اشتراک گذاری

پوشه امن سامسونگ کجاست؟

گاهی به اجبار یا به اختیار تلفن خود را در اختیار دیگران می‌گذاریم. در این لحظات تعدادی از پوشه ها و اطلاعات تلفن که به هیچ وجه دوست نداریم کسی آن ها را ببیند، به مهم ترین دغدغه ما تبدیل می شوند. اما مجبور نیستیم هر بار این فشار روانی را تحمل کنیم. حداقل نه اگر پوشه امن سامسونگ را روی تلفن خود داریم!

شرکت سامسونگ برای همه مدل های تلفن همراهی که تولید می کند یک پوشه با امنیت بالا طراحی کرده که اگر شما نخواهید، دست هیچکس به اطلاعات داخل آن نخواهد رسید. در این مطلب می‌خواهیم ببینیم این پوشه کجاست و چه می کند.

پوشه امن سامسونگ کجاست؟

پوشه امن سامسونگ (safe folder) چیست؟

پوشه امن یک برنامه ذخیره سازی اطلاعات محرمانه در تلفن‌ های سامسونگ است. شما می توانید با استفاده از این پوشه اطلاعاتی مانند تصاویر، فایل های صوتی، فیلم ها و حتی اطلاعات مربوط به تماس را از دسترس دیگران خارج کنید. پوشه امن سامسونگ گاوصندوق کاربران انواع تلفن های این شرکت است.

چطور پوشه امن را پیدا کنیم؟

معمولا برای اینکه یک برنامه را در تلفن خود پیدا کنیم در فهرست برنامه های خود دنبال آن می گردیم. پوشه امن هم در برخی دستگاه ها از ابتدا بین برنامه های دیگر جاخوش کرده است. اما در بعضی از دستگاه ها برای اینکه متوجه شوید پوشه امن سامسونگ کجاست باید مراحل زیر را طی کنید:

  • قبل از رفتن سراغ پوشه امن بهتر است حساب کاربری سامسونگ خود را بسازید.
  • وارد تنظیمات (Setting) تلفن همراه خود شوید.
پیدا کردن پوشه امن سامسونگ
  • گزینه امنیت و بیومتریک (Biometrics and security) را انتخاب کنید.
  • با لمس گزینه پوشه امن (Secure Folder) وارد آن شوید و با شرایط و مقرراتش موافقت کنید.
  1. بعد از وارد کردن نام کاربری و رمز حساب سامسونگ خود وارد این برنامه خواهید شد.
  2. از بین سه حالت الگو، رمز عددی و ترکیب حروف و اعداد یکی را انتخاب کنید و کلمه عبور خود را بسازید.
  3. پوشه امن سامسونگ برای شما فعال شده و می‌توانید آن را بین برنامه‌ دیگر خود ببینید.

حالا به این پوشه دسترسی دارید و می‌توانید فایل‌های خصوصی و محرمانه خود را به آن منتقل کنید. البته امکان حذف آیکون این برنامه یا تغییر شکل و نام آن نیز ممکن است. به طور کلی فعالسازی حریم خصوصی در موبایل سامسونگ می تواند به روش های ختلف صورت بگیرید، که پوشه امن یکی از آن ها است. 

چگونه safe folder سامسونگ را مخفی کنیم؟

پوشه امن فایل‌های محرمانه تان را مخفی می کند، اما شاید نخواهید گزینه میانبر (Shortcut)  این برنامه، بین برنامه های دیگر و جلوی چشم باشد. برای مخفی کردن آیکون پوشه امن می‌توانید برنامه را باز کنید و سه نقطه عمودی گوشه صفحه را لمس کنید. در ادامه گزینه Setting را انتخاب کنید و به بخش تنظیمات بروید.

در این بخش می توانید با لمس گزینه «نمایش آیکون در فهرست برنامه ها» (Show icons in apps screen) آن را غیر فعال کنید. روش دیگر برای انجام این کار، پایین کشیدن صفحه دسترسی سریع و لمس علامت پوشه امن سامسونگ از همان قسمت است.

مخفی کردن پوشه امن سامسونگ

انتقال فایل ها به پوشه امن

برای اینکه فایل های خود را در پوشه امن سامسونگ قرار دهید دو راه دارید و هر دو راه نیز ساده هستند. روش اول این است که با باز کردن برنامه، انتخاب نوع فایلی که می‌خواهید در پوشه امن از آن نگهداری کنید (تصویر، صوت، سند یا نرم افزار) و انتخاب فایل های مورد نظر خود آن ها را به این پوشه منتقل کنید.

البته بعد از انتخاب فایل ها و لمس گزینه اتمام (Done) سه گزینه مقابل خود خواهید داشت: لغو، کپی و انتقال.

در روش دوم نیز باید فایل ها را از مبدا خودشان به پوشه امن بفرستید. یعنی برای انتقال تصاویر باید به گالری، برای انتقال فایل های صوتی به بخش کننده صوتی گوشی و برای انتقال اسناد باید از طریق برنامه فایل ها اقدام کنید.

با آشنایی با ترفندهای مخفی گوشی سامسونگ، می توانید امکان استفاده از ابزارهای زیادی را داشته باشید.

خارج کردن فایل ها از safe folder

گاهی ممکن است فایلی را اشتباهی وارد پوشه امن سامسونگ کنید یا دیگر دلیلی برای نگهداری از آن در این پوشه نداشته باشید. اینجاست که باید بدانید چطور فایل‌ های خود را از این گاوصندوق گوشی های سامسونگ خارج کنید.

برای انجام دادن این کار وارد برنامه شوید و برای مثال گالری را انتخاب کنید. در ادامه تصاویری را که می‌خواهید از پوشه خارج کنید انتخاب کنید. بعد سه نقطه عمودی را لمس کنید و روی گزینه انتقال به بیرون از پوشه امن (Move out of Secure Folder) بزنید.

با این کار تصاویری که انتخاب کردید از پوشه امن سامسونگ خارج می شوند و به حافظه پیشفرض باز می گردند.

خارج کردن فایل ها از پوشه امن سامسونگ

پوشه امن سامسونگ ابزاری برای محدود کردن دسترسی

از ترس کنجکاوی کودکانی که با تکنولوژی بزرگ می‌شوند گرفته تا ضرورت پنهان کردن فایل ها از دسترس کسانی که نباید آن ها را ببینند، می توانند کاری کنند که آرزو کنیم تلفن همراه مان یک گاوصندوق داشت! تلفن های شرکت سامسونگ با  طراحی پوشه امن سامسونگ که به گاوصندوق سامسونگ هم معروف هستند، این آرزو را برآورده کرده اند.

در این مطلب از نمایندگی سامسونگ بیان کردیم که پوشه امن چیست، کجاست و چطور می‌توان از آن استفاده کرد.

2/5 (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *