اشتراک گذاری

شارژ نشدن موبایل سامسونگ

شارژ نشدن موبایل سامسونگ یکی از بدترین اتفاقاتی است که ممکن است برای کاربران این گوشی‌ها بیفتد. شارژ نشدن گوشی به معنای عدم تغذیه دستگاه و عدم امکان کار با آن است. بدیهی است دستگاهی که انرژی مورد نیاز خود را دریافت نکند قادر به برقراری تماس، ارسال پیام، اتصال به شبکه‌های اینترنتی و … را نخواهد داشت. خوشبختانه اشکالات مرتبط با خرابی شارژ گوشی، هم با تعمیر قطعات مرتبط و هم با تعویض قطعات قابل رفع شدن آن است.

در شدیدترین حالت، مشکل شارژ نشدن موبایل Samsung نیاز به تعویض باتری خواهد داشت که این کار هم در صورت وجود یک نمونه اورجینال و شرکتی کار چندان دشواری نیست. مهم‌ترین نکته در ارتباط با تمامی اینها، دریافت خدمات مرتبط رفع مشکل شارژ نشدن موبایل سامسونگ از یک مرکز مجاز و استاندارد است. نمایندگی سامسونگ، یکی از برترین مراکز ارائه‌دهنده دهنده خدمات مرتبط با تعمیر و تعویض قطعات گوشی‌های سامسونگ است که در این راه برخودار از پیشرفته‌ترین تجهیزات و خبره‌ترین کارشناسان است.

شارژ نشدن موبایل سامسونگ

بررسی علل شارژ نشدن موبایل سامسونگ و رفع آن

اصلی ترین دلایل خاموش شدن گوشی عبارتند از: 

  1. خرابی سوکت یو اس بی موبایل سامسونگ
  2. ایراد در کابل گوشی
  3. ررعایت نکردن اصول ایمنی استفاده از موبایل
  4. وجود گرد و غبار در گوشی سامسونگ
  5. خرابی آداپتور موبایل سامسونگ
  6. کالیبره نبودن باتری موبایل
  7. خرابی باتری گوشی سامسونگ

در ادامه درمورد هریک از این دلایل صحبت خواهیم کرد.

خرابی پورت ‌یواس‌بی (USB)

نخستین علت احتمالی شارژ نشدن گوشی سامسونگ، خرابی پورت یواس‌بی دستگاه موبایل است. اگر ترس از خرابی دستگاه ندارید خودتان دست به کار شوید و یک تعمیر سخت‌افزاری جزیی انجام دهید. انجام این دستکاری، جهت برقراری تماس و از میان برداشتن فاصله ای است که میان سطح فلزی درون پورت USB و شارژر میکرو USB وجود دارد. غالب اشکالات شارژ نشدن موبایل سامسونگ با این تعمیر جزیی برطرف می گردند.

پیش از هر چیز ابتدا گوشی خود را خاموش نمایید و در صورت امکان باتری را از آن خارج کنید. از یک شی کوچک مانند خلال دندان استفاده کنید تا زائده درون پورت USB گوشی خود را کمی جا ‌به‌ جا کنید. برای انجام این کار دقت و حوصله به خرج دهید. مجدداً باتری را وارد دستگاه نمایید و شارژر را وصل کنید.

خدمات تخصصی نمایندگی سامسونگ: تعمیر پورت شارژ موبایل

خرابی کابل دستگاه

دومین علت شارژ نشدن موبایل سامسونگ را می توان خرابی کابل دستگاه به شمار آورد. تجربیات کارشناسان ما در نمایندگی سامسونگ حاکی از آن است که درصد خرابی آداپتور شارژ در این دستگاه بسیار کمتر از کابل آن است. به عبارتی دیگر منبع یا آداپتور شارژری که آن را به پریز متصل می‌کنیم کمتر دچار مشکل می‌شود. در این میان امکان خرابی کابل دستگاه بسیار بیشتر است از همین رو می بایست بررسی های لازم جهت تأیید خرابی آن انجام شود. آسان‌ترین روش تشخیص خرابی کابل، تعویض آن است.

اگر کابل تعویضی به درستی عمل کرد مشخص می‌شود که کابل اورجینال دارای مشکل بوده است، در غیر اینصورت منشا مشکل از جای دیگری خواهد بود. در صورتی که قصد تعویض کابل یا شارژر را دارید از خرید نوع استاندارد و شرکتی آن مطمئن شوید، زیرا فروشگاه های مجازی موجود در اینترنت مالامال از محصولاتی هستند که نوع فیک و تقلبی هر محصول را به فروش می رسانند.

رعایت نکردن ایمنی

سومین دلیل شارژ نشدن موبایل سامسونگ عدم رعایت نکات ایمنی و بایسته در حین شارژ است. در حین شارژ موبایل سامسونگ به این موارد دقت کنید:

1. گوشی خود را در نزدیکی آب و یا در فضای بیش از اندازه گرم یا مرطوب شارژ نکنید.

2. گوشی را بیش اندازه یا به اصطلاح اُور شارژ نکنید (over-charge).

3. شارژ گوشی برای ساعات طولانی خطرناک است و ممکن است منجر به انفجار باتری یا آسیب رسانی به دستگاه شود.

این مقاله را از دست ندهید: افزایش ظرفیت باتری موبایل

وجود گردوغبار بیش از اندازه در دستگاه

وجود گردوغبار بیش از اندازه در پورت USB دستگاه، دومین علت احتمالی است که ممکن است مانع از شارژ شدن موبایل سامسونگ گردد. این اتفاق به ویژه ممکن است برای گوشی هایی بیفتد که در جیب های لباس یا مکان های پرز دار و پر گردوغبار قرار می گیرند.جهت رفع گردوغبار و آلودگی های ایجاد شده در دستگاه می توانید از یک قوطی هوا فشرده یا هر چیز دیگری که با استفاده از کمپرس هوا بتواند گرد و غبار پورت شارژر دستگاه را خارج کند، استفاده نمایید.

خرابی آداپتور

در صورتی که از صحت کابل دستگاه سامسونگ خود مطمئن هستید بهتر است در گام بعدی از صحت آداپتور شارژر خود نیز مطمئن گردید. اگر آداپتور شما قابلیت جدا شدن از کابل شارژر را دارد آداپتور دیگری را امتحان کنید. این احتمال وجود دارد که آداپتور دستگاه به دلیل دفعات بالای وصل و جداسازی کابل، شل یا خراب شده باشد. جهت اطمینان بیشتر می توان عملکرد ترکیب کابل و آداپتور را بر روی یک دستگاه دیگر تست کرد. تمامی سرویس‌های تخصصی مرتبط با رفع این اشکال با حضور در نمایندگی سامسونگ قابل دریافت است.

نیاز به کالیبره (calibrate) کردن باتری

ششمین علت شارژ نشدن موبایل سامسونگ نیاز باتری دستگاه به کالیبره کردن است. در چنین وضعیتی دستگاه عددی را در باب شارژ نشان می دهد که عدد واقعی شارژ نیست. در چنین مواردی کالیبره کردن باتری جهت نمایش عدد صحیح شارژ ضروری است.

خرابی باتری و یا پایان عمر مفید آن

هفتمین دلیل شارژ نشدن موبایل سامسونگ را می توان خرابی باتری گوشی و یا پایان عمر مفید آن دانست. باتری‌ها دوام مادام‌العمر ندارند و پس از گذشت عمر مفیدشان، برای نگه داشتن شارژ دچار مشکل می‌شوند. اگر عمر باتری شما بیش از ۲ سال است و در حال حاضر برای شارژ دستگاه با مشکل مواجه شده است، احتمال نزدیک شدن به پایان عمر آن وجود دارد. برخی از باتری‌های معیوب به راحتی قابل تشخیص هستند زیرا متورم می‌شوند و یا مایعی از آن‌ها نشت می‌کند.

اگر علائمی از این قبیل در ظاهر دستگاه مشخص نیست کاور پشت گوشی خود را برداشته و باتری را از نزدیک بررسی کنید. اگر نیم توانید باتری دستگاه قابل را از آن جدا کنید می‌توانید دستگاه را به پشت بر روی سطحی صاف قرار دهید و آن را بچرخانید. این کار به شما کمک می کند تا در صورت وجود برآمدگی آنرا تشخیص دهید زیرا برآمدگی دستگاه مانع از چرخش صحیح آن خواهد شد. در صورت شک داشتن به متورم بودن و یا نشت باتری، به نمایندگی سامسونگ مراجعه کنید و باتری جایگزین مناسبی را خریداری نمایید.

خدمات تخصصی نمایندگی سامسونگ: تعویض باتری موبایل سامسونگ

نمایندگی گوشی سامسونگ

نمایندگی گوشی سامسونگ ارائه دهنده تخصصی ترین خدمات مرتبط با تعمیر، ترمیم، فروش، بهسازی، ارتقاء و بازیابی اطلاعات گوشی های سامسونگ است. دارندگان کلیه گوشی های سامسونگ صرف نظر از مدل و سری دستگاه خویش می توانند به نمایندگی تعمیر موبایل سامسونگ مراجعه نمایند و تخصصی ترین تعمیرات مرتبط با این دستگاه را دریافت نمایند.

نمایندگی گوشی سامسونگ کادری متخصص و کارآمد از برترین تعمیرکاران این حوزه را به همکاری فراخوانده تا شما هموطنان گرامی با یک بار مراجعه به این مرکز، بتوانید ضمن دریافت سرویس مورد نیاز، هرگونه عیب و نقص موجود در موبایل های خود را – اعم از نواقص سخت افزاری و نرم افزاری- تعمیر و رفع کنید و از مراجعه به مراکز دیگر بی‌نیاز باشید. سرویس‌های تخصصی مرتبط با فروش گوشی‌های سامسونگ نیز با حضور در فروشگاه مرکزی سامسونگ قابل دریافت است.

3.3/5 (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *