اشتراک گذاری

چگونه بوی بد ماشین ظرفشویی را از بین ببریم؟

بوی بد ماشین ظرفشویی سامسونگ و دیگر برندها، با چند اقدام ساده که در ادامه آنها را به شما آموزش می دهیم، از بین می رود. این مشکل آزار دهنده گاهی دلایل بسیار سطحی دارد و در برخی از موارد هم ممکن است ناشی از خرابی قطعات داخلی دستگاه باشد. در این صورت بهتر است از کارشناسان تعمیر ماشین ظرفشویی برای عیب یابی و تعمیر تخصصی دستگاه کمک بگیرید.

شما می توانید با نمایندگی سامسونگ در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید تا کارشناسان تعمیرات ظرفشویی شما را راهنمایی کرده و در صورت نیاز، خدمات مورد نیاز را به شما ارائه دهند. ما در ادامه این مقاله، مهم ترین دلایل ایجاد بوی بد ماشین ظرفشویی سامسونگ را بررسی کرده و راهکارهای حل این مشکل را نیز به شما آموزش می دهیم. البته این دلایل و راهکارها در تمامی برندها یکسان بوده و محدود به برند خاصی نیستند.

بوی بد ماشین ظرفشویی

دلایل بوی بد ماشین ظرفشویی

یکی از دلایل مهم بوی بد ماشین ظرفشویی، عدم استفاده از این دستگاه در مدت زمان طولانی است. وقتی مدت زمان زیادی از ماشین ظرفشویی استفاده نمی کنید، باکتری ها در محیط داخل آن رشد می کنند و باعث ایجاد بویی ناخوشایند در دستگاه می شوند. آلودگی فضای داخلی و بدنه دستگاه هم عامل دیگری است که در ایجاد بوی بد ماشین ظرفشویی تاثیرگذار است.

معمولا بقایای مواد غذایی در ظرفشویی می مانند و باعث آلودگی فیلتر و دیگر بخش های داخلی دستگاه می شوند. طبیعی است که فاسد شدن این مواد به مرور زمان، بوی نامطبوعی را در ماشین ظرفشویی ایجاد می کند. البته آلودگی و انسداد فیلترها هم می تواند منجر به بروز چنین مشکلی شود.

آیا میدانید: چطور می توان مشکل لکه دار شدن ظروف داخل ظرفشویی را برطرف کرد؟

ترفندهای رفع بوی نامطبوع ماشین ظرفشویی

تمیز کردن ظرفها

یکی از اقداماتی که از بوی بد ماشین ظرفشویی جلوگیری می کند، تمیز کردن ظرفها قبل از چیدن آنها در دستگاه است. قبل از این که ظروف را داخل ماشین بچینید، باید غذاهای مانده را از آنها تمیز کنید. این کار باعث می شود که مواد غذایی در فیلتر باقی نمانند و به این ترتیب، بوی بد در ماشین ایجاد نشود.

اگر جزو کاربرانی هستید که ظروف را با چربی ها و ذرات غذا داخل ماشین ظرفشویی خود می گذارید، باید هرچه زودتر این عادت را ترک کنید. کمی حوصله به خرج بدهید و برای رفع بوی بد ماشین ظرفشویی، ظرفها را کمی تمیز کنید. با این کار، دیگر نگران باقی ماندن ذرات غذا روی ظروف هم نخواهید بود.

ترفندهای رفع بوی نامطبوع ماشین ظرفشویی سامسونگ

استفاده از محلول های بو زدا

راهکار دیگر برای حل مشکل بوی بد ماشین ظرفشویی، استفاده محلول های بو زداست. این محلول ها به صورت آماده در بازار موجود هستند و به سادگی می توانید آنها را خریداری و استفاده کنید. البته می توانید با مواد در دسترس، خودتان چنین محلول هایی را بسازید.

مثلا ترکیب لیمو و آب و جوش شیرین یک بوزدای قوی است که تاثیر بسیار زیادی در از بین بردن بوی نامطبوع ماشین ظرفشویی دارد. بدین منظور ماشین ظرفشویی را خاموش کرده و وقتی که ظرف داخل آن نیست، هریک از ترکیبات ذکر شده را داخل آن قرار داده و سپس ماشین ظرفشویی خود را روشن کنید. با انجام این کار، فیلترها و بدنه دستگاه ضد عفونی شده و بوی ناخوشایند آن از بین می رود.

آیا میدانید: دلیل تمیز نشستن ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

پاکسازی فیلتر تخلیه

اگر فیلتر تخلیه ماشین ظرفشویی آلوده، مسدود و یا خراب شده باشد، به مرور بوی بسیار بدی از آن استشمام می شود. بنابراین لازم است که برای رفع بوی بد ماشین ظرفشویی، این فیلتر را از دستگاه خارج کرده و شستشو دهید.

همچنین شستن و تمیز کردن بدنه داخلی نیز یکی از ترفندهای موثر برای رفع بوی نامطبوع ظرفشویی به شمار می رود که موجب تمیز شدن بدنه و ضد عفونی شدن آن خواهد شد. پس از چند بار شستن فیلترها به صورت دوره ای، این قطعات فاسد می شوند و باید حتما تعویض شوند.

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *