اشتراک گذاری

دلیل مکش نداشتن جاروبرقی چیست؟

اگر در طول روزهای اخیر متوجه وجود اشکال در مکش جاروبرقی خود شده‌اید، می‌توانید با دنبال کردن مطلب پیش رو، ضمن بررسی علل این اشکال، با راهکارهای موجود جهت رفع آن آشنا شوید. در این مقاله برآنیم تا پنج مورد از اصلی‌ترین علل مکش نداشتن ججاروبرقی را بررسی کرده و روش رفع و تعمیر آنها را شرح دهیم.

در صورت نیاز به سرویس‌های تخصصی مرتبط با رفع مشکل مکش نداشتن جاروبرقی می‌توانید با کارشناسان ما در نمایندگی رسمی سامسونگ تماس گرفته و راهنمایی‌هایی لازم را دریافت نمایید. خدمات مرتبط با این بخش، هم به صورت تعمیر در محل و هم در تعمیرگاه ارائه می‌گردد.

مکش نداشتن جاروبرقی

اصلی ترین علل مکش نداشتن جاروبرقی را بشناسید

اشتباه بودن تنظیمات جاروبرقی

یکی از ساده‌ترین عللی که می‌تواند سبب عدم مکش جاروبرقی گردد، اشتباه بودن تنظیمات جاروبرقی است. برای مثال ممکن است ارتفاع دسته جاروبرقی برای کف زیاد باشد. حتما می‌دانید که جاروبرقی های امروزی برای تنظیم کردن قدرت مکش دارای درجه و یا اهرمی خاص هستند. برای کف‌های سرامیکی، چوبی و در‌واقع کف‌های سخت باید این قدرت بر روی بیشترین میزان تنظیم شود تا کار مکش به خوبی انجام شود.

برای کف هایی مثل فرش می توانید این قدرت را کاهش دهید. بنابراین نخستین راهکار پیشنهادی در صورت مواجهه با مشکل مکش نداشتن جاروبرقی، دستکاری تنظیمات مربوط به قدرت مکش آن است.

پر بودن کیسه جاروبرقی

دلیل دیگری که می‌تواند باعث مکش نداشتن جاروبرقی گردد، پر بودن کیسه جاروبرقی است. بنابراین اگر مدت زیادی است که کیسه جاروبرقی را تخلیه نکرده‌اید، بهتر است جهت این کار اقدام کنید. همانگونه که می‌دانید جاروبرقی های امروزی، بسته به مدلی که دارند، ممکن است دارای کیسه ثابت و یا یک بار مصرف باشند.

البته جاروبرقی‌های بدون کیسه‌ای نیز وجود دارند میزان پرشدگی‌شان از طریق نشانگر موجود بر روی جاروبرقی به کاربر اطلاع داده می‌شود. بعضی جاروبرقی‌ها وقتی کیسه پر می‌شود، جاروبرقی صدایی (مانند صدای سوت) تولید می‌کند که نشان می‌دهد کیسه باید خالی شود. برای اطلاعات بیشتر در این رابطه می‌توانید به دفترچه راهنمای جاروبرقی خود مراجعه کرده و یا با کارشناسان تعمیر جاروبرقی سامسونگ تماس بگیرید.

مسدود بودن لوله خرطومی

در صورتی که دو راهکار پیش، مشکل مکش نداشتن جاروبرقی را حل نکرد، این احتمال وجود دارد که خرطومی جاروبرقی دچار گرفتگی شده باشد. بنابراین توصیه می‌شود نگاهی هم به خرطومی جاروبرقی داشته باشید و از باز بودن تمامی مسیر آن مطمئن شوید.

در صورت وجود گرفتگی در خرطومی جاروبرقی، می‌توانید لوله خرطومی را از جاروبرقی جدا کرده و خیلی راحت‌تر آشغال‌های گیر کرده را خارج کنید. در صورتی که گرفتگی مربوط به وسط خرطومی باشد می‌توانید، یک لوله یا چوب را با احتیاط وارد لوله کنید و آشغال‌ها را به خارج هدایت کنید.

مسدود بودن سر جاروبرقی

آخرین احتمال ما در صورت مکش نداشتن جاروبرقی، مسدود بودن سر جاروبرقی است. سر جاروبرقی معمولا به دلیل گیر کردن پرزها و موها در این بخش ممکن است دچار گرفتگی شود. بنابراین این بخش را بررسی کنید و در صورت نیاز با یک قیچی یا یک چیز نوک تیز و یک برس سفت این قسمت را تمیز کنید.

پس از این کار جاروبرقی را چک کنید و ببینید که کار می‌کند یا خیر. در صورت کار نکردن جاروبرقی بهتر است با یکی از کارشناسان تعمیر جاروبرقی تماس گرفته و درخواست بررسی دستگاه را مطرح نمایید.

هوابندی نشدن جاروبرقی

اگر هیچ یک از موارد فوق در مورد جاروبرقی شما صدق نمی‌کرد ممکن است مشکل مکش نداشتن جاروبرقی به دلیل هوابندی نشدن آن باشد. برای بررسی این مورد ابتدا اتصال لوله خرطومی به محفظه‌ی جاروبرقی را چک کنید. ممکن است که آن را به درستی سر جایش سفت نکرده باشید. اگر از این قسمت هوا وارد جاروبرقی شود، مکش جاروبرقی به کف نخواهد رسید. سر لوله خرطومی را در جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید تا سفت شود. حالا محل قرارگیری کیسه بررسی کنید.

کیسه ها را نیز بررسی کنید که به درستی سر جای خود قرار گرفته باشد. لوله‌ی خرطومی را نیز چک کنید که دارای پارگی نباشد. در صورت پاره بودن لوله خرطومی می‌بایست جهت تعویض آن اقدام نمایید. در صورت نیاز به سرویس های تخصصی مرتبط با این بخش با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیرات جاروبرقی سامسونگ تماس بگیرید.

برای تعمیرات لوازم خانگی سامسونگ با تماس بگیرید

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی سامسونگ با همکاری تیمی از زبده ترین و کاربلدترین مهندسان، در طول سال‌های اخیر توانسته است بالاترین سطح کیفی خدمات را در زمینه بهسازی و تعمیر، به مشتریان و مشترکان سامسونگ ارائه دارد. حضور کارشناسان مجرب و کاردان در مرکز تعمیرات لوازم خانگی سامسونگ سبب گشته تا شما هموطنان گرامی با یک بار مراجعه به این مرکز، بتوانید غالب اختلالات ایجاد شده در دستگاه خویش را تعمیر و رفع نمایید و از مراجعه به دیگر مراکز بی‌نیاز گردید.

بد نیست بدانید در صورتی که ابعاد و وزن دستگاه بالا باشد، کارشناسان ما در نمایندگی لوازم خانگی سامسونگ خود به محل مورد نظر اعزام گشته و اقدامات مورد نیاز جهت تعمیر و سرویس دستگاه را آغاز می کنند. در غیر اینصورت – یعنی در صورتی که وزن و ابعاد دستگاه پایین بوده و یا امکان جداسازی قطعه معیوب از دستگاه وجود دارد- تعمیرات مورد نیاز در تعمیرگاه مجاز سامسونگ انجام می پذیرد.

1/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *