اشتراک گذاری

روش شستن کتانی در ماشین لباسشویی

در این مقاله قصد داریم نحوه شستن کتانی در ماشین لباسشویی را به طور کامل و مرحله به مرحله آموزش دهیم. شستشوی کفش ‌های کتانی کثیف و بدبو با ماشین باعث می ‌شود همه آلودگی‌ های آن از بین برود. البته ممکن است به علت ناآگاهی شما این کار به قیمت خراب شدن دستگاه تمام ‌شود.

در این حالت مجبور می‌ شوید هزینه زیادی را بابت تعمیر ماشین لباسشویی خود بپردازید. به همین دلیل در ادامه روش شستن کتانی در لباسشویی را مفصلا شرح داده ایم. با مطالعه این راهنما ضمن حفظ سلامت دستگاه خود می توانید یک کفش پاکیزه داشته باشید.

شستن کتانی در ماشین لباسشویی

مراحل شستن کتانی در ماشین لباسشویی

قبل از این که به مراحل شستن کتانی در ماشین لباسشویی بپردازیم، لازم است بدانید که هر کفشی برای شستشو در لباسشویی مناسب نیست. برای مثال اگر جنس کفش از چرم یا فوم باشد، لایه های آن تحت تاثیر مواد شوینده از بین می رود. علاوه بر آن به هنگام اجرای چرخه شستشو نباید از مواد سفید کننده یا شوینده‌ های خیلی قوی استفاده نمایید. پس از در نظر گرفتن این موارد می ‌توانید مراحل شستشو را به صورت زیر طی کنید:

مرحله اول: آماده‌ کردن کتانی

پیش از این که کتانی‌ های خود را داخل ماشین لباسشویی بیندازید، باید حتما آمادگی ‌های لازم را انجام دهید. در وهله اول بندهای کفش را باز کنید. سپس گرد و خاک انباشته شده روی آن را تمیز نمایید. اگر کتانی ‌ها بیش از حد کثیف هستند، می ‌توانید از یک مسواک کمک بگیرید. با استفاده از مسواک گل ‌های خشک شده در رویه و زیره کفش را به دقت پاک کنید.

مرحله دوم: انتخاب کردن برنامه شستشوی مناسب

در گام بعدی باید برنامه شستشوی مناسبی را برای تمیز کردن کفش ها برگزینید. کارشناسان نمایندگی سامسونگ توصیه می‌ کنند از برنامه‌ های شستشوی ملایم استفاده نمایید. زیرا در این حالت کتانی کمتر در معرض اصطکاک و ضربه قرار می‌ گیرد. بنابراین احتمال خرابی و پارگی آن به میزان زیادی کاهش می ‌یابد. اگر دستگاه شما دارای قابلیت انتخاب نوع آب نیز می‌ باشد، بهتر است برای شستن کتانی در ماشین لباسشویی گزینه آب سرد را انتخاب کنید.

مرحله سوم: استفاده از محافظ کفش

اکنون زمان آن رسیده که کتانی خود را در برابر ضربات احتمالی محافظت کنید. به این منظور کفش را داخل یک تکه پارچه یا حوله بپیچید و درون مخزن لباسشویی بگذارید. بهتر است محافظی را انتخاب کنید که دیگر به آن نیازی ندارید. برای مثال می ‌توانید از تیشرت ‌ها یا بلوزهای کهنه خود استفاده نمایید. ناگفته نماند اگر کفش‌ ها بیش از حد کثیف هستند، پیچیدن آن در حوله گزینه مناسبی نیست.

مرحله چهارم: استفاده از کیسه محافظ

همان طور که قبلاً گفته شد، باید قبل از آغاز شستشوی کتانی بندهای آن را جدا کنید. می‌ توانید بندها را داخل کیسه ‌های محافظ کوچک قرار دهید. این کیسه ها برای شستشوی وسایل کوچک تولید می ‌شوند و با قیمت مناسبی قابل تهیه هستند. گذاشتن بندها در داخل کیسه محافظ سبب می گردد بند کفش به جایی گیر نکند و آلودگی ‌های آن به خوبی تمیز شود.

مرحله پنجم: انتخاب حجم مناسب مواد شوینده

برای شستن کتانی در ماشین لباسشویی نیاز به شوینده خاصی ندارید. شوینده‌ های معمولی موجود در بازار مصرف نیاز شما را در این زمینه برطرف می کنند. البته توجه داشته باشید که بیش از حد از پودر یا مایع شوینده استفاده ننمایید. چون تولید زیاد کف باعث می‌ شود تا شستشوی کفش ‌ها به خوبی انجام نگیرد. علاوه بر آن این نکته را در نظر بگیرید که همراه با کفش لباس‌ های دیگری را داخل ماشین نریزید. چون با این کار احتمال دارد مشکلاتی همچون رنگ‌ گیری به وجود بیاید.

مرحله ششم : انتخاب خشک‌ کننده مناسب

بعد از این که شستن کتانی در لباسشویی به اتمام رسید، کفش ‌ها را از دستگاه خارج کنید. سپس آن ها را در مقابل یک پنکه روشن قرار دهید تا کاملا خشک شوند. در صورتی که به پنکه دسترسی ندارید، کتانی ‌های خود را در فضای آزاد و در معرض وزش باد بگذارید. برای این که باد بتواند قسمت ‌های داخلی کفش را نیز خشک کند، آن ها را وارونه قرار دهید. با این کار هوا در تمام قسمت‌ های کفش جریان پیدا می کند و سریع تر خشک می شود.

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *