اشتراک گذاری

راهنمای استفاده از دکمه های کنترل تلویزیون سامسونگ

اگر از کاربران تلویزیون سامسونگ هستید، قطعا راهنمای استفاده از دکمه های کنترل تلویزیون سامسونگ می تواند برای شما مفید و کاربردی باشد. آشنایی با تمامی دکمه های ریموت تلویزیون سامسونگ این امکان را به ما می دهد تا بتوانیم از تمامی قابلیت ها و تنظیمات تلویزیون استفاده کنیم. این در حالی است که برخی از کاربران به دلیل اختصاراتی که روی کنترل نوشته شده و فارسی نبودن این دکمه ها، با نحوه کار با تمامی آنها آشنایی ندارند. 

آشنایی با دکمه های مختلف و کارهایی که می توان با آنها انجام داد خصوصا برای اجرای یک سری تنظیمات در تلویزیون مهم است. برای مثال در روش های ریست فکتوری تلویزیون سامسونگ، شما باید با کاربرد دکمه های روی ریموت آشنا باشید. در این مقاله می خواهیم با دکمه های کنترل تلویزیون سامسونگ آشنا شویم.

دکمه های کنترل تلویزیون سامسونگ

خدمات 🔧 تعمیر فوری تلویزیون سامسونگ 📺 ، تنها با یک تماس 📞

قابلیت های مختلف در دکمه های کنترل تلویزیون سامسونگ

به صورت کلی اگر یک ریموت تلویزیون را در دست بگیرید، با مجموعه ای از دکمه ها برای کنترل صدا، تصویر، نور و روشنایی، تعویض و تنظیم کانال ها، اتصالات و … مواجه خواهید شد. با این حال باید در نظر داشت که بسته به مدل دستگاه و سال ساخت تلویزیون، ممکن است کنترل آنها با هم متفاوت باشد و به همین جهت هم تفاوت های جزئی در دکمه های ریموت تلویزیون سامسونگ وجود داشته باشد. با این حال در اکثر ریموت ها، مجموعه ای ثابت از دکمه ها را با اشکال و رنگ های مختلف یا نام های متفاوت می بینیم. در ادامه برخی از دکمه های کنترل تلویزیون سامسونگ که در اکثر مدل ها مشترک است را بررسی می کنیم.

1. دکمه های تنظیم صدا

بخشی از دکمه های کنترل تلویزیون سامسونگ، برای تعامل و دستورات صوتی تعبیه شده است و شما می توانید با آنها صدا را کم و زیاد کنید. در تلویزیون های جدیدتر، شما می توانید از دکمه روی ریموت برای دسترسی به گزینه های صحبت کردن استفاده کنید تا به این ترتیب به راهنمای تعامل صوتی تلویزیون دسترسی یابید.

2. دکمه های رنگی روی تلویزیون برای چیست؟

یک سری از دکمه های کنترل تلویزیون سامسونگ، دکمه های رنگی است که معمولا شامل رنگ های سبز، زرد، آبی و قرمز می شود. این دکمه ها معمولا قابلیت های اضافی و جانبی را در اختیار کاربران می گذارد. این گزینه ها بسته به این که دستگاه ساخت چه کشوری است یا مدل آن چیست، متفاوت اند.

3. دکمه های جهت و کلید انتخاب

یک سری از دکمه های کنترل تلویزیون سامسونگ، دکمه های جهت هستند که می توان با آنها در منوی تلویزیون جا به جا شد یا این که صفحات را بالا و پایین کرد. بعد از جا به جا شدن بین صفحات و گزینه های مختلف، با استفاده از کلید انتخاب یا ok، می توان گزینه مورد نظر را انتخاب کرد. البته از این دکمه یا کلید انتخاب می توان برای نمایش اطلاعات یک برنامه در زمان تماشای فیلم هم استفاده کرد.

4. دکمه های بازگشت، هوم و Play/pause

دسته دیگر دکمه های کنترل تلویزیون سامسونگ، دکمه های هوم و بازگشت اند. با فشردن دکمه هوم می توانید به یک سری از برنامه ها و منوهای خاص با توجه به مدل تلویزیون دسترسی یابید. همچنین دکمه بازگشت در بین دکمه های ریموت تلویزیون سامسونگ برای بازگشتن به منوی قبلی، تعبیه شده است. در نهایت اگر در حال پخش یک محتوا از تلویزیون هستید، می توانید با دکمه های Play/pause، برنامه ها را متوقف یا اجرا کنید.

5. دکمه های تغییر کانال

یک دسته از دکمه های کنترل تلویزیون سامسونگ، دکمه های کانال است که به سمت بالا و پایین قرار دارد. با فشردن این دکمه ها می توان بین کانال های قبلی و بعدی جا به جا شد.

در این آموزش با ما همراه باشید: فارسی کردن تلویزیون سامسونگ

6. دکمه source در ریموت تلویزیون سامسونگ

در دکمه های کنترل تلویزیون سامسونگ، در بالای ریموت و در کنار دکمه پاور، یک دکمه با نام source نیز وجود دارد. با زدن این دکمه شما می توانید حالت های مختلف یا بهتر است بگوییم ورودی های مختلف روی تلویزیون را انتخاب کنید. برای مثال اگر یک فلش USB را به تلویزیون وصل کرده باشید می توانید با زدن این دکمه و انتخاب گزینه USB، آن را روی تلویزیون اجرا کنید. به همین ترتیب امکان انتخاب ورودی های دیگر مانند HDMI و … با زدن این دکمه وجود دارد.

7. دکمه های کنترل تلویزیون های جدید سامسونگ

در تلویزیون های جدید سامسونگ تفاوت زیادی در طراحی ریموت دستگاه به چشم می خورد. در این مدل ها شاهد کاهش قابل توجه تعداد دکمه های کنترل تلویزیون سامسونگ هستیم، به نحوی که بسیاری از دکمه هایی که در ریموت های قبلی وجود داشتند، حذف شده اند. این دکمه ها هر کدام منوها و دسترسی های خاص و متنوعی را در اختیار کاربران قرار می دهد. 

بنابراین کاهش دکمه های ریموت تلویزیون سامسونگ به معنای کاهش قابلیت های آن نیست. البته این ریموت ها بیشتر مربوط به تلویزیون های اسمارت سامسونگ است که قابلیت ها و ویژگی های جدیدتری را در اختیار کاربران قرار می دهد. 

برای مثال با زدن کلید هوم روی این کنترل ها شما می توانید به ویژگی ها و دسترسی های هوشمند تلویزیون، مانند برنامه هایی که روی تلویزیون نصب است دسترسی یابید. دکمه های جهت، کلید انتخاب و دکمه بازگشت در این ریموت ها تقریبا همان قابلیت های قبلی را دارد. 

با زدن دکمه میکروفون روی ریموت تلویزیون می توانید از قابلیت های صوتی دستگاه ( قابلیت های هوشمند صوتی ) استفاده کنید. دکمه اعداد روی این ریموت ها، جایگزین دکمه های اعداد ریموت های قدیمی شده است. با فشار دادن این دکمه، لیست کانال ها برای شما نمایش داده می شود.

این آموزش را از دست ندهید: منوی مخفی تلویزیون سامسونگ

8. تفاوت دکمه های صدا و کانال در ریموت های جدید

دو دکمه که تغییرات آنها بسیار قابل توجه است، دکمه های تغییر صدا و تغییر کانال هستند. دکمه های کنترل تلویزیون سامسونگ در مدل های قبلی برای هر یک از این قابلیت ها، دو دکمه مجزا داشت. اما در ریموت های جدید، دکمه های کانال و صدا تغییرات زیادی دارد و بسیار کوچکتر شده است. شما برای هر ویژگی تنها یک دکمه کوچک و باریک را مشاهده می کنید که می توانید آن را به سمت بالا یا پایین حرکت دهید. اگر دکمه صدا را رو به بالا فشار دهید، صدای تلویزیون زیادتر می شود. با فشار دادن آن به سمت پایین، صدای تلویزیون کم می شود. 

اگر بخواهید به میانبرها دسترسی داشته باشید، باید این دکمه را برای چند ثانیه فشار دهید. درست مانند دکمه های صدا، دکمه های تغییر کانال هم به همین شکل طراحی شده است و با فشردن آن به سمت بالا و پایین می توان بین کانال ها جا به جا شد. اگر این دکمه را برای چند ثانیه نگه دارید، وارد منوی راهنمای تلویزیون سامسونگ می شوید.

آموزش استفاده از کنترل تلویزیون

9. دکمه google assistant

در ریموت های جدید تلویزیون سامسونگ یا بهتر است بگوییم کنترل تلویزیون های اسمارت سامسونگ، یک دکمه دیگر هم به دکمه های کنترل تلویزیون سامسونگ اضافه شده که دکمه google assistant است. این گزینه امکان دسترسی به دستیار صوتی گوگل را به کاربران می دهد. در نتیجه با فشار دادن این دکمه می توان به دستیار صوتی گوگل دسترسی داشت.

4/5 (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *