اشتراک گذاری

تعمیر مادربرد لپ تاپ سامسونگ

تعمیر مادربرد لپ تاپ سامسونگ از جمله خدمات تخصصی نمایندگی این مرکز به کاربران می باشد. با توجه به اهمیت مادربرد در لپ تاپ های امروزی، بدیهی است این قطعه، آسیب ها و تعمیرات آن باید مورد بررسی قرار گیرند. لذا تصمیم گرفتیم در این مطلب، به بررسی موارد ذکر شده بپردازیم. لازم است بدانید که خرابی مادربرد و بخش های مختلف آن می تواند روی عملکرد کلی دستگاه شما تاثیر گذاشته و آن را مختل نماید. با ما همراه باشید تا با نکات کلی در خصوص تعمیر مادربرد لپ تاپ سامسونگ بیشتر آشنا شوید.

تعمیر مادربرد لپ تاپ سامسونگ

نکاتی پیرامون تعمیر مادربرد لپ تاپ سامسونگ

  • استفاده از ابزارآلات مدرن جهت تعمیر مادربرد
  • عیب یابی درست و تشخیص صحیح خرابی قطعه
  • آشنایی با اختلالات مادربرد
  • آشنایی با نشانه های خرابی مادربرد
  • استفاده از قطعات اورجینال جهت تعویض مادربرد

دلایل خرابی مادربرد لپ تاپ سامسونگ

ایجاد اختلال و نقص در مادربرد لپ تاپ، مشکلی است که به دلایل مختلف می تواند برای کاربران پیش بیاید. در ادامه به تشریح چند مورد از این دلایل می پردازیم که در تعمیر مادربرد لپ تاپ سامسونگ مورد توجه قرار می گیرند خواهیم پرداخت.

1. جریان زدگی

چنانچه یک وسیله ی جانبی به مادربرد لپ تاپ خود وصل کنید که به توانی بیش از اندازه ی استاندارد ارائه شده توسط درگاه اتصال نیاز داشته باشد، خطر خرابی مادر برد، دستگاه شما را تهدید می کند. همچنین وجود اختلال در آن وسیله ی جانبی می تواند از دلایل دیگر این اتفاق باشد. در صورت بروز چنین مشکلی، لازم است که هرچه سریع تر نسبت به تعمیر مادربرد لپ تاپ سامسونگ خود اقدام نمایید.

2. ایرادات مربوط به شیارهای گسترش

اتصال اشتباهی سوکت مودم به پریز برق، سوختن کارت مودم و شیار PCI را به همراه دارد.البته نصب نادرست کارت PCI و نیز جا به جا کردن کارت در هنگام روشن بودن سیستم هم می تواند عامل دیگری در ایجاد این مشکل و در نتیجه آسیب مادربرد باشد. در این حالت نیز نیاز به تعمیر تخصصی مادربرد لپ تاپ سامسونگ می باشد.

3. سوختن چیپ ست

سوختن چیپ ست می تواند موجب آسیب رسیدن به مادربرد لپ تاپ شود. استفاده از منابع تغذیه ی غیر استاندارد و یا غیر متناسب با لپ تاپ را می توان جزء اصلی ترین دلایل بروز این مشکل دانست. علاوه بر این، اتصال وسایل جانبی به درگاه های IEE1394,USB و شیارهای گسترش هم در صدمه زدن به چیپ ست بی تاثیر نیستند؛ در چنین حالتی تعمیر مادربرد لپ تاپ سامسونگ، نیازمند اقدامات تخصصی می باشد. با مراجعه به یک مرکز مجاز، این خدمات را دریافت نمایید.

4. مشکلات حالت خازن

یکی از دلایل خرابی مادربرد، مربوط به خازن این قطعه می باشد. این مشکل که به خازن های الکترولیت مربوط است، معمولا ناشی از نوسانات جریان برق و یا نوسانات خروجی منابع تغذیه می باشد. نشانه ی اصلی آن پدید آمدن برآمدگیهایی در پوسته خارجی خازن است همراه با  سولفاته شدن مواد داخل خازن. در این شرایط، ضمن ترمیم و یا تعویض خازن، تعمیر مادربرد لپ تاپ سامسونگ حاصل خواهد شد.

واحد تعمیر لپ تاپ سامسونگ

کلیه ی امور مربوط به تعمیر مادربرد لپ تاپ سامسونگ در واحدی تخصصی انجام می گردد. کارشناسان با تجربه ای در این واحد، با استفاده از ابزار پیشرفته و قطعات یدکی درجه یک، اقدام به ترمیم این بخش حساس لپ تاپ می نمایند. تکنسین های واحد تعمیر لپ تاپ سامسونگ ، کارشناسانی دوره دیده هستند که از سال ها تجربه در زمینه ی تعمیرات انواع لپ تاپ بهره مند می باشند. این افراد، ضمن تسلط کامل بر قطعات داخلی و خارجی لپ تاپ، توانایی تعمیر انواع مادربرد لپ تاپ سامسونگ را در بالا ترین سطح کیفی دارا می باشند.

نمایندگی سامسونگ و واحدهای تعمیرات سامسونگ

نمایندگی سامسونگ ، فروش و تعمیرات محصولات سامسونگ را انجام می دهد. این مرکز، به منظور ارتقاء سطح کیفی خدمات خود در بخش تعمیرات، اقدام به راه اندازی واحدهای مجزا برای تعمیر محصولات سامسونگ نموده است. در این واحدها، متخصصین زبده با استفاده از تجهیزات پیشرفته، به ترمیم و تعمیر محصولات این شرکت می پردازند. همچنین در بخش فروش نمایندگی سامسونگ، کارشناسان فروشی حضور دارند که شما را در مورد محصول مورد نظرتان، به صورت تخصصی، راهنمایی می کنند؛ لذا می توانید خریدی مطمئن داشته باشید. در این بخش لازم می دانیم به معرفی واحد های تعمیرات سامسونگ بپردازیم.

در این قسمت، مقالات و خبرهای مربوط به شرکت سامسونگ و محصولاتش در اختیار شما قرار گرفته است.

امتیاز شما به این نوشته