اشتراک گذاری

برفک یخچال

یکی از مشکلات مشاهده شده در یخچال ها –به ویژه یخچال‌های قدیمی-، مشکل برفک زدن بیش از حد است. اگر چه یخچال های جدید به گونه‌ای ساخته و طراحی شده‌اند که تولید برفک توسط آنها به حداقل میزان ممکن است، اما گاه به دلیل وجود برخی اشکالات، تولید برفک توسط آنها بیش از اندازه شده و درسرساز می‌شود. تولید برفک در یخچال‌های قدیمی مسئله‌ی ساده و پذیرفته شده‌ای بود اما در یخچال‌های امروزی، تولید برفک نشانه وجود اشکال در یخچال است. در صورت مشاهده برفک‌های بیش از اندازه در یخچال، نیاز است تا دستگاه توسط کارشناسان تعمیر بررسی گردد. در بخش‌های آتی نکاتی چند درباب روش یخ‌زدایی و زدودن برفک یخچال با شما کاربران گرامی به اشتراک گذاشته خواهد شد. در صورت نیاز به سرویس‌های تخصصی مرتبط با رفع این اشکال می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز تعمیر لوازم خانگی سامسونگ تماس بگیرید.

برفک یخچال

برفک یخچال به چه دلیل ایجاد می‌شود؟

به طور کلی وجود مقداری از برفک و یخ در هر یخچالی، حتی یخچال‌های بدون برفک، عادی است. آنچه که سبب ایجاد برفک و یخ در یخچال و فریزر می‌گردد، برخورد هوای گرم و مرطوب با سطح سرد و یخ است. در واقع ذرات آبی که به دلیل افزایش دما به بخار و گاز تبدیل شده اند در برخورد با یک سطح سرد و یخ به برفک تبدیل می شوند. اگر برفک یخچال ایجاد شده به حد آزاردهنده‌ای برسد، بهتر است با کارشناسان تعمیر یخچال سامسونگ تماس گرفته و جهت ثبت درخواست تعمیر در محل یخچال اقدام نمایید.

پیشگیری از برفک زدن یخچال

در ارتباط با برفک یخچال، توجه به برخی نکات می‌تواند مانع از تولید بیش از اندازه این ماده شود. برای مثال توصیه می‌شود یخچال در محیطی گرم و بسته نگهداری نشود. دیگر آنکه میان یخچال و دیوار یک فاصله‌ی 20 سانتی‌متری رعایت شود. این کار سبب تهویه صحیح هوای اطراف یخچال شده و مانع از افزایش دمای قطعات می‌گردد. مورد دیگری که می‌بایست رعایت شود عدم باز و بسته کردن‌های مکرر یخچال است. نکته‌ی آخر آنکه بار یخچال باید متناسب با اندازه یخچال باشد. افزایش بار بیشتر از حجم فضای داخلی یخچال، منجر به فشار زیاد به موتور و احتمال سوختن آن می شود.

عواملی چون خرابی ﻫﯿﺘﺮ ﺍﻟﻤﻨﺖ ﻧﻔﺮﺍﺳﺖ، خرابی ترﻣﻮﺩﯾﺴﮏ ﯾﺎ ﺗﺮﻣﻮﺳﺘﺎﺕ ﺣﺮﺍﺭﺗﯽ ﺩﺍﺧﻞ ﺍﻭﺍﭘﺮﺍﺗﻮﺭ ﻧﻔﺮﺍﺳﺖ، خرابی ترﻣﻮﻓﯿﻮﺯ ﯾﺎ ﻓﯿﻮﺯ ﺣﺮﺍﺭﺗﯽ ﮐﻪ ﺑﻪ ﺩﺍﺧﻞ ﺍﻭﺍﭘﺮﺍﺗﻮﺭ ﻧﻔﺮﺍﺳﺖ ﭼﺴﺒﯿﺪﻩ ﺍﺳﺖ، خرابی تاﯾﻤﺮ ﺩﯾﻔﺮﺍﺳﺖ ﯾﺎ ﺳﺎﻋﺖ ﺩﯾﻔﺮﺍﺳﺖ ﯾﺨﭽﺎﻝ ﻧﻔﺮﺍﺳﺖ، خرابی فن ﭘﺸﺖ ﺍﻭﺍﭘﺮﺍﺗﻮﺭ ﻧﻔﺮﺍﺳﺖ ﯾﺨﭽﺎﻝ ﻓﺮﯾﺰﺭ ﺑﺪﻭﻥ ﺑﺮﻓﮏ نیز می‌توانند سبب تولید برفک یخچال، در حجم زیاد شود. در صورتی که با رعایت تمامی این موارد همچنان شاهد وجود مشکل برفک یخچال هستید، توصیه می‌شود جهت بررسی تخصصی یخچال با یکی از کارشناسان تعمیر یخچال سامسونگ تماس بگیرید.

خدمات تخصصی نمایندگی سامسونگ: تعویض سنسور یخچال

روش‌های برفک زدایی یخچال

زدودن یخ یا همان دیفراست (برفک زدایی یخچال) و روش این کار تا حد زیادی بستگی به مدل یخچال دارد. به طور کلی برفک زدایی یخچال به دو صورت انجام می‌شود؛ روش نخست برای این کار برفک زدایی (دیفراست) دستی است. در روش برفک زدایی دستی شما باید دو شاخه یخچال خود را از برق بکشید و چند ساعتی منتظر بمانید تا برفک یخچال آب شود. پس از آب شدن برفک‌ها می‌توانید تمیز کردن داخل یخچال فریزر را شروع کرده و آن را کاملا خشک کنید. در صورتی که به هر دلیل عجله دارید می‌توانید پس از جدا کردن دوشاخه یخچال از برق، از سشوار کمک بگیرید و برفک یخچال را آب کنید. توجه داشته باشید که به هیچ عنوان نباید برای جدا کردن یخ از ابزار نوک تیزی مثل چاقو استفاده کنید.

روش دیگر موجود برای دیفراست، روش اتوماتیک است که توسط خود یخچال انجام می‌شود. در یخچال‌های امروزی، کار دیفراست به صورت اتوماتیک انجام می‌شود. برای این کار کافی است دکمه دیفراست فشار داده شود تا یخچال به صورت اتوماتیک خاموش شده و برفک زدایی به صورت خودکار انجام شود. در صورت نیاز به راهنمایی‌های بیشتر در این رابطه می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز تعمیر یخچال سامسونگ تماس بگیرید.

تعمیر مشکل برفک زدن یخچال

اگر در طول روزهای اخیر متوجه برفک زدن‌های بیش از اندازه یخچال فریزر خود شده‌اید، بهتر است در اسرع وقت با یکی از کارشناسان تعمیر یخچال، تماس گرفته و پس از شرح مشکل پیش آمده، درخواست تعمیر یخچال خود را مطرح نمایید. کارشناسان مرکز تعمیر لوازم خانگی بلافاصله پس از تماس شما و انجام هماهنگی‌های لازم در محل حضور یافته و اقدامات لازم جهت عیب‌یابی و تعمیر مشکل برفک یخچال را آغاز می‌نمایند. در صورت نیاز به راهنمایی‌های بیشتر در رابطه با این سرویس می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز تعمیرات لوازم خانگی سامسونگ تماس بگیرید.

مرکز تعمیر لوازم خانگی سامسونگ

مرکز تعمیرات لوازم خانگی سامسونگ در قیاس با سایر همکاران خود، یکی از با سابقه ترین و مجرب ترین مراکزی است که در حوزه تعمیرت سامسونگ مشغول به ارائه خدمات است. مرکز تعمیرات لوازم خانگی سامسونگ فعالیت خود را همزمان با ورود محصولات سامسونگ به کشور، آغاز کرد و تمرکز خود را بر جذب مهندسان کارآمد و متخصص در این حوزه گماشت. پس از چندی با بهره‌مندی از پرسنل فنی متخصص و حضور مهندسان و کارشناسان این حوزه این مرکز به عضویت رسمی اتحادیه فن‌آوران ایران درآمد و توانست اطمینان مشتریان خود را بیش از پیش به خود جلب کند. مدت‌هاست که نام محصولات سامسونگ با نمایندگی تعمیرات سامسونگ گره‌ خورده است و کاربران محصولات این شرکت در صورت بروز هرگونه نقص در دستگاه‌های خود، نخستین انتخابشان نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی سامسونگ است.

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *