اشتراک گذاری

دلیل شارژ نشدن تبلت سامسونگ چیست؟

چرا تبلت سامسونگ شارژ نمی شود؟ برای کاربران تبلت هیچی بدتر از این نیست که شارژ تبلتشان تمام شده باشد و درست زمانی که به آن احتیاج دارند، شارژ نشود. شارژ نشدن تبلت می تواند دلایل متعددی داشته باشد از قطعی کابل شارژر تبلت گرفته تا خرابی شارژر، سوکت شارژ و به پایان رسیدن عمر باتری تبلت. اگر شما هم با چنین مشکلی دست و پنجه نرم می کنید و به دنبال دلیل آن می گردید، بهتر است ادامه این مطلب را دنبال کنید تا بیشتر با عواملی که مانع شارژ نشدن تبلت می شوند، آشنا شوید.

شارژ نشدن تبلت

نگاهی به دلایل شارژ نشدن تبلت سامسونگ

  • قطعی کابل شارژر

اگر تبلت سامسونگ شما شارژ نمی شود، بهتر است اول از همه کابل شارژ آن را بررسی کنید و مطمئن شوید که در سلامت کامل به سر می برد یا خیر؛ چراکه امکان دارد کابل شارژ از داخل دچار قطعی شده باشد و همین مسئله موجب شارژ نشدن تبلت شود. برای اینکه مطمئن شوید کابل شارژ تبلت شما سالم است یا خیر، بهتر است از یک کابل شارژ دیگر برای شارژ کردن این دستگاه استفاده کنید. اگر تبلت شما با کابل شارژ دیگری شارژ شد یعنی اینکه مشکل از کابل شارژش بوده است و نیاز به تعویض دارد. در غیر این صورت مشکل می تواند از جای دیگری باشد؛ به همین دلیل پیشنهاد می کنیم، سایر عواملی که مانع شارژ شدن تبلت می شوند را که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم، بررسی کنید.

  • خرابی شارژر

دومین عاملی که می تواند در شارژ نشدن تبلت سامسونگ نقش داشته باشد، خراب شدن شارژر این دستگاه است؛ که برای اطمینان از سلامت آن بهتر است تبلت خود را با شارژر دیگری شارژ کنید یا اینکه گوشی هوشمند دیگری را به شارژر تبلت متصل کنید و ببینید که تبلت آن گوشی با شارژر تبلت شما شارژ می شود یا خیر. اگر تبلت شما با شارژر دیگری شارژ می شود یعنی اینکه مشکل از شارژر آن است و نیاز به تعویض دارد؛ اما اگر تبلت شما با شارژر دیگری هم شارژ نمی شود یا اینکه شارژر شما به راحتی گوشی های دیگر را شارژ می کند، یعنی اینکه مشکل از جای دیگریست.

  • خراب شدن سوکت شارژ

اگر هم کابل شارژ و هم شارژر تبلت شما در سلامت کامل هستند، امکان دارد دلیل اصلی شارژ نشدن تبلت سامسونگ، خراب شدن سوکت شارژ آن باشد. مهم ترین عاملی که در خرابی سوکت شارژ تبلت دست دارد، وارد شدن رطوبت به داخل آن است. با این وجود بهتر است از نفوذ رطوبت به سوکت شارژ تبلت خود خودداری کنید تا از کار نیفتد و دست شما را توی پوست گردو نگذارد. درصورت سالم بودن شارژر و کابل آن برای اطمینان از این مسئله که سوکت شارژ تبلت به مشکل برخورده است یا خیر، بهتر است تبلت خود را جهت عیب یابی به نمایندگی تعمیرات تبلت سامسونگ بسپارید.

  • به پایان رسیدن عمر باتری

آخرین عاملی که در شارژ نشدن تبلت سامسونگ دست دارد، به پایان رسیدن عمر باتری این دستگاه است که البته مسئله کاملا بدیهی است و به مرور زمان خودش را نشان می دهد. اگر مدت ها قبل از بروز مشکل شارژ نشدن تبلت خود شاهد زود خالی شدن شارژ باتری آن بوده اید، به این معناست که باتری تبلت شما مدت هاست که خراب شده و اکنون که شارژ نمی شود یعنی اینکه عمرش به پایان رسیده است. در این صورت راهی جز تعویض باتری تبلت وجود ندارد و توصیه می شود که تبلت خود را به نمایندگی تعمیرات تبلت سامسونگ بسپارید تا تکنسین های این مرکز باتری آن را تعویض کنند.

3.4/5 (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *