اشتراک گذاری

آموزش جرم گیری ماشین لباسشویی سامسونگ

یکی از کارهایی که باید برای مراقبت و نگهداری هرچه بهتر ماشین های لباسشویی سامسونگ انجام داد، جرم گیری این دستگاه هاست. منظور از جرم گیری ماشین لباسشویی سامسونگ در واقع رسوب زدایی و از بین بردن جرم ها و آلودگی های دستگاه است تا به این ترتیب سطوح داخلی لباسشویی تمیز شوند. جرم زدایی لباسشویی سامسونگ علاوه بر مراقبت از ماشین لباسشویی و افزایش عمر مفید آن، برای رعایت اصول بهداشتی و تمیزی ماشین لباسشویی نیز مفید است.

جرم گرفتن این دستگاه ها به مرور زمان می تواند مکانی مناسب برای رشد باکتری ها و قارچ ها باشد و موجب بروز بیماری های پوستی و انواع آلرژی شود. در نتیجه جرم گیری خصوصا از نظر رعایت بهداشت ضرورت زیادی دارد. در این مقاله می خواهیم با روش های جرم گیری ماشین لباسشویی سامسونگ به صورت کامل آشنا شویم.

آموزش جرم گیری ماشین لباسشویی سامسونگ

روش های جرم گیری ماشین لباسشویی سامسونگ

جرم زدایی لباسشویی سامسونگ هم شامل جرم زدایی بخش های داخلی دستگاه می شود و هم جرم گیری بدنه ماشین لباسشویی. درب ماشین لباسشویی، لاستیک دور درب و دیگ ماشین لباسشویی از جمله بخش هایی است که باید جرم گیری شوند. به صورت کلی می توان جرم گیری ماشین لباسشویی سامسونگ را با استفاده از سرکه و جوش شیرین یا با قرص و پودر جرم گیر انجام داد. برای تمیزکاری و جرم گیری بدنه نیز می توان از یک دستمال تمیز و مقداری آب و صابون استفاده کرد.

جرم گیری بدنه و لاستیک دور درب لباسشویی سامسونگ

برای تمیز کردن این بخش باید یک دستمال تمیز و بدون پرز یا یک اسفنج نرم را برداشته و آن را در مقداری آب و ماده سفید کننده یا آب و صابون زد. سپس به آرامی با آن درب، بدنه و لاستیک دور درب ماشین لباسشویی را تمیز کنید. دقت کنید که برای جرم گیری لاستیک دور درب حتما آن را به خوبی تمیز کرده و به صورت کامل خشک کنید تا هیچ رطوبتی نداشته باشد. این مرحله از کار جزو مراحل مهم جرم گیری ماشین لباسشویی سامسونگ است.

جرم گیری ماشین لباسشویی samsung با سرکه و جوش شیرین

یکی از بهترین گزینه ها برای جرم زدایی لباسشویی سامسونگ ترکیب جوش شیرین و سرکه است. این ترکیبات طبیعی بوده و هیچ ضرری ندارند. از طرفی نیز در جرم گیری و از بین بردن بوی نامطبوع داخل لباسشویی عملکرد بسیار خوبی دارد. برای جرم گیری ماشین لباسشویی سامسونگ با استفاده از این ترکیب باید محلولی از جوش و شیرین و سرکه را تهیه کرد و آن را داخل ماشین لباسشویی ریخت.

سپس ماشین لباسشویی را روی یک برنامه شست و شوی روزانه تنظیم کرد و آن را روشن کرد. اجازه دهید ماشین لباسشویی چرخه شست و شو را انجام داده تا جرم گیری با محلول سرکه و جوش شیرین انجام شود. بعد از اتمام شست و شو درب ماشین لباسشویی را باز بگذارید تا رطوبت آن خارج شود. لاستیک دور درب را نیز به خوبی خشک کنید.

رسوب زدایی ماشین لباسشویی با استفاده از قرص و پودر جرم گیر

یکی دیگر از گزینه های موجود برای جرم گیری ماشین لباسشویی سامسونگ، جرم زدایی این دستگاه ها با پودر یا قرص های جرم گیر مخصوص است. این قرص یا پودرهای جرم گیر اختصاصا برای رسوب زدایی و جرم گیری لباسشویی تهیه شده اند و می توان به راحتی با استفاده از آنها کار جرم گیری را انجام داد.

برای جرم گیری از این طریق کافی است پودر یا قرص لباسشویی را درون دستگاه گذاشته و ماشین لباسشویی را روی برنامه شست و شویی که دمای آن 60 درجه باشد تنظیم کنید. دقت کنید که حتما لباسشویی خالی باشد و بدون قرار دادن لباس داخل ماشین لباسشویی، آن را روشن کنید. جرم گیری با استفاده از این ترکیبات بسیار راحت و بی دردسر است و می توان به راحتی کار جرم گیری لباسشویی را با استفاده از آنها انجام داد.

روش های رسوب زدایی لباسشویی سامسونگ

کدام روش جرم زدایی لباسشویی بهتر است؟

هر یک از روش هایی که در بالا برای جرم گیری ماشین لباسشویی سامسونگ به آن اشاره شد می تواند برای از بین بردن جرم و رسوب دستگاه مناسب باشد. اما با این حال استفاده از پودر و قرص جرم گیر لباسشویی مزیت هایی دارد که از جمله آن می توان به استفاده آسان و قدرت و کارایی بالا اشاره کرد.

با استفاده از قرص یا پودر جرم گیر لباسشویی برای جرم زدایی سختی آب از بین می رود و عمر ماشین لباسشویی نیز بیشتر می شود. قرص یا پودر جرم گیر می تواند به صورت کامل تمامی جرم و رسوبات ماشین لباسشویی را از بین ببرد و تمامی بخش ها از جمله درام، فیلترها و لوله ها را رسوب زدایی کند. به صورت کلی این روش جرم گیری کیفیت شست و شوی لباس ها را افزایش می دهد و می تواند از به وجود آمدن جرم و رسوب در ماشین لباسشویی نیز جلوگیری کند.

جرم گیری لباسشویی چه فوایدی دارد؟

ماشین لباسشویی نوعی ماشین است که به مرور زمان دچار استهلاک می شود. برای این که یک ماشین همیشه درست کار کند به سرویس شدن نیاز دارد. جرم گیری در واقع یکی از سرویس های ضروری برای لباسشویی است. به دنبال شست و شوی لباس ها، ذرات، کثیفی و جرم و رسوب هایی در منافذ و بخش های مختلف دستگاه باقی می ماند که به دنبال جمع شدن آنها، بویی نامطبوع به همراه جرم و رسوب در لباسشویی ایجاد می شود.

با این کار می توان بوی نامطبوع را از بین برد، بهداشت ماشین لباسشویی را افزایش داد، در مصرف شوینده ها صرفه جویی کرد، میزان مصرف برق را کمتر کرد، میزان خرابی ماشین لباسشویی را کاهش داد و با افزایش عمر مفید دستگاه، نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ را کاهش داد. جرم گیری ماشین لباسشویی سامسونگ به صورت کلی برای بهبود عملکرد دستگاه و داشتن حس رضایت لازم است.

سوالات متداول جرمگیری ماشین لباسشویی

آیا خیس ماندن لباسشویی باعث جرم گرفتن آن می شود؟

بله، خیس ماندن لباسشویی می تواند باعث جرم گرفتن آن شود. از باقی ماندن طولانی مدت لباس های خیس در محفظه شستشو جلوگیری نمایید. همچنین بعد از شستسو درب دستگاه را باز بگذارید تا خشک شود.

فاصله بین دفعات جرمگیری ماشین لباسشویی باید چقدر باشد؟

فاصله بین دفعات جرمگیری ماشین لباسشویی سامسونگ بستگی به نوع و مدل دستگاه، میزان استفاده از آن، کیفیت آب و مواد شوینده دارد. اما به طور کلی، توصیه می شود حداقل هر ۲ تا ۳ ماه یک بار ماشین لباسشویی را جرمگیری کنید. برخی از ماشین های لباسشویی دارای برنامه خودکار جرمگیری هستند که می توانید از آنها استفاده کنید. اما در ماشین لباسشویی هایی که این آپشن را ندارند، بهتر است بین هر ۳۰ تا ۵۰ بار شستشو جرمگیری شوند.

آیا مواد جرمگیر به قطعات لباسشویی آسیب می زنند؟

به طور کلی، مواد جرمگیر ماشین لباسشویی اگر به درستی و به مقدار مناسب استفاده شوند، به قطعات داخلی دستگاه و لاستیک دور درب آسیب نمی زنند. اما اگر از مواد جرمگیر با خورندگی بالا یا بیش از حد مصرف کنید، ممکن است باعث آسیب دیدن فلزات، لاستیک ها، شیلنگ ها و بردهای الکترونیکی شوید. بنابراین، توصیه می شود که از مواد جرمگیر مخصوص ماشین لباسشویی استفاده کنید و دقت کنید که مقدار مصرف آن را با دفترچه راهنمای دستگاه یا بسته بندی ماده جرمگیر هماهنگ کنید.

3.6/5 (8 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *