اشتراک گذاری

تعمیر ترموستات کولرگازی سامسونگ

ترموستات، قطعه‌ای بکاررفته در کولرهای گازی سامسونگ و البته سایر کولرهای موجود در بازار است که وظیفه تنظیم دمای محیط را برعهده دارد. این قطعه با همکاری کمپرسور، دمای محیط را افزایش یا کاهش داده و آن را، به آنچه که مطلوب کاربر است، می‌رساند. این قطعه در صورت کاهش دمای محیط و سرد شدن هوا، جریان برق ورودی کمپرسور را قطع می‌کند تا از ادامه کار این قطعه و کاهش دما جلوگیری کند و بالعکس، در صورت افزایش دمای محیط، جریان برق ورودی کمپرسور را برقرار می‌کند تا  کمپرسور شروع به کار می‌کند و خنک‌سازی دمای محیط از سر گرفته شود.

ترموستات کولرگازی سامسونگ با کمپرسور به صورت سری در مدار قرار می گیرد و با قطع ترموستات کولر گازی ، کمپرسور نیز خاموش می گردد. در صورتی که گاز درون لوله مویی ترموستات کولرگازی سامسونگ خارج گردد، ترموستات از ادامه کار بازمانده و کلید آن در حالت قطعی قرار خواهد گرفت. در چنین حالتی تعمیر ترموستات کولر گازی غیرقابل گشته و نیاز به تعویض خواهد داشت.

ترموستات کولرگازی سامسونگ

تنظیم ترموستات کولرگازی سامسونگ

ترموستات کولرگازی سامسونگ نیز، همانند تمامی کنترل‌کننده‌های شناور، برخوردار از دو نقطه دقیق وصل (cut in) و قطع (cut out) است. تنظیم ترموستات کولرگازی سامسونگ با توجه به این دو نقطه و تفاضل میان آنها (اختلاف بین دمای و قطع) انجام می‌شود. (ترموستات‌ها دارای یک نقطه تنظیم نیز هستند). ترموستاتی که نقطه تنظیم آن رویC˚ ۲ و نقطه تفاضل آن رویC˚ ۴ تنظیم شده است تا زمانی که دمای حس شده به C˚ ۴ نرسد قادر به روشن کردن کمپرسور نخواهد بود.

بعلاوه تا زمانی که دمای حس شده به C˚ ۰ افت نکند، امکان خارج‌سازی کمپرسور از مدار وجود ندارد. ترموستات کولرگازی سامسونگ دارای  نقطه تنظیمC˚ ۲ و یک نقطه تفاضل درجه سلسیوسی بین دماهای وصل و قطع است. مقدار تفاضل به نوع محصول و جای عضو حس کننده بستگی دارد. هر گاه عضو حسگر ترموستات برروی محصول نصب شده باشد و دمای محصول را مستقیماً کنترل کند تفاضل C ˚۱ تا C ˚۲  است.

از سویی دیگر:

هر گاه حسگر ترموستات در سالن نصب شود و کنترل دمای دستگاه به واسطه دمای سالن انجام پذیرد تفاضل حدود C ˚ ۳  تا C ˚ ۴ است. در بسیاری موارد، حسگر ترموستات بر روی اواپراتور نصب می‌گردد و دمای کولر به واسطه دمای اواپراتور کنترل می‌شود؛ در این حالت تفاضل باید مابینC ˚ ۸ تاC ˚ ۱۲ باشد.

در تنظیم ترموستات کولرگازی سامسونگ، میانگین دمای دستگاه مدنظر قرار می‌گیرد. میانگین دمای دستگاه از طریق میانگین دمای قطع و وصل به دست می‌آید. برای برقراری میانگین دمای سالن در c°۲= set point ترموستات را می‌توان برای دمای وصلcut in 3 c °  و دمای قطع cut out 1 c °  تنظیم کرد.  باید توجه داشت که هر گاه دمای محصول از طریق دمای اواپراتور کنترل شود باید تنظیم قطع (cut out) به گونه‌ای باشد که TD اواپراتور (اختلاف دمای اواپراتور و سالن) جبران شود.

علل خرابی ترموستات کولرگازی سامسونگ

عمده‌ترین دلیل خرابی ترموستات کولرگازی سامسونگ، معمولاً استهلاک این قطعه و پایین آمدن کیفیت ترموستات است. علت دیگری که سبب خرابی ترموستات می‌گردد، نوسانات برق است که این نوسان بر روی ترموستات‌های دیجیتال بیشتر تأثیر می‌گذارد. خرابی ترموستات کولر گازی، در غالب موارد مرتبط با سنسور ترموستات است و تعویض این قطعه را ضروری می‌سازد.

برای تعویض سنسور ترموستات کولرگازی سامسونگ حتما نیاز است تا مقدار اهم کولرگازی مشخص شود. البته داکت اسپیلتها نیز دارای ترموستات هستند. برای تعویض ترموستات داکت اسپیلت نیاز است تا ابتدا سیم‌کشی کولرگازی بررسی شود. برای تست دقیق تر باید از جدول هر کولر گازی مختص خودش استفاده کنید. در این جدول ذکر شده است که سنسور در هر دمایی به طور تقریبی باید چه مقاومتی از خود نشان دهد. در  صورتی که این عدد اشتباه نشان داده شود ، نشانه وجود اشکال در سنسور است. که می توانید از تکنسین های تعمیر اسپلیت سامسونگ مشاوره رایگان دریافت کنید.

سرویس در محل کولرگازی سامسونگ

دارندگان کولرگازی‌های سامسونگ می‌توانند در صورت بروز ‌خرابی در عملکرد کولر مورد استفاده‌شان مثلا خرابی ترموستات کولرگازی سامسونگ از طریق راه‌های ارتباطی درج شده در وبسایت با کارشناسان ما تماس بگیرند و درخواست خود مبنی بر نیاز به حضور کارشناس «سرویس کولرگازی سامسونگ در محل» را ثبت نمایند. توصیه می شود در زمان تماس، مدل دستگاه، اشکال پیش آمده در آن، فوریت یا عدم فوریت در دریافت تعمیرات، علت اشکال پیش آمده و مواردی از این دست را با کارشناس مربوطه در میان گذاشته شود.

کارشناسان اعزامی از سوی نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی سامسونگ، علاوه بر آرشیوی جامع از ابزارآلات تعمیر، آرشیوی کامل نیز از قطعات جانبی دستگاه کولرگازی را با خود به همراه خواهند داشت تا در صورت لزوم نسبت به تعویض هر یک از قطعات دستگاه اقدام نمایند. این کار –یعنی به همراه داشتن آرشیوی از قطعات- به منظور صرفه‌جویی در زمان و سرعت‌بخشی به روند سرویس در محل کولرگازی سامسونگ صورت گرفته است. نکته‌ی آخر آنکه، تعمیرکاران اعزامی جهت تعمیر کولرگازی در محل ، محدودیتی در زمینه تعمیر و انجام سرویس ندارند و قادر به رفع، تعمیر و ترمیم هرگونه عیب و نقص ایجاد شده در دستگاه‌های شما می‌باشند.

نمایندگی سامسونگ

نمایندگی مجاز سامسونگ ارائه دهنده تخصصی ترین سرویس های مرتبط با دو حوزه فروش و تعمیر محصولات سامسونگ به مراجعان است. متقاضیان سرویس های مذکور می توانند با حضور در نمایندگی مجاز سامسونگ و مراجعه به پارت مربوطه، خدمات مورد نیاز خویش را دریافت نمایند. خدمات ارائه شده در نمایندگی رسمی Samsung منحصر به محصول و سرویسی خاص نیست و کلیه تولیدات این برند اعم از تبلت، موبایل، لپ تاپ، مانیتور، لوازم خانگی و … را شامل می گردد. وجه اشتراک کلیه پارت‌های ارائه دهنده خدمات در نمایندگی سامسونگ همکاری با خبره‌ترین کارشناسان و استفاده از پیشرفته‌ترین تجهیزات دو حوزه فروش و تعمیر محصولات سامسونگ است.

نمایندگی تعمیرات سامسونگ

نمایندگی تعمیرات سامسونگ در تلاش است تا با ارائه خدمات باکیفیت رضایت تمامی کاربران سامسونگ را کسب نماید. در این راستا مدیریت نمایندگی  تعمیرات سامسونگ، تیمی از خبره ترین کارشناسان را به همکاری فراخوانده و پیشرفته ترین تجهیزات را در اختیار آنان قرار داده است.

دارندگان و کاربران محصولات سامسونگ می توانند با حضور در این مرکز و مراجعه به پارت تخصصی مرتبط با محصول خویش تخصصی ترین خدمات مرتبط با تعمیر، بهسازی، ترمیم، ارتقا و سرویس را دریافت نمایند. کلیه خدمات ارائه شده در این مرکز به دلیل اطمینان از سطح خُبرگی و تخصص کارشناسان و مهندسان، به همراه ضمانت و گارانتی انجام می پذیرد. واحدهای ارائه‌دهنده خدمات در نمایندگی تعمیرات سامسونگ در بخش زیر معرفی شده است.

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *