اشتراک گذاری

رفع مشکلات آنتن دهی گوشی سامسونگ

مشکلات آنتن ‌دهی می‌ توانند در هر تلفن همراهی ایجاد شوند و گوشی‌ های سامسونگ نیز از این قاعده مستثنی نیستند. روش های مختلفی برای رفع مشکلات آنتن دهی گوشی سامسونگ  وجود دارند. از جمله این روش ها می توان به بررسی موقعیت جغرافیایی، راه اندازی مجدد گوشی تلفن همراه، بروزرسانی تنظیمات شبکه، بررسی بروزرسانی های نرم افزاری و تست سیم کارت اشاره کرد. در این مقاله، به روش‌ های شناسایی و حل مشکلات آنتن دهی در گوشی‌ های سامسونگ می پردازیم و به صورت تخصصی این موارد را مورد بررسی قرار می دهیم. چنانچه موارد مقاله کارساز نبودند، تکنسین تعمیر موبایل باید ماژول های مربوط به آنتن را بررسی کند.

مشکلات آنتن دهی گوشی سامسونگ

آموزش رفع مشکلات آنتن دهی گوشی سامسونگ

1. بررسی موقعیت جغرافیایی

ابتدا، موقعیت جغرافیایی خود را بررسی کنید. اگر در منطقه‌ ای با پوشش شبکه ضعیف هستید، ممکن است این موضوع علت اصلی مشکل آنتن دهی باشد. امتحان کردن مکان‌ های مختلف می‌ تواند به شما کمک کند تا بفهمید آیا مشکل از پوشش شبکه است.

2. راه ‌اندازی مجدد گوشی

گاهی اوقات، یک راه‌ اندازی مجدد ساده می ‌تواند مشکلات مربوط به شبکه را حل کند. این کار به گوشی اجازه می ‌دهد تا دوباره با شبکه هماهنگ شود. ساده ‌ترین و اغلب مؤثرترین راه برای حل مشکل عدم خدمات یا مشکل سیگنال در یک گوشی اندرویدی یا سامسونگ، راه‌ اندازی مجدد آن است. این کار هرگونه فرآیندهایی که ممکن است با عملکرد دستگاه شما تداخل داشته باشند را بازنشانی می ‌کند. برای انجام این راهکار مراحل زیر را مورد بررسی قرار دهید:

  • ابتدا دستگاه خود را خاموش کنید.
  • پس از خاموش شدن گوشی، ۳۰ ثانیه صبر کنید و سپس آن را روشن کنید.
  • پس از راه‌اندازی مجدد، بررسی کنید که آیا این کار مشکل را حل کرد.

3. بروزرسانی تنظیمات شبکه

برای رفع مشکلات آنتن دهی گوشی سامسونگ از طریق مشکل بروزرسانی تنظیمات شبکه، ابتدا وارد تنظیمات گوشی شوید و گزینه ‌های شبکه موبایل را بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که روی حالت اتوماتیک تنظیم شده باشد، تا گوشی بتواند به بهترین شبکه موجود متصل شود.

4. بررسی بروزرسانی ‌های نرم ‌افزاری

اطمینان حاصل کنید که سیستم ‌عامل گوشی شما بروز است. گاهی اوقات، بروزرسانی ‌های نرم‌ افزاری می‌ توانند شامل بهبودهایی برای عملکرد شبکه باشند.

5. تست سیم کارت

اگر مشکل آنتن دهی ادامه دارد، امکان دارد سیم کارت خراب باشد. سیم کارت را در یک دستگاه دیگر تست کنید یا با اپراتور خود تماس بگیرید برای دریافت یک کارت جدید، همچنین می توانید جهت بررسی تخصصی به صورت حضوری به نمایندگی اپراتور همراه خود مراجعه نمایید. داده ‌ها در سیم کارت شناسایی مشترک شما، یک آدرس برای یافتن شبکه به تلفن شما می ‌دهد. ممکن است دستگاه شما دچار ضربه خوردگی شده باشد و کارت خود را جابجا کرده باشید. برای بررسی دقیق تر این روش جهت رفع مشکلات آنتن دهی گوشی سامسونگ طبق مراحل زیر اقدام نمایید:

  • ابتدا گوشی خود را خاموش کنید.
  • سیم کارت را با استفاده از ابزار خروجی یا سنجاق کاغذ بیرون بیاورید و هر گونه ذرات گرد و غبار که ممکن است با کارت تداخل داشته باشند را پاک کنید. برای خارج کردن سیم کارت از دستگاه خود می توانید از دفترچه راهنمای دستگاه نیز کمک بگیرید
  • سیم کارت خود را دوباره وارد کنید تا به درستی جایگزین شود.
  • دستگاه خود را روشن کنید و ببینید آیا این کار مشکل را حل می ‌کند.

6. تنظیمات شبکه

در برخی موارد، ریست کردن تنظیمات شبکه می ‌تواند مفید باشد. این کار تمام تنظیمات شبکه موجود در گوشی را به حالت پیش ‌فرض باز می‌گرداند.

آنتن دهی گوشی

7. گوشی خود را به تنظیمات کارخانه بازگردانید

بازگرداندن گوشی خود به تنظیمات کارخانه، فرایندی که تمام داده‌ های شخصی شما را از دستگاه پاک می ‌کند. از جمله اطلاعاتی ممکن است بعد از انجام بازنشانی کارخانه پاک شوند می توان به  برنامه‌ ها، رمزها، عکس‌ ها و ویدیو ها اشاره کرد. بازنشانی کارخانه بیشتر مشکلات نرم‌ افزاری را اصلاح می ‌کند. اما پیش از اینکه این گزینه را امتحان کنید، اطمینان حاصل کنید که داده‌ های خود را پشتیبان‌ گیری کنید. اگر این کار را انجام ندهید، ممکن است آن‌ ها را از دست بدهید. پس از انجام این کار، مراحل دقیق موجود در راهنمای ما برای نحوه بازنشانی کارخانه گوشی سامسونگ یا سایر تلفن‌های اندرویدی را دنبال کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر بخوانید: روشن نشدن گوشی 

8. به صورت دستی ارائه‌ دهندگان شبکه خود را انتخاب کنید

ممکن است دستگاه شما در یافتن شبکه خود مشکل داشته باشد و شما نیاز به انتخاب آن داشته باشید. برای انجام این اقدام جهت رفع مشکلات آنتن دهی گوشی سامسونگ طبق مراحل زیر پیش بروید:

به تنظیمات > اتصالات > شبکه‌های موبایل > اپراتورهای شبکه بروید. لیستی از ارائه ‌دهندگان شبکه باید نمایش داده شود. خود را انتخاب کنید و ببینید آیا این کار مشکل شما را حل می‌ کند.

تقویت آنتن دهی موبایل

9. استفاده از حالت هواپیما

قرار دادن گوشی در حالت هواپیما برای چند ثانیه و سپس خارج کردن آن از این حالت، می ‌تواند به گوشی اجازه دهد تا دوباره اتصال شبکه را برقرار کند. سعی کنید به صورت دستی به ارائه ‌دهنده خدمات شبکه خود وصل شوید. تنها کاری که نیاز است انجام دهید این است که حالت هواپیما را روشن و سپس دوباره خاموش کنید تا ارتباط مجدد برقرار شود. این کار دستگاه را در صورت از دست دادن اتصال به برج سیگنال بازنشانی می‌ کند. 

برای انجام این کار، کافی است از بالای صفحه خانه خود به پایین بکشید تا تنظیمات سریع نمایش داده شود و روی حالت هواپیما ضربه بزنید تا آن را روشن کنید، سپس دوباره ضربه بزنید تا خاموش شود. مشکلات آنتن ‌دهی در گوشی‌ های سامسونگ می‌ توانند ناامید کننده باشند، اما با دنبال کردن گام‌ های بالا، اکثر این مشکلات قابل حل هستند. اگر پس از انجام این اقدامات، همچنان با مشکل مواجه هستید، ممکن است نیاز به مراجعه به یک متخصص یا تعویض گوشی داشته باشید.

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *