستگاه ممکن است با هم فرق داشته باشند. با این حال در زیر اصلی ترین کلمات و دکمه هایی که روی اکثر این دستگاه ها مشاهده می کنید را معرفی کرده ایم:

 • کلمه power freeze
 • کلمه Ice type
 • دکمه Power cool
 • دکمه Child lock
 • دکمه Vacation
 • دکمه Soft freeze
 • دکمه Cubed Ice
 • دکمه Crushed Ice
 • دکمه water
 • دکمه Ice off
 • آیکون Energy Saver
 • نشانگر فیلتر تصفیه آب
 • دکمه Fridge
 • دکمه Lighting

کاربرد مهم ترین دکمه ها در یخچال سامسونگ

این موارد رایج ترین و اصلی ترین دکمه های یخچال سامسونگ اند که باید با معنی آنها آشنا بود. در ادامه توضیحات مربوط به هر کدام را مشاهده خواهید کرد.

معنی کلمه power freeze در یخچال سامسونگ

یکی از دکمه های یخچال سامسونگ که باید حتما معنی آن را بدانید گزینه power freeze است. خصوصا زمانی که به نگهداری تازه تر و بهتر مواد غذایی نیاز است، استفاده از این دکمه ضرورت زیادی خواهد داشت. اگر می خواهید در سریع ترین زمان ممکن و با قدرت سرمای بسیار زیاد مواد غذایی خود را فریز کنید باید از این گزینه روی دستگاه استفاده کنید و آن را روشن کنید. با فعال کردن power freeze مواد غذایی درون فریزر با سرعتی بسیار بالا منجمد می شوند. البته این گزینه میزان مصرف انرژی را هم بیشتر می کند و تنها در صورت ضرورت باید آن را فعال کرد.

معنی کلمه power freeze در یخچال سامسونگ

کلمه Ice type در یخچال

در یخچال فریزرهای سامسونگ که به یخ ساز مجهزند، گزینه Ice type یکی دیگر از دکمه های یخچال سامسونگ است. در صورتی که شما یخ ساز را روشن کرده باشید می توانید با استفاده از این گزینه نوع قالب های یخ ساخته شده توسط دستگاه را مشخص کنید.

کلمه Ice type در یخچال

کاربرد دکمه Power cool

در بین دکمه های یخچال سامسونگ یکی دیگر از گزینه ها که به تازه نگه داشتن مواد غذایی کمک می کند، گزینه power cool است. با زدن این دکمه دمای کابین یخچال به سرعت پایین می آید و دستگاه سریعا سرد می شود. زمانی که به سرد شدن سریع مواد غذایی درون یخچال نیاز است یا زمانی که برای نگهداری تازه تر مواد غذایی به دماهای بسیار سرد نیاز باشد می توان این گزینه را فعال کرد. باز هم باید بگوییم که این گزینه مصرف انرژی یخچال را افزایش می دهد.

عملکرد دکمه Child lock در یخچال سامسونگ

عملکرد دکمه Child lock در یخچال سامسونگ

در بین دکمه های یخچال سامسونگ گزینه ای برای جلوگیری از دستکاری سایر دکمه ها توسط کودکان در نظر گرفته شده که به آن دکمه child lock گفته می شود. با فشار دادن این دکمه قفل کودک فعال شده و دیگر کودکان نمی توانند با دست زدن دکمه های یخچال تنظیمات آن را دستکاری کنند.

دکمه Vacation در یخچال سامسونگ

یکی از کاربردی ترین و شاید ناشناخته ترین دکمه های یخچال سامسونگ گزینه Vacation است. این گزینه می تواند به میزان زیادی در افزایش دوام و کارکرد یخچال و کاهش مصرف انرژی کارایی داشته باشد. زمانی که شما گزینه Vacation را فعال می کنید کابین یخچال برای مدتی طولانی غیر فعال می شود.

البته باید از قبل یخچال را از مواد غذایی فاسد شدنی خالی کرده باشید. شما می توانید در زمان هایی که در سفر به سر می برید با زدن این گزینه کابین را غیر فعال کرده و تنها فریزر را روشن نگه دارید. این کار تاثیر بسیار زیادی در کاهش مصرف انرژی یخچال دارد.

دکمه Soft freeze یخچال

Soft freeze همان گونه که از نام آن هم مشخص است یکی از دکمه های یخچال سامسونگ است که به فریزر آن مربوط می شود. در یخچال فریزرهای سامسونگ برای فعال کردن فریزر و شروع سرماسازی آن باید این گزینه را روشن کنید.

معنی دکمه Cubed Ice

این گزینه مربوط به همان گزینه یخ ساز دستگاه است. در صورتی که شما یخ های قالبی را انتخاب کرده باشید، آیکون Cubed Ice فعال می شود. در واقع اگر از بین دکمه های یخچال سامسونگ گزینه Cubed Ice را فعال کنید، یخ ساز یخ ها را به صورت قالبی ساخته و خارج می کند.

مفهوم دکمه Crushed Ice

در بین دکمه های یخچال سامسونگ یکی دیگر از آنها هم به یخ سازی دستگاه ارتباط دارد. گزینه یا آیکون Crushed Ice به یخ های خرد شده اشاره دارد. در نتیجه اگر این کلید را فعال کنید یخ ها به صورت خرد شده خارج می شوند.

معنی دکمه water

این گزینه هم مربوط به دستگاه هایی است که مستقیما به دستگاه تصفیه آب متصل اند و می توان با فعال کردن آن از یخچال آب سرد تصفیه شده گرفت. اگر این گزینه از دکمه های یخچال سامسونگ روشن باشد آب تصفیه شده در یخچال در دسترس است.

معنی دکمه water

مفهوم دکمه Ice off

یکی دیگر از دکمه های یخچال سامسونگ که به یخ سازی آن مربوط می شود، گزینه ice off است. با زدن این دکمه شما یخ ساز را خاموش می کنید تا دیگر انرژی و آب صرف یخ سازی نشود. خصوصا زمانی که در خانه نیستید یا در فصولی که از یخ استفاده نمی کنید بهتر است حتما دکمه ice off را بزنید.

معنی آیکون Energy Saver

در یخچال های جدید سامسونگ که بر اساس فناوری های روز ساخته شده اند شما می توانید با زدن یکی از دکمه های یخچال سامسونگ که Energy Saver نام دارد، در مصرف انرژی صرفه جویی کرده و دستگاه را روی حالت صرفه جویی در مصرف انرژی قرار دهید.

نشانگر فیلتر تصفیه آب

یکی از دکمه های یخچال سامسونگ که باید به آن اهمیت بسیار زیادی بدهید، دکمه مربوط به نشانگر فیلتر تصفیه آب است که با آیکون Filter Indicator مشخص می شود. به صورت معمول شما باید هر شش ماه یک بار فیلتر تصفیه آب یخچال را تعویض کنید. اگر این چراغ به رنگ سبز باشد یعنی فیلتر تصفیه آب سالم است و نیاز به تعویض شدن ندارد.

اما اگر این چراغ قرمز رنگ شود یعنی فیلتر دیگر قابل استفاده نیست و باید سریعا آن را تعویض کرد. برای تعویض فیلتر، با استفاده از راهنمای خرید فیلتر یخچال می توانید بر اساس مدل دستگاهی که دارید بهترین و مناسب ترین فیلتر را برای آن خریداری کنید.

دکمه  Fridge در یخچال سامسونگ  

شما می توانید بسته به دمای محیط و نیاز دستگاه برای خنک شدن دمای یخچال را تنظیم کنید. از طرفی گاهی اوقات دمای یخچال برای عملکرد بهتر آن باید روی یک دمای مشخص تعیین شود. دکمه Fridge یکی از دکمه های یخچال سامسونگ است که به تنظیم دمای یخچال مربوط می شود. به صورت معمول شما باید دمای دستگاه را بین 3 تا 4 درجه سانتی گراد نگه دارید.

دکمه Fridge در یخچال سامسونگ

دکمه Lighting یخچال

این مورد از دکمه های یخچال سامسونگ به لامپ ال ای دی آن اشاره دارد. این چراغ به قسمت یخ ساز و بخش توزیع کننده آب مربوط می شود. با فشار دادن آن می توانید لامپ LED این بخش ها را روشن کنید.

استفاده از دکمه های یخچال سامسونگ

علاوه بر کاربردهایی که در بالا برای دکمه های یخچال سامسونگ گفته شد در بسیاری از مواقع از این دکمه ها به صورت همزمان برای انجام کارهای دیگر نیز استفاده می شود. برای مثال نحوه ریست یخچال فریزر و ساید سامسونگ به این صورت است که شما باید به صورت همزمان دو دکمه Energy Saver و کلید Lighting را با هم بگیرید تا دستگاه ریست شود. در برخی مدل ها نیز این کار با دکمه های Power Freeze و Power cool امکان پذیر است.

3/5 (8 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *