اشتراک گذاری

سیستم عامل لپ تاپ

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_column_text]

امروزه در دنیای دیجیتال سیستم عامل های متفاوتی وجود دارد . این امر به خوبی نشان دهنده اهمیت سیستم عامل می باشد . برخی از این سیستم عامل ها با یک سرمایه گذاری بزرگی طراحی شده اند . از این رو توانسته اند آینده روشنی را برای خود رقم بزنند .

 سیستم عامل لپ تاپ در واقع بین کاربر و قطعات دستگاه ( سخت افزار )  ارتباط برقرار می کند .در حقیقت سیستم عامل دستورات فرد را از طریق نرم افزار یا برنامه دریافت کرده و به سخت افزار منتقل می کند . به این ترتیب دستکاه دستورات کاربر را اجرا می کند . به ضرص قاطع می توان گفت یک لپ تاپ بدون وجود سیستم عامل هرگز عمل نمی کند .

در کل برای معرفی سیستم عامل لپ تاپ باید بگوییم ، سیستم عامل یک نرم افزار است که بر روی دستگاه های کامپیوتری نصب می گردد. در واقع عدم وجود سیستم عامل لپ تاپ باعث می شود دستگاه کارایی نداشته باشد . امروزه سیستم عامل لپ تاپ اگر وجود نداشته باشد ،دستگاه در بین کاربران طرفداری ندارد .

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][us_image image=”5251″][/vc_column][/vc_row][vc_row enable_overlay=”enable_overlay_value” overlay_pattern=”transperant” seperator_enable=”seperator_enable_value” seperator_type=”xlarge_triangle_right_seperator” type=”vc_default”][vc_column][vc_column_text]

معرفی ده سیستم عامل لپ تاپ

در این بخش سعی داریم برای آشنایی کاربران گرامی به معرفی نمونه هایی از سیستم عامل لپ تاپ بپردازیم . این سیستم عامل ها  اگرچه از کارایی بالایی برخوردار می باشند و گرافیک جذابی دارند ، اما ممکن است  اسمشان هرگز به گوشتان نخورده باشد .البته همانطور که اشاره کردیم  این موضوع باعث نمی شود فکر کنیم ، سیستم عامل لپ تاپ که به آنها در ادامه می پردازیم  کارایی نداشته باشند .

در واقع تنوع سیستم عامل لپ تاپ ، موجب ایجاد رقابت بین سازندگان سیستم عامل با یکدیگر می گردد . این موضوع در نهایت به سود کاربر تمام می شود ، زیرا کاربر مطابق با سلیقه و نیاز خود می تواند بهترین سیستم عامل لپ تاپ را انتخاب و روی دستگاه خود نصب نماید.

از آن جایی که هیچ دستگاه الکترونیکی ( از جمله لپ تاپ )  بدون سیستم عامل عمل نمی کند ، لذا سیستم عامل لپ تاپ عضوی حیاتی برای این دستگاه به شمار می رود . در نتیجه می توانیم به لپ تاپ بدون سیستم عامل لقب ( بی جان یا مرده ) را بدهیم .

[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner width=”2/3″][vc_column_text]

اهمیت سیستم عامل لپ تاپ

در اهمیت سیستم عامل لپ تاپ باید ذکر کنیم ، بخشی  نرم افزاری مهمی از دستگاه محسوب می گردد.  در واقع لپ تاپ بدون سیستم عامل هیچ کارایی ندارد . به همین جهت می توانیم سیستم عامل لپ تاپ را به عنوان شاهرگ دستگاه به شمار آوریم . شرکت های سازنده لپ تاپ، دو نوع لپ تاپ وارد بازار می کنند.

قابل ذکر است بعضی از لپ تاپ ها با سیستم عامل و بعضی از آن ها نیز بدون سیستم عامل فروخته می شوند. منظور از لپ تاپ بدون سیستم عامل این است که هیچ سیستم عاملی روی آن نصب نشده . سیستم عامل لپ تاپ اگر نباشد یعنی لپ تاپ ویندوز ندارد .

 در نتیجه  خریدار خودش باید یک سیستم عامل روی آن نصب کند.به همین دلیل سیستم عامل لپ تاپ به عنوان جزء لاینفک دستگاه در بین خریداران محسوب می شود .

[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][us_separator size=”custom” height=”32px”][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_column_text]

سیستم عامل محبوب لینوکس

یک موتور ایجاد سیستم عامل  لپ تاپ ، هسته لینوکس هست که توانسته محبوبیت زیادی را در بین توسعه دهنده ها به دست آورد . لینوکس باعث شکل گیری سیستم عامل های زیادی بوده که از محبوب ترین آن ها میتوان بهLinux distributions   اشاره کرد . نسخه گرافیکی تر و بهبود یافته ابونتو پرطرفدار ترین نسخه در بین کاربران لینوکسی ایران است که فضای گرافیکی مشابه ویندوز دارد .

 شعار اصلی کاربران لینوکسی بدون هیچ محدودیت است . کاربران این سیستم عامل را اکثرا گروه کاربران حرفه ای ، برنامه نویسان و توسعه دهندگان تشکیل می دهد .

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]سیستم عامل محبوب لینوکس[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row bg_type=”grad” bg_override=”full” type=”vc_default” bg_grad=”background: -webkit-gradient(linear, left top, left bottom, color-stop(0%, #E3E3E3), color-stop(30%, #FFFFFF), color-stop(73%, #FFFFFF), color-stop(100%, #E3E3E3));background: -moz-linear-gradient(top,#E3E3E3 0%,#FFFFFF 30%,#FFFFFF 73%,#E3E3E3 100%);background: -webkit-linear-gradient(top,#E3E3E3 0%,#FFFFFF 30%,#FFFFFF 73%,#E3E3E3 100%);background: -o-linear-gradient(top,#E3E3E3 0%,#FFFFFF 30%,#FFFFFF 73%,#E3E3E3 100%);background: -ms-linear-gradient(top,#E3E3E3 0%,#FFFFFF 30%,#FFFFFF 73%,#E3E3E3 100%);background: linear-gradient(top,#E3E3E3 0%,#FFFFFF 30%,#FFFFFF 73%,#E3E3E3 100%);”][vc_column][vc_column_text]

سیستم عامل استیم SteamOS

سیستم عامل لپ تاپ استیم SteamOS یک سیستم با هسته لینوکسی است . توسعه دهندگان سیستم عامل استیم آن را به نحوی طراحی کرده اند که ، علاوه بر اجرای نرم افزارهای استاندارد لینوکسی توانایی اجرای بازیهای سنگین را نیز داشته باشد . در کل این سیستم عامل برای کاربران لینوکسی محیط مفرحی را به وجود می آورد .

امروزه سیستم عامل استیم بصورت پیش فرض بر روی ماشین های بدون سیستم عامل نصب می شود تا به مدیریت عملیات پایه کاربر قبل از نصب سیستم عامل پیشرفته بپردازد .

[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]

سیستم عامل مک Mac OS X

[/vc_column_text][vc_column_text]

سیستم عامل لپ تاپ مک Mac OS X برای نصب روی همه لپ تاپ ها مناسب به نظر می رسد . سیستم عامل مک ، اختصاصا روی محصولات اپل نصب می شد  مثل : مک بوک  . اخیرا نسخه ای از این سیستم عامل منتشر شده که به راحتی قابل نصب روی هر دستگاهی هست .

[/vc_column_text][vc_column_text]سیستم عامل مک Mac OS X[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]

سیستم عامل اندروید

[/vc_column_text][vc_column_text]

سیستم عامل اندروید به قدری مشهور و محبوب هست که احتیاجی برای توضیحات بیشتر باقی نمی ماند  . اما با این حال در توضیح این سیستم عامل باید گفت که باز هم هسته ای لینوکسی دارد .  سیستم عامل اندروید اخیرا به دو نسخه مخصوص پی سی و لپ تاپ نیز مجهز شده است .

[/vc_column_text][vc_column_text]سیستم عامل اندروید[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]

سیستم عامل کروم

[/vc_column_text][vc_column_text]

سیستم عامل لپ تاپ کروم هسته ای لینوکسی دارد . اما  به دلیل اینکه به روشی توسعه یافته که فقط نرم افزارهای کروم را ( کروم اپس ) اجرا کند در دسته سیستم عامل های جداگانه قرار می گیرد  . در واقع کروم ، تنها یک سیستم عامل همه کاره برای نصب روی پی سی نیست بلکه این سیتم عامل جهت نصب روی گجت های خاص ایجاد شده مثل کروم بوکس .

[/vc_column_text][vc_column_text]سیستم عامل کروم[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]

سیستم عامل هایکوHaiku

[/vc_column_text][vc_column_text]

 سیستم عامل لپ تاپ هایکو یک سیستم عامل ژاپنی است که در سال ۱۹۹۸ جهت نصب روی پی سی طراحی شده است  . این سیستم عامل با وجود گرافیک خوب و سرعتی عالی که دارد ، در برابر نسخه محبوب ویندوز ۹۸ ماکروسافت حرفی برای گفتن ندارد . ماکروسافت با توجه به سیاست شرکت های بزرگ ، پروژه هایکو را با قیمت ۲۳ میلیون دلار خریداری کرد .

[/vc_column_text][us_separator size=”custom” height=”32px”][us_separator size=”custom” height=”32px”][vc_column_text]سیستم عامل هایکو[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

سیستم عامل  eComStation

سیستم عامل لپ تاپ ای کام استیشن سیستم عامل مشترک آی بی ام و ماکروسافت بود . این سیستم عامل ابتدا در محیط دستوری توسعه پیدا کرد اما بعد از جدایی ماکروسافت و آی بی ام توسط آی بی ام محیط گرافیکی بدست آورد اما باز هم توفیقی نیافت . در همین زمان بود که ماکروسافت با کار روی پروژه Ms-Dos موفقیتی جهانی پیدا کرد . کارمندان قدیمی شرکت های اقتصادی حتما یکبار با این سیستم عامل نادر روی کامپیوترهای قدیمی IBM کار کرده اند .

[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner width=”2/3″][vc_column_text]

سیستم عامل ReactOS

سیستم عامل لپ تاپ رکت ترکیبی از چند سیستم عامل است که روی هسته وینتدوز ان تی نوشته شده است . رکت سعی کرده سیستم عاملی را به وجود آورد که توانایی اجرای نرم افزارهای ویندوز ، لینوکس و مک را در یک محیط داشته باشد تا بتواند نسبتا آرزوی عاشقان نرم افزار را برآورده کند . هرچند که در این زمینه تاکنون موفق عمل نکرده است .

آخرین نسخه این سیستم عامل متعلق به سال ۲۰۰۳ است ، این امر نشان دهنده دلسرد شدن توسعه دهندگان این سیستم عامل برای ایجاد محیط مشترک است .

[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][us_separator size=”custom” height=”32px”][vc_column_text]سیستم عاملReactOS[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]

سیستم عاملSyllable

[/vc_column_text][vc_column_text]

 سیستم عاملSyllable یک سیستم عامل لپ تاپ سبک و کارا محسوب می شود  . موتور این سیستم عامل انشعابی از AtheOS است که  خود روی هسته AmigaOS توسعه یافته است . دررابطه با تکنولوژی این سیستم عامل اطلاعات بیشتری موجود نیست ، ولی به نظر می رسد که Syllable هسته لینوکسی داشته و توانایی اجرای نرم افزارهای لینوکس را داشته باشد .

[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]

سیستم عاملSKYOS

[/vc_column_text][vc_column_text]

برخلاف بسیاری از سیستم عامل های معرفی شده در این مقاله سیستم عامل لپ تاپ آسمان  ، یک پروژه اوپن سورس نیست . اما به محدودیت ویندوز و مک هم نیست . در واقع کاربران برای توسعه این سیستم عامل روی سیستم خود بایستی مبلغی را بپردازند . آخرین ورژن منتشر شده از سیستم عامل SKYOS مربوط به سال ۲۰۰۹ است ، اما جدیدا ورژن آلفایی مربوط به سال ۲۰۱۳ نیز در اینترنت منتشر شده است .

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row bg_type=”bg_color” bg_override=”full” type=”vc_default” bg_color_value=”#eaeaea”][vc_column][vc_column_text]

نمایندگی سامسونگ و واحدهای تخصصی تعمیرات سامسونگ

نمایندگی سامسونگ و واحدهای تخصصی تعمیرات سامسونگ ، در بخش زیر موررد بررسی قرار می گیرد .نمایندگی سامسونگ واحدهای تعمیراتی مجزایی را به منظور رفع ایراد دستگاه کاربران از جمله : سیستم عامل ، در نظر گرفته است . کارگاه های این مرکز مجهز به جدیدترین تجهیزات روز دنیا می باشد .

کارشناسان فنی نمایندگی سامسونگ با تمرکز بر تعمیر یک محصول خاص به عملکرد درست دستگاه اقدام می نمایند . این امر موجب رضایت بیشتر مشتری پس از تعمیر دستگاه خواهد شد .

[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner][us_carousel post_type=”services” columns=”4″ items_layout=”blog_cards” carousel_arrows=”1″ carousel_autoplay=”1″ columns_number=”4″ image_background=”false” header_size=”h3″ carousel_arrows_offset=”1rem”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row bg_type=”bg_color” bg_override=”full” enable_overlay=”enable_overlay_value” overlay_pattern=”transperant” seperator_enable=”seperator_enable_value” type=”vc_default”][vc_column][vc_column_text]

نمایندگی سامسونگ و جدیدترین محصولات نمایندگی مجاز سامسونگ

نمایندگی سامسونگ و جدیدترین محصولات نمایندگی مجاز سامسونگ در بخش زیر برای اطلاع شما کاربر گرامی قرار داده شده است . این مرکز مفتخر است جدیدترین محصولات کمپانی سامسونگ و همچنین نصب سیستم عامل لپ تاپ سامسونگ را به علاقه مندان کالاهای این نمایندگی ارائه نماید .

 بدیهی است به منظور افزایش رضایت کاربران ، این مرکز تمامی خدمات فروش را به همراه گارانتی ارائه می نماید .

[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner][us_carousel post_type=”us_portfolio” columns=”4″ items_layout=”blog_cards” content_aligment=”center” show_categories=”true”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

تعمیرات سامسونگ و سوالات متداول تعمیرات تخصصی سامسونگ

تعمیرات سامسونگ و سوالات متداول تعمیرات تخصصی سامسونگ را در بخش زیر به منظور افزایش رضایت شما کاربران گرامی قرار داده ایم  . مشتریان عزیز این مرکز می توانند به بخش سوالات متداولی که در رابطه با سیستم عامل لپ تاپ از قبل توسط کادر فنی این مرکز پاسخ داده شده است مراجعه و آن قسمت را مورد مطالعه قرار دهند .

[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner][us_separator size=”custom” height=”32px”][us_carousel items_layout=”blog_side_image” carousel_arrows=”1″ carousel_autoplay=”1″ round_images=”true” taxonomy_category=”%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%af%da%af%db%8c-%d8%b3%d8%a7%d9%85%d8%b3%d9%88%d9%86%da%af” carousel_arrows_offset=”1rem”][us_separator size=”custom” height=”32px”][vc_column_text]

مرکز سخت افزار ایران

مرکز سخت افزار ایران مشتکل از پارت های متعددی است که در هریک از آنها خدمات مرتبط با یکی از محصولات هوشمند خانگی (نظیر تعمیر و سرویس کولرهای گازی خانگی)، دستگاه های ارتباطی (نظیر تلفن ثابت، تلفن همراه، فکس و… ) و دستگاه های الکترونیکی به کاربران ارائه می گردد. کاربران این محصولات می توانند در صورت بروز هر گنه اشکال و ایراد در این محصولات به مرکز سخت افزار ایران مراجعه کرده و تخصصی ترین خدمات مرتبط را دریافت نمایند. مرکز سخت افزار ایران در زمینه سرویس و تعمیر کلیه محصولات سخت افزاری هوشمند و الکترونیکی فعال است و آمادگی ارائه هر گونه خدمات اعم از تعمیر، نگهداری و بازدیدهای دوره ای و متناوب را داراست. شما کاربران گرامی می توانید جهت آشنایی هر چه بیشتر با کادر فنی این مجموعه و نیز خدمات ارائه توسط این مرکز به وب سایت مرکز سخت افزار ایران به آدرس http://hardwarecenter.ir/ مراجعه نمایید و یا از طریق راه های ارتباطی درج شده در این وب سایت با کارشناسان مربوطه تماس بگیرید.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner][vc_column_inner][us_separator size=”custom” height=”32px”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_column_text]

نمایندگی رسمی ایسوس / نمایندگی رسمی ایسر / نمایندگی رسمی اپل / نمایندگی رسمی کانن / نمایندگی رسمی دل / نمایندگی رسمی فوجیتسو / نمایندگی رسمی اچ پی /  / نمایندگی رسمی کونیکا مینولتا / نمایندگی رسمی لنوو / نمایندگی رسمی ال جی / نمایندگی رسمی ریکو / نمایندگی رسمی سامسونگ / نمایندگی رسمی شارپ / نمایندگی رسمی سونی / نمایندگی رسمی توشیبا / نمایندگی رسمی زیراکس / نمایندگی رسمی پاناسونیک  / نمایندگی رسمی مادربرد

[/vc_column_text][vc_column_text]

نمایندگی اپل / نمایندگی ایسوس / نمایندگی ایسر / نمایندگی دل / نمایندگی اچ پی / نمایندگی فوجیستو / نمایندگی لنوو / نمایندگی سونی / نمایندگی سامسونگ / نمایندگی پاناسونیک / نمایندگی توشیبا / نمایندگی شارپ / نمایندگی برادر / نمایندگی ال جی / نمایندگی کانن / نمایندگی نوت بوک / نمایندگی زیراکس / نمایندگی ریکو / نمایندگی کونیکا مینولتا

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

امتیاز شما به این نوشته