اشتراک گذاری

لباسشویی سامسونگ بهتر است یا ال جی؟

مقایسه لباسشویی سامسونگ با ال جی برای کاربرانی که قصد خرید و انتخاب بین این دو برند را دارند، می تواند کاربرد زیادی داشته باشد. در خصوص تفاوت لباسشویی سامسونگ و ال جی می توان به یک سری نکات و ویژگی ها اشاره کرد که به خوبی تمایز بین این دو مدل را نشان می دهند. 

این دو برند مدل های بسیار متنوعی را تولید کرده اند و به همین دلیل انتخاب بین آنها با این همه مدل و تنوع کار دشواری است. با این راهنمای جامع مقایسه لباسشویی سامسونگ با ال جی که در ادامه به آن می پردازیم، می توان به خوبی به درک درستی از تفاوت های لباسشویی های این دو برند دست یافت.

مقایسه لباسشویی سامسونگ با ال جی

مهم ترین معیارها در مقایسه لباسشویی سامسونگ با ال جی

برای این که ببینیم چطور می توان به بررسی تفاوت لباسشویی سامسونگ و ال جی پرداخت، به یک خط مشی مشخص نیاز است. برای مقایسه لباسشویی های این دو برند باید در درجه اول به بررسی تکنولوژی ساخت آنها بپردازیم. در ادامه نیز می توان مواردی مانند طراحی و کیفیت ساخت، میزان مصرف، کارایی و قدرت تمیز کردن لباس ها، دوام و طول عمر دستگاه ها، میزان نیاز به تعمیرات، در دسترس بودن قطعات تعویضی، پشتیبانی و خدمات پس از فروش و در نهایت تفاوت قیمتی آنها را بررسی کرد. این معیارها نه تنها برای مقایسه لباسشویی سامسونگ با ال جی، بلکه برای مقایسه تمامی برندها و در کل در زمان انتخاب یک مدل لباسشویی ایده آل و مناسب باید در نظر گرفته شوند.

تفاوت تکنولوژی ساخت لباسشویی های ال جی و سامسونگ

مقایسه لباسشویی سامسونگ با ال جی از نظر تکنولوژی ساخت کار دشواری است، چرا که هردوی این برندها در تولید محصولات خود از به روزترین فناوری ها بهره می برند و محصولات آنها در رقابتی تنگاتنگ با هم با بهترین تکنولوژی ساخته شده اند. 

در خصوص تکنولوژی های برجسته به کار رفته در هر مدل می توان به فناوری بخار در ماشین لباسشویی های ال جی اشاره کرد که با استفاده از این فناوری، قدرت شست و شو و تمیز شدن لباس ها به مراتب افزایش یافته است. در نقطه مقابل، برند سامسونگ از فناوری power foam در ساخت لباسشویی های خود استفاده کرد تا قدرت تمیزی و شست و شوی لباس ها را افزایش دهد. 

به این ترتیب می توان گفت از نظر تکنولوژی ساخت و نوآوری هر دو برند پا به پای هم پیش می روند. یکی از فناوری های متمایز کننده این دو برند، امکان اضافه کردن لباس در حین فرایند شست و شو در برند سامسونگ است. این ویژگی می تواند مزیت های بسیار زیادی را برای کاربران به همراه داشته باشد.

مقایسه طراحی و کیفیت ساخت لباسشویی های سامسونگ و ال جی

مورد مهم دیگر برای مقایسه لباسشویی سامسونگ با ال جی، توجه به سبک طراحی و کیفیت ساخت این محصولات است. طراحی ماشین های لباسشویی خصوصا با سبک مدرن زندگی امروز اهمیت بسیار زیادی دارد و از آن جایی که اکثر این ماشین ها در فضای داخلی خانه و به عنوان بخشی از دکور آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرند، سبک مدرن و زیبای طراحی آنها بسیار مهم خواهد بود. 

باز هم می توان گفت در بحث طراحی و زیبایی ظاهری هر دو برند در یک سطح قرار دارند و تمامی مدل های ارائه شده توسط آنها با ظاهری شیک و مدرن ساخته شده است. در تمامی مدل های معرفی شده توسط برند ال جی و سامسونگ به وضوح می توان قدرت بالای سازندگان در طراحی بی نظیر این دستگاه ها را شاهد بود.

میزان مصرف انرژی در لباسشویی lg و Samsung

برای مقایسه لباسشویی سامسونگ با ال جی باید به میزان مصرف مدل های مختلف هر یک از این برندها نیز توجه کرد. در این زمینه اکثر برندها با توجه به اهمیت بالای میزان مصرف انرژی و صرفه جویی در مصرف برق و آب در تلاش بوده اند تا محصولاتی با حداقل میزان مصرف را تولید کنند. 

خصوصا در ارتباط با ماشین های لباسشویی، کم مصرف بودن در زمینه برق و آب بسیار حائز اهمیت است. هر دو برند سامسونگ و ال جی لباسشویی های خود را با برچسب انرژی عرضه کرده و مدل های تولید شده در هر برند جزو مدل های کم مصرف بازار هستند. 

حتی در برند ال جی می توان مدل هایی را یافت که با بهره بردن از فناوری Sense clean، در زمان هایی که میزان لباس ها کم است سطح مصرف آب را با این میزان کم تنظیم کرده تا به این ترتیب در مصرف آب و انرژی نیز صرفه جویی کند. در نتیجه تا حدودی عملکرد برند ال جی در زمینه مصرف انرژی نسبت به سامسونگ بهتر است.

عملکرد شست و شو و میزان تمیزی لباس ها در لباسشویی ال جی و سامسونگ

قطعا هیچ معیاری برای انتخاب یک ماشین لباسشویی با کیفیت به اندازه قدرت شست و شو و عملکرد دستگاه برای شستن لباس ها اهمیت ندارد. کار مقایسه لباسشویی سامسونگ با ال جی در این زمینه کمی دشوار است و بهتر است مدل ها را تک به تک با هم مقایسه کرد. 

اما در یک نگاه کلی می توان گفت که لباسشویی های ال جی با بهره بردن از فناوری 6 Motion و برنامه های شست و شوی مختلف می تواند کیفیت بسیار بالایی را در عملکرد شست و شو از خود نشان دهد. در مقابل لباسشویی های سامسونگ نیز فناوری های به روز و کاربردی را در عملکرد شست و شو به کار برده اند که می تواند تایید کننده کیفیت کار این دستگاه ها باشد. 

اما اگر بخواهیم با جزئیات بیشتر و کامل تری به تفاوت لباسشویی سامسونگ و ال جی از نظر عملکرد شست و شو بپردازیم، می توان گفت که تقریبا ال جی عملکرد بهتری نسبت به سامسونگ دارد.

میزان صدا و لرزش در ماشین لباسشویی سامسونگ و ال جی

در گذشته یکی از مشکلات اصلی ماشین های لباسشویی میزان صدای این دستگاه و لرزش شان، خصوصا در چرخه های خشک کن و انتهایی شست و شو بود. اما امروزه در اکثر مدل ها و برندها با بهره بردن از فناوری های روز، این لرزش و صدا به حداقل رسیده است. 

در مقایسه لباسشویی سامسونگ با ال جی از نظر میزان تولید صدا و لرزش در حین کار باید گفت که در هر دوی این برندها با بهره بردن از فناوری های روز از جمله فناوری VRT PLUS در لباسشویی های سامسونگ، میزان صدا و لرزش دستگاه تا میزان قابل توجهی کاهش یافته است و این دستگاه ها اکنون با کمترین صدا و لرزش کار می کنند.

دوام، تعمیرات و خدمات پس از فروش  لباسشویی Samsung و lg

در ادامه بحث مقایسه لباسشویی سامسونگ با ال جی باید به دوام این محصولات و میزان نیاز به تعمیرات آنها اشاره کرد. در کل هر دو برند جزو مدل های با کیفیت و بادوام بازار هستند و طول عمر آنها بسته به نوع استفاده صحیح کاربران از آنها دارد. سرویس به موقع لباسشویی ها، استفاده بهینه و درست از آنها و مواردی از این دست روی دوام شان موثر است. 

در خصوص خدمات تعمیر و تعویض قطعات نیز می توان گفت هم ال جی و هم سامسونگ در یک سطح قرار دارند و می توان با مراجعه به مراکزی که به عنوان نمایندگی این برندها فعالیت می کنند، خدمات مورد نیاز برای تعمیر لباسشویی سامسونگ و ال جی را دریافت کرد.

مقایسه لباسشویی ال جی با سامسونگ از نظر قیمت

در نهایت باید بحث تفاوت این دو برند را با موضوع قیمت به پایان برسانیم. هم ال جی و هم سامسونگ جزو محصولات وارداتی هستند و هر دوی این برندها به کشور کره تعلق دارند. با توجه به هم سطح بودن این دو کمپانی و پیشرفت یکسانی که دارند، تقریبا می توان گفت قیمت محصولات ارائه شده در هر دو برند در یک سطح است. 

البته که برای بررسی دقیق تر تفاوت لباسشویی سامسونگ و ال جی از نظر قیمت بهتر است مدل ها و ویژگی هایی که دارند را به صورت تک به تک با هم مقایسه کرد.

لباسشویی سامسونگ بهتر است یا ال جی؟

در جمع بندی نهایی بعد از مقایسه لباسشویی سامسونگ با ال جی باید به این سوال پاسخ دهیم که لباسشویی سامسونگ بهتر است یا ال جی؟ با توجه به تمامی مشخصات و مقایسه هایی که در این جا انجام شد به نظر می رسد نمی توان به صورت مشخص یک برند را از دیگری برتر دانست و برای انتخاب بین آنها بهتر است بیشتر به سلیقه شخصی و میزان بودجه ای که برای خرید این دستگاه ها در نظر است توجه داشت. چرا که هر دوی این برندها توانسته به خوبی از پس نیاز کاربران برآیند و عملکرد آنها از هر بابت تاکنون مورد تایید بوده است.

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *