اشتراک گذاری

چرا تاچ موبایل کار نمی کند ؟

تاچ لایه ای است که بین LCD و شیشه قرار می‌گیرد. به محض برخورد انگشتان کاربر با صفحه نمایش و انتخاب گزینه مورد نظر، تاچ این فرمان را به پردازشگر انتقال داده و آن را اجرا خواهد کرد. چرا تاچ موبایل کار نمی کند ؟ به طور کلی صفحه لمسی موبایل لایه شفاف و بسیار نازکی است که به عملیات کلیک کردن، زوم و انتخاب کردن روی دستگاه پاسخ می دهد. چنانچه این بخش از دستگاه از کار بیفتد، کاربر نمی تواند دستورات لازم را در گوشی اجرا کرده و یا میان گزینه ها حرکت کند. البته گاهی ممکن است تاچ با کندی به دستورات کاربر پاسخ دهد.

در این شرایط پس از لمس انگشتان با صفحه نمایش، گزینه انتخاب شده پس از تأخیر چند ثانیه ای فعال می شود. در جواب به سوال چرا تاچ موبایل کار نمی کند ؟ می‌توان گفت که به دلیل وجود اشکالات سخت افزاری یا نرم افزاری در دستگاه اتفاق میفتد. برای رفع این اشکال نیاز است تا بخش‌های مرتبط با تاچ بررسی شده و اشکالات مشاهده شده در این بخش برطرف گردد. اگر گوشی شما نیز در طول روزهای اخیر دچار ناکارامدی در بخش تاچ شده است می‌توانید جهت دریافت خدمات مرتبط با این بخش به نمایندگی تعمیرات گوشی سامسونگ مرکز سخت افزار ایران مراجعه نمایید. در بخش‌های آتی  پاسخ دقیق تر ” چرا تاچ موبایل کار نمی کند ؟ ” و علل کار نکردن تاچ موبایل و شیوه رفع این اشکال شرح داده خواهد شد.

چرا تاچ موبایل کار نمی کند ؟

دلایل کار نکردن تاچ موبایل سامسونگ

کار نکردن و کند شدن تاچ گوشی می تواند ناشی از مشکلات نرم افزاری و یا سخت افزاری باشد. وارد شدن ضربه یا وجود مانع میان صفحه نمایش و انگشت شما می‌تواند یکی از دلایل کار نکردن تاچ موبایل باشد. اگر از گلس‌های محافظ شیشه استفاده می کنید، ممکن است وجود خط و خش بر روی آن، باعث کند شدن سرعت تاچ شده باشد.

از دلایل دیگر در رابطه با کار نکردن صفحه لمسی دستگاه می توان به پر شدن حافظه رم، اجرای برنامه های سنگین و ناسازگار با گوشی، کثیف بودن صفحه تاچ و داغ شدن دستگاه اشاره کرد. در صورتی که مشکل تاچ هیچ یک از این موارد نباشد پس چرا تاچ موبایل کار نمی کند ؟ ، احتمالاً کار نکردن تاچ موبایل به دلیل خرابی خود صفحه صفحه نمایش است.

رفع مشکل کار نکردن تاچ موبایل سامسونگ

رفع مشکل کار نکردن تاچ گوشی سامسونگ

برطرف کردن مشکل تاچ گوشی بستگی به عامل بروز این مشکل دارد. به عبارت دیگر برای رفع مشکل باید ابتدا علت این مشکل شناسایی شود. بسته به اینکه اشکال پیش آمده در تاچ، نرم افزاری باشد یا سخت افزاری، شیوه های رفع این مشکل متفاوت خواهد بود. به طور کلی برای رفع مشکل کار نکردن تاچ موبایل اقدامات زیر انجام می شود.

آزاد کردن فضای رم گوشی

پر بودن حافظه کش دستگاه یکی از دلایل اصلی کند شدن و کار نکردن تاچ گوشی می باشد. با استفاده از برنامه هایی نظیر Memory Booster یا Ram Optimizer می توانید به صورت اتوماتیک حافظه کش دستگاه خود را پاک کنید.

کالیبره کردن گوشی

در برخی از گوشی ها در بخش  Displayقسمتی برای کالیبره کردن صفحه نمایش وجود دارد. البته این قابلیت تنها برای برخی از مدل ها ارائه شده است. با ورود به این بخش و انتخاب کالیبره کردن (TouchScreen Tune) صفحه لمسی را کالیبره کرده و مشکلات آن را برطرف نمایید.

ریستارت کردن موبایل

ریستارت کردن گوشی می تواند در برخی از مواقع به رفع مشکل تاچ گوشی کمک کند. البته این راهکار در همه شرایط مؤثر نیست اما اگر مشکل تاچ ناشی از اجرای برنامه های سنگین و ناسازگار باشد، احتمالاً ری استارت کردن، مشکل دستگاه را برطرف کند. هنگامی که دستگاه ری استارت شود بسیاری از اپلیکیشن ها بسته می شوند و به این صورت فضای زیادی از حافظه رم نیز آزاد می گردد.

تعمیر تاچ موبایل

آخرین راهکار برای رفع مشکل کار نکردن و کند شدن تاچ گوشی، تعمیر آن است. تعمیر تاچ توسط تکنسین های باتجربه انجام می شود. برای تعمیر تاچ، بخش ال سی دی دستگاه باز شده و چنانچه امکان تعمیر تاچ آن وجود داشته باشد این کار با استفاده از دستگاه های پیشرفته انجام می شود در غیر این صورت، باید تاچ دستگاه تعویض شود.

تعویض گلس محافظ ال سی دی

خط و خش داشتن گلس محافظ و ترک خوردگی آن باعث می شود لمس دستگاه به خوبی کار نمی کند. در این شرایط با تعویض گلس، مشکل کار نکردن تاچ موبایل برطرف شده و سرعت آن نیز افزایش پیدا می کند. هنگام تعویض گلس حتماً صفحه نمایش را به خوبی تمیز کنید.

نمایندگی سامسونگ و واحد های تعمیرات سامسونگ

نمایندگی سامسونگ ، واحد های تعمیرات سامسونگ را به صورت مجزا راه اندازی کرده است . به این معنا که کاربران گوشی سامسونگ برای ریکاوری دستگاه خود باید به پارت مرتبط با گوشی مراجعه نمایند . نمایندگی سامسونگ با سرلوحه قرار دادن دوهدف مشتری مداری و احترام به حقوق کابران فعالیت مینماید . پروسه تعمیر در این مرکز با تکیه بر دانش مهندسین و با بکارگیری ابزارآلات تعمیر درجه یک انجام میشود . مهندسین نمایندگی سامسونگ پس از آزمونهای علمی برگزیده شده اند .

کیفیت خدمات بازیابی این مرکز از چنان کیفیتی برخوردار است که عرصه برای فعالیت دیگر تعمیرگاهها تنگ شده است . پرسنل مجرب ما با بردباری پاسخگوی این پرسش هستند که چرا تاچ موبایل کار نمیکند . ضمنا هزینه ریکاوری در این مرکز براساس نرخنامه مصوب اتحادیه از کاربران اخذ میگردد .

5/5 (1 امتیاز)