اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

مقایسه دوربین گوشی های پرچمدار اپل و سامسونگ

گلکسی نوت ۸، آیفون ۷ پلاس و گلکسی اس ۸ پلاس

مقایسه دوربین گوشی های پرچمدار اپل و سامسونگ

با توجه به اینکه امروزه استفاده از دوربین گوشی ها بسیار شایع شده است و کاربران برای ثبت لحظات خود مکررا از گوشی های موبایل خود استفاده می کنند در این مقاله بر آن شده ایم تا مقایسه ای میان سه پرچمدار کمپانی های سامسونگ و آیفون یعنی گلکسی نوت ۸، آیفون ۷ پلاس و گلکسی اس ۸ پلاس داشته باشیم. انتخاب این سه دستگاه از آن روست که گوشی‌های آیفون ایکس، آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس به تازگی معرفی شده‌اند اما هنوز به بازار وارد نشده‌اند. بنابراین گوشی های موجود جهت مقایسه، تنها سه گوشی‌ نوت ۸، اس ۸ پلاس و آیفون ۷ پلاس است.

شایان ذکر است که در این بررسی و مقایسه صرفاً دوربین اصلی هر دستگاه مورد بررسی قرار گرفته و از لنزهای تله فوتو استفاده نشده است. همچنین تمامی دوربین‌ها در حالت اتوماتیک بوده و حالت اچ دی آر نیز جز در برخی موارد مشخص، بصورت خودکار تنظیم شده است. اگر قصد خرید یکی از این دستگاه ها را دارید و ضمناً از علاقمندان به عکاسی با گوشی هستید مطالعه این بررسی با عنوان مقایسه دوربین گلکسی نوت ۸، آیفون ۷ پلاس و گلکسی اس ۸ پلاس از دست ندهید.

مقایسه شارپ عکس

اگر چه نرم افزار و فرآیند تصویربرداری در گوشی‌های گلکسی اس ۸، آیفون ۷ پلاس و نوت ۸، متفاوت است اما سخت افزار بکاررفته در این سه، مشابه است. یکی از تفاوت های موجود در ساختار نرم افزاری نوت ۸ آن است که افزایش دیجیتالی وضوح تصویر (شارپ کردن عکس) در این دستگاه به میزان کمتری انجام می‌گیرد.

باید توجه داشت که شارپِ عکس تنها در صورتی کارآمد خواهد بود که به میزان کمی مورد استفاده قرار گیرد و افزایش بیش از اندازه از آن، ثبت عکسی غیرطبیعی و دستکاری شده را سبب می گردد. اگرچه دستکاری عکس به طور کلی در گوشی‌های سامسونگ بالاست اما نوت ۸ عملکردی بهتر از سایر دستگاه‌های کمپانی سامسونگ داشته است. در بخش نخست مقایسه انجام شده میان دوربین گلکسی نوت ۸، آیفون ۷ پلاس و گلکسی اس ۸ پلاس، همانطور که می بینید آیفون ۷ پلاس قادر به نمایش درست وضوح رنگ‌ها و زنده بودن آنها، همانند نوت ۸ نیست و طبیعی است که امتیاز پایینتری نسبت به این دستگاه کسب می‌کند.

گلکسی نوت ۸، آیفون ۷ پلاس و گلکسی اس ۸ پلاس

گلکسی نوت ۸، آیفون ۷ پلاس و گلکسی اس ۸ پلاس

۸٫۵

۷٫۰

۶٫۵

گلکسی نوت ۸

آیفون ۷ پلاس   

گلکسی اس ۸ پلاس            

دستکاری عکس ها توسط دوربین دستگاه ها

این بخش از مقایسه به بررسی سطح دستکاری عکس توسط دوربین ها اختصاص داده شده است. در این بررسی اگرچه عکس های باکیفیتی توسط دوربین دو دستگاه نوت ۸ و اس ۸ پلاس گرفته شده‌اند اما رنگهای موجود در آنها غیر واقعی و حتی شبیه به حالت‌هایی است که از فیلترهای اینستاگرام بر روی عکس استفاده شده است. در این میان دوربین آیفون ۷ پلاس رنگ‌های زنده و واقعی تری را ثبت کرده است. نتیجه آنکه نوت ۸ کمتر از اس ۸ پلاس عکسها را دستکاری می‌کند اما آیفون ۷ پلاس از هر دوی آنها بهتر عمل می کند.

گلکسی نوت 8، آیفون 7 پلاس و گلکسی اس 8 پلاس

۷٫۵

۷

۷

آیفون ۷ پلاس   

گلکسی نوت ۸

گلکسی اس ۸ پلاس            

استفاده از دریچه دیافراگم و حالت HDR در عکاسی

در این بخش، برای مقایسه دوربین گلکسی نوت ۸، آیفون ۷ پلاس و گلکسی اس ۸ پلاس، منظره ای پویا با گستره وسیعی از اجسام و رنگ‌ها، جهت عکاسی انتخاب شد. در ادامه حالت اچ دی آر در هر سه دستگاه به صورت خودکار فعال شد تا عکس با استفاده از دریچه دیافراگم و نوردهی مناسب ثبت شود. نتیجه حاصل از مقایسه ثبت عکس توسط سه دستگاه آن بود که رنگ‌ها در عکسهایی که با استفاده از گوشی‌های سامسونگ گرفته شده‌اند اشباع شده و پررنگ تر از عکس های آفون ۷ پلاس هستند. همچنین سایه‌ها روشن تر و با جزئیات بیشتری در گوشی‌های سامسونگ نمایش داده شده‌اند.

دریچه دیافراگم و حالت

۸

۷٫۵

۷

گلکسی نوت ۸

آیفون ۷ پلاس   

گلکسی اس ۸ پلاس            

ثبت جزییات

در این بخش برای مقایسه دوربین گلکسی نوت ۸، آیفون ۷ پلاس و گلکسی اس ۸ پلاس، عکس هایی توسط سه دستگاه در غروب گرفته شد. همانطور که مشاهده می کنید هر سه تصویر ثبت شده شفاف و زیبا هستند و جزئیات زیادی در آنها قابل تشخیص است. با این تفاوت که عکس ثبت شده نوت ۸ از دو مورد دیگر شفاف تر و با جزئیاتِ بیشتری است. رنگهایی که در تصویر گرفته شده با گوشی اس ۸ پلاس مشاهده می‌شوند بهترین حالت را دارند. بنابراین در این بخش گوشی اس ۸ پلاس بالاترین امتیاز را کسب می کند.

ثبت جزییات

۷٫۵

۷

۶٫۵

گلکسی اس ۸ پلاس            

گلکسی نوت ۸

آیفون ۷ پلاس   

عکاسی در شب

مقایسه دوربین گلکسی نوت ۸، آیفون ۷ پلاس و گلکسی اس ۸ پلاس در این بخش با ثبت عکس هایی در شب انجام شده است. همانگونه که مشاهده می کنید در این منظره نیز گلکسی نوت ۸ موفق به ثبت جزییات بیشتری شده است. این جزئیات حتی در حالتی که زوم ۱۰۰% کرده باشید نیز قابل مشاهده است. اما در زمینه رنگ‌ها و حالت کلی عکس انتخاب بین آیفون ۷ پلاس و نوت ۸ مشکل است. در عکسهای گرفته شده با استفاده از هر دو گوشی ابرها در برابر نور ماه رنگ‌های درست و واضحی دارند، اما عکسی که با استفاده از آیفون گرفته شده طبیعی تر به نظر می‌رسد. اما‌ هایلایت‌ها و درختها در نوت ۸ وضوح و رنگ بهتری دارند.

عکاسی در شب

۸

۷

۷

گلکسی نوت ۸

آیفون ۷ پلاس   

گلکسی اس ۸ پلاس            

نوردهی و وضوح تصاویر

در مقایسه آخر میان دوربین گلکسی نوت ۸، آیفون ۷ پلاس و گلکسی اس ۸ پلاس نیز گلکسی نوت ۸ با اختلاف اندکی، گوی سبقت را از رقبای خویش ربوده است. اگرچه هر سه گوشی عکس خوبی را ثبت کرده‌اند اما نوردهی بهتر و وضوح تصاویر بالاتر از مشخصات عکس ثبت شده توسط گلکسی نوت ۸ است.

نوردهی و وضوح تصاویر

۸

۷

۷

گلکسی نوت ۸

آیفون ۷ پلاس   

گلکسی اس ۸ پلاس            

نتیجه مقایسه

نتیجه مقایسه دوربین گلکسی نوت ۸، آیفون ۷ پلاس و گلکسی اس ۸ پلاس حاکی از آن است که دوربین نوت ۸ عملکرد بهتری در مقایسه با دو رقیب دیگر خود دارد. البته این دوربین خالی از اشکال نیست و برای نمونه در برخی صحنه‌ها، رنگ تصاویر بیش از اندازه اشباع و دستکاری می شوند. نکته شایان ذکر در باب این مقایسه آن است که آیفون ۷ پلاس از دستگاه سامسونگ قدیمی تر است. بنابراین می بایست منتظر عرضه رسمی گوشی‌های آیفون ۸ و ۸ پلاس جهت مقایسه عملکرد آنها در زمینه دوربین، با نوت ۸ باشیم.

نمایندگی سامسونگ و واحدهای تعمیرات سامسونگ

نمایندگی سامسونگ با سرلوحه قرار دادن بینش مشتری‌محور، ویژگی‌های منحصر به فردی را جهت ارائه خدمات فراهم ساخته است و از این‌ طریق توانسته رضایت هموطنان را بیش از پیش جلب نماید. نمایندگی سامسونگ در حوزه های تعمیر، فروش و آموزش تعمیرات به دلیل همکاری با تعدادی از مجرب‌ترین کارشناسان این حوزه، موفق به ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات گشته است و به اذعان بسیاری از همکاران، در حال حاضر یکی از معدود مراکزی است که توانسته خود را به استانداردهای جهانی نزدیک سازد. واحدهای تعمیرات سامسونگ در بخش زیر معرفی می گردند.

امتیاز شما به این نوشته