اشتراک گذاری

تعمیر LCD سامسونگ

برای اطلاع از نحوه تعمیر ال سی دی سامسونگ، آدرس را درست آمده اید. در این مقاله شما را به روند تعمیرات تلویزیون های ال سی دی آشنا می کنیم. البته تعمیرات LCD، تفاوت چندانی با ترمیم led ندارد. به جز در بخش بک لایت که در ادامه مفصلا به آن می پردازیم.

اگر تلویزیون ال سی دی شما دیر روشن می شود، در حین کار خود به خود خاموش می شود، تصویر ندارد، صدای آن قطع شده و یا هر ایراد دیگری دارد، تیم تعمیر تلویزیون سامسونگ در مرکز سخت افزار ایران، تخصصی ترین سرویس ها و خدمات را به شما ارائه می دهند. همکاران ما پس از عیب یابی تلویزیون و ترمیم یا تعویض قطعات آسیب دیده، ایراد ال سی دی را برطرف می کنند. برای آشنایی با نکات بیشتری در مورد تعمیر ال سی دی سامسونگ، ادامه مطلب را دنبال کنید.

هزینه تعمیر ال سی دی تلویزیون سامسونگ

بهترین برآورد در خصوص هزینه تعمیر ال سی دی تلویزیون سامسونگ و سایر برندها زمانی انجام می شود که تکنسین، دستگاه را به خوبی عیب یابی کرده باشد. تعمیرکار باید بداند که کدام بخش های تلویزیون آسیب دیده اند و آیا می توان قطعه یا قطعات معیوب را ترمیم کرد یا راهی جز تعویض آنها نیست

ترمیم قطعات البته هزینه بر است اما در مقایسه با تعویض آنها به مراتب ارزان تر تمام می شود. اما برای تعویض قطعه ای مثل پنل، باید مبلغ بالایی را صرف کنید. پس از این که همکاران نما در نمایندگی تعمیر ال سی دی سامسونگ، دستگاه را بررسی و عیب یابی کرد، با توجه به نوع و شدت خرابی قطعات، هزینه تعمیرات LCD را برآورد و به شما اعلام می کند. البته این مبلغ کاملا تقریبی است و امکان افزایش یا کاهش آن وجود دارد.

هزینه تعمیر ال سی دی تلویزیون سامسونگ

تعمیرات LCD سامسونگ در محل

اگر نمی توانید یا تمایل ندارید تلویزیون ال سی دی خود را به تعمیرگاه ببرید یا نگران هستید که دستگاه در حین جابجایی آسیب ببیند، تیم تعمیرات LCD سامسونگ در محل، در خدمت شما هستند. در این سرویس نیازی نیست که شما تلویزیون را جابجا کنید. همکاران ما در قالب تیم تعمیرات و با تجهیزات مورد نیاز، به آدرس شما می آیند. پس از عیب یابی ال سی دی و شناسایی اجزای آسیب دیده، عملیات تعمیر شروع می شود. مراحل تعمیر و تعویض قطعات در محل انجام می شود و در صورت نیاز، ال سی دی با رعایت نکات ایمنی، به تعمیرگاه منتقل می گردد.

تعمیر LCD سامسونگ در منزل

خدمات تخصصی تعمیر ال سی دی تلویزیون سامسونگ

بررسی کامل ال سی دی و مشکلات آن، عیب یابی تخصصی با توجه به علائم موجود، تعمیر و تعویض پنل، تعمیرات آمپلی فایر، تعمیر و تعویض برد، تعمیر برد پاور، تعمیر اسپیکر، ترمیم و تعویض پاور، تعمیر برد تی کان، تعمیر بک لایت، اصلاح وضعیت لامپ های بک لایت، تعمیر تیونر، تعمیرات در محل و اقداماتی از این، مهم ترین خدمات تعمیر ال سی دی سامسونگ به شمار می روند. گفتنی است سرویس های تخصصی تعمیرات lcd سامسونگ دارای ضمانت نامه معتبر مرکز سخت افزار ایران هستند و شما می توانید در صورت داشتن هرگونه شکایت، آن را در بازه زمانی تعیین شده پیگیری نمایید.

تعمیر و تعویض پنل lcd سامسونگ

وجود خطوط عمودی در تصویر، تیره شدن بخشی از تصویر یا تمام آن، نمایش به هم ریخته رنگ ها و کند شدن روند نمایش تصاویر، در بیشتر موارد نشان دهنده خرابی پنل هستند. پنل گران ترین بخش تلویزیون است و معمولا قابل ترمیم نیست. آبخوردگی، خرابی پیکسل ها، خرابی لیکوئید و مشکلات بک لایت، عمده مشکلاتی هستند که عملکرد پنل را مختل می کنند. البته گاهی هم تلویزیون ضربه خورده و نمایشگر آن به طور کامل می شکند.

همکاران ما نهایت تلاششان را می کنند تا ضمن تعمیر پنل ال سی دی سامسونگ، از تعویض این قطعه جلوگیری کنند. با این حال بیشتر آسیب دیدگی های پنل به گونه ای هستند که مانع از ترمیم این قطعه شده و تعویض پنل را ضروری می سازند.

تعمیر بک لایت تلویزیون ال سی دی سامسونگ

گاهی برای تعمیر ال سی دی سامسونگ یا دیگر برندها باید بک لایت دستگاه را ترمیم و یا تعویض کرد. بک لایت در تلویزیون های LCD، شامل چند لامپ فلورسنت است که نور را به پنل تابانده و موجب نمایش تصویر می شوند.

جالب است بدانید که این قطعه یکی از اجزای پنل است و نور آن را تامین می کند. برای تعمیر بک لایت ال سی دی سامسونگ، باید اول لامپ های خراب و نیمه خراب شناسایی شوند. پس از آن اقدامات لازم برای تنظیم نور مجموعه و سپس اصلاحیه برد پاور انجام می گردد. به این ترتیب ولتاژ بک لایت تنظیم شده و فشار روی لامپ ها کاهش پیدا می کند تا عملکرد بک لایت به حالت عادی بازگردد.

تعمیر برد پاور ال سی دی samsung

برد پاور هم یکی از قطعات مهمی است که هنگام تعمیر ال سی دی سامسونگ مورد توجه قرار می گیرد. این قطعه ولتاژ مورد نیاز برای کار کردن هر یک از قطعات تلویزیون را تامین میکند و خرابی  آن مانع از روشن شدن دستگاه می گردد. البته گاهی دیر روشن شدن تلویزیون ال سی دی یا ال ای دی هم ناشی از خرابی همین قطعه و یا سوختن آی سی های آن است. در صورت مواجهه با هریک از این مشکلات، باید هرچه سریع تر اقدام به تعمیر برد پاور ال سی دی سامسونگ نمایید.

رفع مشکلات lcd سامسونگ

در این قسمت، راه هایی که برای رفع مشکلات در تعمیر lcd سامسونگ به کار برده می شود اشاره می کنیم:

رفع مشکل ارائه صدا بدون تصویر

یکی از رایج ترین مشکلات ال سی دی را می توان بروز این حالت دانست که دستگاه تصویر ندارد اما صدا به وضوح پخش می گردد. این مشکل، ناشی از خرابی بک لایت دستگاه است. جالب است بدانید که بک لایت در ال سی دی، از تعدادی لامپ led تشکیل شده است.

مشکلات بک لایت، عموما به دلیل سوختن این لامپها بروز پیدا می کنند؛ در نتیجه برای برطرف ساختن مشکل ارائه تصویر بدون صدا در تعمیر lcd سامسونگ، نیاز به تعویض این لامپ ها می باشد. یک نکته بسیار مهم در این زمینه، توجه به حساسیت و ظرافت ماژور و صفحات پولاریزه موجود در بک لایت می باشد. تعویض لامپ بک لایت به دلیل وجود این قطعات ظریف، مهارت و دقت بسیار بالایی لازم دارد. لذا بهتر است که این کار را به یک تعمیرکار مجرب بسپارید.

تعمیر پنل lcd

یکی از قطعاتی که خرابی آن می تواند مشکلات بسیاری در ال سی دی و تصویر آن به وجود آورد، پنل این دستگاه است. برای رفع اختلالاتی همچون: کند شدن تصویر و سیاه شدن یک سمت تصویر، باید پنل مورد بررسی قرار گیرد. در تعمیر lcd سامسونگ، تعمیرات پنل اهمیت ویژه ای دارد؛ باید گفت که این قطعه گران ترین قطعه موجود در این محصول بوده و تعمیرات آن نیز بسیار هزینه بر است.

بنابراین در این مورد، علاوه بر تخصص و مهارت، صرف هزینه نیز جزء ملزومات است. اگرچه در برخی موارد امکان تعمیر این قطعه وجود دارد، اما به دلیل وجود بخش های بسیار ظریف در پنل، بسیاری از تعمیرکاران آن را تعویض می کنند. از این رو توصیه می کنیم مراقب ضربه خوردن و یا آبخوردگی دستگاه خود باشید و تا جایی که ممکن است، از تعویض یا تعمیر lcd سامسونگ به دلیل مشکلات پنل پیشگیری به عمل آورید.

ترمیم قطع و وصل شدن تصویر lcd

دیگر مساله ای که برطرف کردن آن در مبحث رفع مشکلات lcd سامسونگ جای می گیرد، ترمیم قطع و وصل شدن تصویر این دستگاه است. با این توضیح که منشأ این مشکل معمولا در برد پاور دستگاه است، عنوان می کنیم که رفع آن، نیاز به بررسی کامل و تعمیر تخصصی برد پاور دارد. به طور کلی بردهای ال سی دی در عملکرد آن نقش بسزایی داشته و تعمیرات آنها نیز نیاز به تخصص بالایی دارد. چنانچه در طول فرآیند تعمیر lcd سامسونگ به بردها و به خصوص برد اور آسیبی برسد، مشکلاتی را در عملکرد این دستگاه در پی خواهد داشت. توصیه می کنیم اکیدا از سپردن تعمیر پاور ال سی دی خود به مراکز غیر معتبر پرهیز کنید.

رفع مشلات صدای lcd تلویزیون

یکی دیگر از مشکلاتی که بسیاری از کاربران ال سی دی های سامسونگ از آن شکایت دارند، اختلالات صدا در این محصول است. عدم وجود صدا، خش خش کردن صدا، قطع ناگهانی صدا و عدم وجود صدا در هنگام استفاده از کابل HDMI را می توان مهم ترین مشکلات صدا در این دستگاه عنوان نمود.

برای تعمیر lcd سامسونگ در این حالت، میکروفن و اسپیکرهای داخلی و خارجی دستگاه به دقت بررسی می شود. تمیز کردن این قطعات و نیز تعمیر آنها، در قریب به اتفاق موارد منجر به رفع مشکلات صدا در lcd می گردد. همچنین اصلاح تنظیمات بخش صدا نیز به برطرف شدن این مساله کمک خواهد نمود.

قطعات مورد نظر در تعمیر تلویزیون ال سی دی سامسونگ

همانطور که اشاره کردیم، ال سی دی دستگاهی است متشکل از بخش ها و قطعات متعدد که هر کدام از آنها در تعمیرات این دستگاه از اهمیت به خصوصی برخوردارند. پنل، بک لایت، بردهای داخلی، پاور، صفحه نمایش، میکروفن، قاب و سوکت های ورودی را می توان به عنوان اصلی ترین قطعات مورد نظر در تعمیر lcd سامسونگ معرفی نمود.

هریک از این قطعات، عهده دار وظیفه خاصی در دستگاه هستند. بروز مشکل در هر قطعه، علاوه بر مختل نمودن عملکرد کلی تلویزیون، می تواند تاثیرات منفی بر سایر بخش های این دستگاه بگذارد. لذا این نکته بسیار مهم است که در صورت خراب شدن هریک از قطعات مذکور، در اسرع وقت اقدام به بررسی و ترمیم آن قطعه گردد. با انجام به موقع فرآیند تعمیرات تلویزیون ، از بروز مشکلات جدی تر در این دستگاه پیشگیری به عمل خواهد آمد.

نقایص مهم در تعمیر lcd سامسونگ

از جمله نقایص مهم در تعمیر lcd سامسونگ، باید به مواردی همچون: خرابی پنل، ارائه تصویر با خطوط اضافی، روشن بودن نیمی از تصویر و تاریکی نیمی دیگر، به هم ریختگی رنگها، پیکسل سوختگی، آبخوردگی پنل، مشکلات بک لایت، مشکلات بخش صدا، خرابی یا سوختن پاور و مواردی از این دست اشاره کرد.

لازم به ذکر است که بروز هریک از این نقایص، به منزله وجود یک مشکل جدی در یکی از بخش های ال سی دی است. توصیه می کنیم در صورت مشاهده هریک از موارد گفته شده، با  مرکز تعمیر تلویزیون معتبر تماس گرفته و یا با مراجعه حضوری، درخواست تعمیر lcd سامسونگ خود را داشته باشید.

واحد تعمیرات lcd سامسونگ

واحد تعمیرات lcd سامسونگ، خدمات مربوط به ترمیم و رفع نقایص این دستگاه را به کاربران ارائه می دهد. با توجه به حساسیت و ظرافت بخش های مختلف محصول مورد بحث، همکاران ما در تعمیر آن دقت ویژه ای به خرج می دهند. تعمیر lcd سامسونگ در این مرکز تحت نظارت کارشناسان مجرب بوده و از مهارت و تخصص بالایی در این فرآیند استفاده می گردد. بهره گیری این واحد از جدیدترین متدهای روز دنیا و نیز استفاده تعمیرکاران از دستگاه ها و ابزارآلات پیشرفته تعمیراتی، ارتقا سطح کیفی خدمات ارائه شده را در پی داشته است.

نمایندگی سامسونگ

فروش، تعمیرات و خدمات پس از فروش محصولات سامسونگ را می توان اصلی ترین فعالیت نمایندگی این برند به شمار آورد. این مرکز، با راه اندازی واحدهای مجزا برای هریک از خدماتش، گامی بلند در راستای ارائه ی خدمات با کیفیت به کاربران برداشته است. کارکنان بخش های مختلف نمایندگی samsung، کارشناسان دوره دیده ای در حوزه کاری خود هستند. لازم به ذکر است که در  نمایندگی سامسونگ ،  انواع تولیدات کمپانی سامسونگ اعم از: انواع گوشی موبایل، تبلت، کامپیوتر، لوازم خانگی و … به صورت اورجینال به مشتریان عرضه می گردد. ارائه گارانتی معتبر سامسونگ را نیز باید به خدمات این نمایندگی فعال اضافه کرد.

واحدهای تعمیرات سامسونگ

برای برطرف شدن نقایص و مشکلات محصول سامسونگ خود به صورت تخصصی، می توانید به واحدهای تعمیرات سامسونگ مراجعه نمایید. این واحدها توسط مدیریت نمایندگی سامسونگ و با هدف فراهم ساختن آسایش کاربران ایجاد شده اند. هر کدام از تولیدات کمپانی سامسونگ ، در یکی از این واحدها بررسی و تعمیر می شوند. برای انجام هرچه حرفه ای تر فرایند تعمیر، این واحدها به پیشرفته ترین ابزارآلات و دستگاه های این حوزه مجهز شده اند. تکنسین ها در واحدهای تعمیرات سامسونگ ، با بهره گیری از این ابزار، اقدام به ترمیم محصول شما در بالاترین سطح کیفی می نمایند.

5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *