اشتراک گذاری

علت از کار افتادن پورت HDMI تلویزیون سامسونگ چیست؟

پورت HDMI به عنوان یک رابط چند رسانه ای فوق العاده، نقش انتقال تصاویر و صوت با کیفیت بسیار بالا به تلویزیون ها را بازی می کند. به همین دلیل است که کاربران برای تماشای محتوای تصویری در نمایشگر بزرگ تلویزیون، دیوایس هایی مانند موبایل، تبلت و لپ تاپ را با استفاده از کابل HDMI به تلویزیون وصل می کنند. اما گاهی اوقات مشکلاتی مانند از کار افتادن پورت HDMI تلویزیون سامسونگ دست و پای کاربران را می بندد. اگر شما هم با چنین مشکلی مواجه شده اید و دوست دارید هر چه سریع تر آن را برطرف کنید، ادامه این مطلب را از دست ندهید.

علت از کار افتادن پورت HDMI تلویزیون سامسونگ

دلایل از کار افتادن پورت HDMI تلویزیون سامسونگ

غیرفعال بودن تنظیمات اتصال HDMI در دستگاه موردنظر

اول از همه مطمئن شوید که کابل HDMI از هر دو طرف محکم متصل شده باشد؛ چراکه ممکن است کابل HDMI گاهی اوقات از جای خود خارج شده باشد و دلیل اصلی از کار افتادن پورت HDMI تلویزیون سامسونگ همین باشد. از طرفی امکان دارد در دستگاه مورد نظرتان که تصمیم دارید آن را با این کابل به تلویزیون وصل کنید، تنظیمات HDMI را فعال نکرده باشید. به همین دلیل بهتر است در دستگاه مورد نظر از بخش تنظیمات به Display Entries رفته و گزینه HDMI Connection را فعال کنید.

این مطلب کاربردی را از دست ندهید: علت قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون سامسونگ چیست؟

بروز اشکالات موقتی سخت افزاری یا نرم افزاری

گاهی اوقات ممکن است بروز یکسری اختلالات جزئی سخت افزاری یا نرم افزاری موجب از کار افتادن پورت HDMI تلویزیون سامسونگ شود. در این شرایط ریست تلویزیون بهترین راه است. برای ریست تلویزیون تنها کافیست که این دستگاه را خاموش کرده و سیم برق آن را از پریز برق جدا کرده و بعد از چند دقیقه، دو شاخه تلویزیون را به پریز برق متصل کنید و آن را روشن کنید. حتی می توانید این کار را با دستگاهی که تصمیم دارید آن را با کابل HDMI به تلویزیون وصل کنید نیز انجام دهید. برای مثال اگر قرار است لپ تاپ، تبلت یا موبایل خود را به تلویزیون وصل کنید یک بار دستگاه مورد نظر خود را ریستارت کنید.

بروز مشکل سخت افزاری در ورودی HDMI

روی تلویزیون دو یا سه ورودی HDMI تعبیه شده است. از آن جایی که ممکن است آن ورودی HDMI که کابل HDMI را به آن متصل کرده اید، دچار مشکل سخت افزاری شده باشد بهتر است کابل HDMI را بر روی ورودی دیگری امتحان کنید. اگر دستگاهی که قرار است آن را با کابل HDMI به تلویزیون وصل کنید نیز بیش از یک پورت HDMI دارد بهتر است همین تست را بر روی آن هم انجام دهید. اینگونه اگر سایر ورودی های HDMI بدون هیچ مشکلی کار کنند، می توانید تشخیص دهید که دلیل اصلی از کار افتادن پورت HDMI تلویزیون سامسونگ، بروز مشکل سخت افزاری در آن است. در این صورت بهتر است عیب یابی تلویزیون خود را به نمایندگی تعمیرات تلویزیون سامسونگ بسپارید تا تکنسین های این مرکز اگر پورت HDMI تلویزیون مشکل سخت افزاری داشت آن را تعمیر یا تعویض کنند.

عدم بروزرسانی سیستم عامل تلویزیون

فراموش نکنید که بروزرسانی سیستم عامل تلویزیون می تواند مشکلات جزئی سخت افزاری و نرم افزاری که برای این دستگاه به وجود می آید را برطرف کند. با این وجود اگر مدت ها است که سیستم عامل تلویزیون خود را آپدیت نکرده اید، امکان دارد همین مسئله علت اصلی از کار افتادن پورت HDMI تلویزیون سامسونگ باشد. به همین دلیل به شما پیشنهاد می کنیم که اگر با این مشکل در تلویزیون سامسونگ مواجه شدید حتما یک بار سیستم عامل آن را آپدیت کنید.

5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *